5 neuzkrītošas pazīmes, ka tev pasliktinās dzirde
Dzirde parasti pasliktinās pakāpeniski, un šī procesa cēloņi var būt dažādi - izveidojies sēra korķis, uzkrājies šķidrums vidusasuss dobumā, bojāts dzirdes nervs un citi. Nelieliem dzirdes traucējumiem visbiežāk netiek pievērsta uzmanība, taču tie var liecināt par nopietnu problēmu, ko nepieciešams atbilstoši ārstēt.
Pievērs uzmanību šiem neuzkrītošajiem ķermeņa signāliem un, ja nepieciešams, vērsies pie speciālista!
Džinkstoņa vai citi trokšņi ausīs
Viena no visbiežāk sastopamajām pazīmēm ir dažāda veida trokšņi ausīs – džinkstēšana, zvanīšana, šalkšana un citi. Vairumā gadījumu trokšņi liecina, ka bojāts dzirdes nervs, un šajā gadījumā ārsta palīdzība jāmeklē nekavējoties. Dzirdes nerva bojājumi rodas no dažādiem trokšņiem – skaļas mūzikas austiņās vai koncertā, ilgstošas atrašanās remontdarbu epicentrā un tamlīdzīgi, tāpēc pievērs uzmanību tam, vai tavas ausis nav pakļautas pārmērīgai slodzei, un centies kaitīgos faktorus ierobežot.
Problēmas ar līdzsvaru
Ausu kanālos atrodas īpaši receptori, kas atbildīgi par ķermeņa līdzsvara sajūtu. Tie uztver ķermeņa un tā daļu stāvokļa izmaiņas un ziņo par tām smadzenēm. Ja šie receptori nespēj darboties pilnvērtīgi, iespējams novērot līdzsvara traucējumus. Jāņem vērā arī tas, ka dzirdes problēmu gadījumā smadzenes velta papildu pūles tam, lai sadzirdētu apkārt notiekošo, kā rezultātā mazāk ievērības tiek atvēlēts citām funkcijām, tai skaitā līdzsvaram.
Atmiņas traucējumi
Dzirde ir viena no mūsu būtiskākajām maņām – ar tās palīdzību mēs uztveram apkārt notiekošo, un dzirdētais palīdz formēt atmiņas. Ja dzirde ir traucēta, informāciju iegaumēt ir grūtāk un cilvēkam iespējams novērot dažādus atmiņas traucējumus. Pētījumi liecina, ka laika gaitā šis faktors spēj ietekmēt arī mentālās funkcijas. Izdevumā JAMA Internal Medicine publicētā pētījumā konstatēts, ka senioriem ar pasliktinātu dzirdi vairāku gadu garumā novērojamas būtiski straujāks kognitīvo un citu domāšanas funkciju zudums nekā tiem senioriem, kuru dzirde bija saglabājusies laba. Turklāt dzirdes zudums pēc 70 gadu vecuma nereti var radīt sociālo izolāciju – cilvēks ierobežo komunikāciju, tādējādi nodarot kaitējumu savu smadzeņu darbībai.
Skaļi trokšņi rada sāpes
Ja auss ir traumēta vai kā citādi nefunkcionē pilnvērtīgi, tā vairs nespēj aizkavēt skaļus trokšņus un skaņas, un cilvēks izjūt sāpes.
Tu bieži nesadzirdi sarunu biedra teikto un pārjautā
Izvērtē situācijas, kad nespēj sadzirdēt un uztvert sarunu biedra teikto! Neskatoties uz to, ka reizēm apkārt notiekošais patiesi ir tik skaļš, ka sadzirdēt informāciju nav iespējams, vairumā gadījumu, tev jābūt spējīgam sadzirdēt vajadzīgo arī tad, ja apkārt valda nosacīts troksnis.