Aicina pārrunāt ceļu satiksmes drošību skolās un ģimenēs
59% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka bērnu un jauniešu drošību ceļu satiksmē uzlabotu mācību programmas skolās, secināts Satiksmes ministrijas (SM) izglītojošās kampaņas “Laid kā lielais!” pētījuma datos, kas parāda nepieciešamību pārrunāt preventīvus jautājumus izglītības iestā...
Pētījums: Tikai 12% vecāku kontrolē atvašu patērēto saturu viedierīcēs; bērni visbiežāk skatās video vai multfilmas
Tikai aptuveni katrs desmitais no Latvijas vecākiem jeb 12% izmanto speciālus satura bloķētājus, lai nodrošinātu, ka viņu atvasēm nav piekļuve vecumam neatbilstošam saturam. Satraucoši, ka šādu iespēju izmanto tikai 16% mammas un tēti, kuru bērni ir vecumā līdz sešiem gadiem.
Bērns ar diagnozi Dauna sindroms: Pieredzes stāsts
“Ir svarīgi atrast sev draudziņu – kādu ģimeni vai mammu, kura ir līdzīgā situācijā, lai ir, ar ko izrunāties un būt saprastam,” saka Līga. Viņa ir mamma trīs bērniem, un vecākajam no viņiem – meitai Alisei – ir Dauna sindroms. Par to, ka ģimenē pirmdzimtais būs īpašais ...
Kas notiek ar ķermeni, katru dienu lietojot Omega-3 Reklāmraksts
Ar omega-3 bagātu produktu lietošana ikdienā var pozitīvi ietekmēt veselību, tāpēc ir vērtīgi noskaidrot, kā uzņemt omega-3 ar uzturu un kādi ir omega-3 veidi, lai izveidotu veselīgu ēdienkarti visai ģimenei.
Eksperti: Efektīva budžeta līdzekļu investēšana onkoloģijā ir uzsākta
Virzība uz valsts budžeta līdzekļu efektīvu investēšanu onkoloģijas pacientu ārstēšanā ir uzsākta, bet nepieciešams vēl ļoti daudz lēmumu un rīcības, atzina ekspertu semināra “Kā mazināt sociālekonomisko slogu budžetam, biznesam, ģimenēm? Onkoloģija” dalībnieki.
Putekļu ērcītes un mājdzīvnieku alergēni – kā uzlabot neveselīgo iekštelpu gaisu? Stāsta alergoloģe
Pēdējos gados veiktie zinātniskie pētījumi liecina, ka iekštelpu gaiss var būt piesārņotāks nekā ārtelpu gaiss pat lielākajās un rūpnieciski attīstītākajās pilsētās [1]. Iekštelpās cilvēki pavada aptuveni 90 % sava laika, tāpēc pastiprināta uzmanība būtu jāpievē...
Veselības ministrs ar PVO pārstāvniecības Latvijā vadītāju vienojas par sadarbības virzieniem
Veselības ministrs Hosams Abu Meri trešdien, 27. septembrī, tikās ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecības Latvijā vadītāju Uldi Mitenbergu, vienojoties par galvenajām sadarbības jomām.
Ko ņemt vērā, uzsākot treniņus ārā rudens sezonā? Iesaka fitnesa trenere
Gada vēsajos mēnešos, sportojot ārā, cilvēks lieliski norūdās, tas palīdz ķermenim būt noturīgākam pret gaisa temperatūras izmaiņām un stiprina imunitāti ilgtermiņā. Lai arī svaigs gaiss un sports ir vitāli nozīmīgs cilvēka veselībai, mainoties sezonām, ir svarīgi pievērst uzmanību ...
Tikai 4% Latvijas iedzīvotāju ir droši, ka spētu atpazīt miokarda infarkta simptomus – SPKC atklāj kampaņu “Klausi sirdi!”
Tikai 4% iedzīvotāju ir droši, ka spētu atpazīt miokarda infarkta simptomus, kā arī pauž gatavību sniegt palīdzību līdzcilvēkam ar šādiem simptomiem, uzsver eksperti, atklājot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kampaņu “Klausi sirdi!”.
Viedoklis: Mūsdienu medicīna nevar ārstēt tikai simptomus, jāskata viss cilvēks kopumā
Mūsdienu medicīnā arvien vairāk pievēršas visaptverošam skatījumam pacientu ārstēšanā, saprotot, ka ķermenis, emocijas, prāts un dvēsele veido vienu kopumu. Rodoties problēmām emocionālā plāksnē, tā var izpausties dažādās saslimšanās fiziskajā ķermenī.
Profesore: No inficēšanās ar sēnīšu infekciju jāturpina uzmanīties arī gada aukstākajos mēnešos
No “Centrālajā laboratorijā” ik mēnesi veiktajiem 700-800 izmeklējumiem sēnīšu infekciju diagnostikai, vairāk nekā pusē gadījumu tā tiek apstiprināta – aizvadītajā vasarā pat 62,2 % pacientu.
Latvijas skolēniem ir iespēja piedalīties interaktīvās lekcijās par atkarībām un ēšanas traucējumiem
No 2023. gada sākuma uzsākts jauns projekts, kura ietvaros 10 Latvijas skolu jauniešiem tiek pasniegtas interaktīvas lekcijas no nozares ekspertiem, kuru laikā ar viedierīču palīdzību tiek ievākta statistika par jauniešu mentālo veselību, kā arī pārbaudītas viņu zināšanas par ēšanas traucējumiem un atkarībām, tiek noskaidrots, ...
SIA "Aptiekas produkcija": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
SIA "Aptiekas produkcija" ir Latvijas ražotājs, kas piedāvā plašu kvalitatīvus uztura bagātinātāju produkcijas klāstu dažādiem tirgus segmentiem.
"Avizo" probiotiskie produkti: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
"Avizo" ir augu izcelsmes dzīvu labo baktēriju, fermentu un nātrija laktāta koncentrāti, kas paredzēti pievienošanai augu izcelsmes pārtikai vai dzērieniem.
Dr. Med. Ints Bruņenieks, ķirurgs, proktologs, flebologs Dinsbergas klīnikā: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
Iepazīsties ar Dinsbergas klīnikas komandu! Dr. med. Ints Bruņenieks - ķirurgs, proktologs, flebologs. Ārsts, kurš nu jau 15 gadus ārstē pacientus ar dažādas sarežģītības vēnu un proktoloģiskām saslimšanām.
Terapijas centrs “Skaņas un mūzika“: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
Terapijas centra "Skaņas un mūzika" galveno darbību prioritāte ir komanda. Dažādiem speciālistiem sastrādājoties multidisciplinārā komandā, ir iespēja nodrošināt veiksmīgāku terapijas efektivitāti.
Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
Jelgavas poliklīnika ir ambulatorā ārstniecības iestāde, kas savus pakalpojumus iedzīvotājiem sniedz no 1993. gada. Poliklīnikas darbības mērķis ir nodrošināt pilsētas iedzīvotājiem pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.
Rīgā šoruden darbu sāks jauns dienas aprūpes centrs personām ar autiska spektra traucējumiem
Rīgas pašvaldība aicina pieteikt potenciālos klientus jaunam dienas aprūpes centram pilngadīgām personām ar autiska spektra (AST) traucējumiem, kas šā gada 16. oktobrī sāks darbu Drustu ielā 36A.
Aptauja: 57% Latvijas iedzīvotāju uztrauc saslimšanas risks medicīnas iestādēs aktīvajā vīrusu sezonā
57% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņus, apmeklējot medicīnas iestādi aktīvajā vīrusu sezonā, uztrauc iespējamība saslimt ar kādu infekciju slimību, liecina aptaujas dati*.
Atkal klāt saaukstēšanās! Ko darīt?
Ik gadu rudenīgās vēsmas, gribot negribot, pārsteidz mūs diezgan nesagatavotus. Kā rezultāts bieži vien ir pirmā rudens saaukstēšanās. Vai no saaukstēšanās, iestājoties vēsākam laikam, vispār ir iespējams izvairīties un ko darīt, ja sajūti saaukstēšanās pirmos simptomus?
Kāda ir B grupas vitamīnu nozīme cilvēku organismā? Stāsta farmaceits
Vīrusu un saaukstēšanās sezonā bieži dzirdam par C un D vitamīna nozīmi mūsu organisma aizsargspēju stiprināšanā, kas nepārprotami ir svarīga. Tomēr arī B grupas vitamīniem šajā laikā ir ļoti būtiska loma – tie ne vien palīdz aizsargāties no vīrusiem, bet arī rūpējas ...
VM: Latvija pārņems jaunāko ES direktīvu par dzeramā ūdens kvalitāti
Arī Latvija pārņems jaunāko ES direktīvu “Par dzeramā ūdens kvalitāti”, kurā ietverto pasākumu mērķis ir aizsargāt cilvēku veselību pret jebkādu dzeramā ūdens piesārņojuma nelabvēlīgu ietekmi...
VM: Veicinās māsu nodarbinātību profesijā un kopējo māsu skaitu veselības aprūpes sistēmā
Veselības ministrija izstrādājusi Informatīvo ziņojumu “Par māsu nodarbinātību un profesijas attīstību”, ko otrdien, 26. septembrī, izskatīja valdība. Tajā apkopota informācija, cik māsas strādā profesijā pēc studiju beigšanas un sniegti priekšlikumi turpmākajai rīcībai māsu nodarbinātības veicināšanā.
Kardiologs: Holistiskā pieeja ir komandas darbs – daudzpusīgi ārsta jautājumi un pacienta ieinteresētība
Kā skaidro kardiologs, profesors Gustavs Latkovskis, holistiskā pieeja ir sens ārsta darba pamatprincips jau kopš medicīnas pirmsākumiem – tā ir gan ārsta pieeja pacienta novērtēšanā un ārstēšanā no visiem iespējamiem aspektiem, gan multidisciplinārā pieeja, kurā kopīgi sadarbojas dažādu specialitāšu ārsti...
VM: Zinātniekiem pasūtīs pētījumus sabiedrības veselības jomā
Veselības ministrija zinātniekiem pasūtīs pētījumus, lai radītu jaunus risinājumus slimību profilakses un veselības aprūpes kvalitātes un pieejamības uzlabošanā.