Latvijā izveidota pirmā unikālā 100% dabisku un ekoloģisku produktu iepirkšanās platforma Reklāmraksts
Latvijā savu darbību uzsācis jauns ģimenes uzņēmums NATURETTY, kas ir unikāla iepirkšanās platforma, kur atradīsiet tikai 100% dabiskus produktus – kosmētiku un ķermeņa kopšanas līdzekļus, kā arī eko un zero waste preces un ilgtspējīgus produktus mājoklim.
Kas ietekmē matu izkrišanu? Skaidro speciālisti
Matu izkrišana ir normāls matu dzīves cikla posms, taču kādos gadījumos būtu ieteicams vērsties pie speciālistiem un kā ikdienā rūpēties par matiem, lai tie būtu skaisti un veselīgi, skaidro triholoģe un klīniskā farmaceite.
Ģenētiska slimība, kas apdraud plaušu veselību – alfa-1 antitripsīna deficīts: Kā to laikus pamanīt?
Plaušaudus no bojājumiem spēj pasargāt specifiska olbaltumviela – alfa 1 antitripsīns (A1AT). No iedzimta A1AT deficīta, iespējams, visvairāk cieš tieši Latvijas iedzīvotāji. Kā to laikus pamanīt? Ko var noskaidrot, veicot asins analīzes un DNS testu? Ko darīt tiem, kam atklāj šo ģenētisko slimību?
Aptauja: Vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā pasliktinājusies mentālā veselība
Sniedzot savas mentālās veselības pašvērtējumu pēdējā gada laikā, 53% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju tā kopumā ir pasliktinājusies (16% – ievērojami pasliktinājusies, 37% – nedaudz pasliktinājusies), secināts aptaujā.
Atver papildu Covid-19 testu nodošanas punktus visā Latvijā
Operatīvi reaģējot un panākot, lai augstas saslimstības situācijā pieprasītais Covid-19 testēšanas pakalpojums būtu maksimāli pieejams iedzīvotājiem, “Centrālā laboratorija” ir atvērusi papildu 6 Covid-19 testu nodošanas punktus Latvijā.
Kāda ir slimības gaita Covid-19 gadījumā bērniem, un kā rīkoties vecākiem? Skaidro speciālisti
Turpinoties augstam Covid-19 saslimstības līmenim bērnu un jauniešu vidū, Bērnu slimnīcas speciālisti skaidro, kāda ir slimības gaita un kā vecāki var palīdzēt bērnam jau mājās apstākļos.
Viedoklis: Organizāciju apvienošana nav sporta reforma, fiziski mazaktīvas sabiedrības problēma ilgstoši paliek nerisināta
Sports ir emocijas, un to netrūkst arī Latvijā. Privātu sporta organizāciju ambīcijas mijas ar sporta funkcionāru vēlmi pasniegt sarkanu rozi olimpiskajiem medaļniekiem, nozīmīga starptautiska uzvara liek birdināt aizkustinājuma asaras un sāpīgs zaudējums pamodina katrā līdzjutējā sporta ekspertu.
Sievietes intīmā labsajūta dažādos dzīves posmos: Kā to uzlabot?
Sievietes, kuras aktīvi rūpējas par sava ķermeņa uzturēšanu lieliskā formā jebkurā dzīves posmā, interesējas arī par intīmās zonas atjaunošanu. Par risinājumiem intīmai labsajūtai pēc 40 gadu vecuma, menopauzes laikā, kā arī māmiņām pēc dzemdībām, stāsta ginekoloģe reproduktoloģe.
14 izciliem Latvijas ārstiem piešķirts Latvijas Ārstu biedrības Goda biedra statuss
Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) valde ir piešķīrusi Goda biedra statusu 14 Latvijas ārstiem, kas ar savu mūža darbu ievērojami sekmējuši medicīnas un veselības aprūpes attīstību. Goda biedru vidū ir izcili dažādu nozaru speciālisti, kuri tika sveikti šodien, 16. februārī, LĀB biedru kopsapulcē.
Naktī no sestdienas uz svētdienu nebūs pieejama E-veselība un izveidojami jauni Covid-19 sertifikāti
Šīs nedēļas nogalē plānots valsts E-veselības sistēmas darbības pārtraukums, kas ir saistīts ar tehniskajiem darbiem sistēmas darbības uzlabošanai, lai paātrinātu datu apstrādi un sistēmas veiktspēju.
Veselības ministrs uzdod nekavējoties novērst dienesta pārbaudē konstatētās nepilnības Veselības inspekcijas darbā
Veselības ministrs Daniels Pavļuts izdevis rezolūciju, uzdodot Veselības inspekcijas vadītājai Anitai Slokenbergai nekavējoties novērst dienesta pārbaudē konstatētās nepilnības Veselības inspekcijas darbā.
Kāpēc dažos gadījumos vitamīnus ārsts izraksta receptē?
Vairums vitamīnu aptiekās ir brīvi pieejami ikvienam, taču ir arī tādi, kuru iegādei nepieciešama ārsta izrakstīta recepte. Kādēļ tā un kas ir galvenā vitamīnu atšķirība – skaidro farmaceite.
Aptaujā vairums uzskata – izvairīties no Covid-19 izdevies, vakcinējoties un nēsājot medicīniskās maskas
Divos gados kopš pandēmijas sākuma liela daļa iedzīvotāju nav slimojuši ar Covid-19, un aptaujā, izvēloties vairākus atbilžu variantus, tapis zināms, ka 49% aptaujāto no saslimšanas ar šo vīrusu, viņuprāt, pasargājusi vakcinēšanās, bet 32% – medicīnisko masku, respiratoru nēsāšana.
Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju neveic D vitamīna analīzes
Vairāk nekā puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā nav veikuši D vitamīna analīzes, kamēr tās ir veikuši 46%, bet vēl 3% nesniedza precīzu atbildi, secināts aptaujā.
Karstie dzērieni: Kādos gadījumos lietot un kad - labāk ne? Stāsta farmaceite
Šobrīd ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits strauji aug un aktuāli ir arī aukstajā gada sezonā raksturīgās augšējo elpceļu saslimšanas un saaukstēšanās. Gan saslimšanas laikā, gan preventīvi nepieciešams rūpēties par savas imunitātes stiprināšanu.
Valdība atbalsta pakāpenisku drošības pasākumu mazināšanu
Šodien, 15. februārī, valdība atbalstīja Veselības ministrijas (VM) piedāvāto trīs soļu plānu pakāpeniskai un atbildīgai drošības pasākumu mazināšanai, ņemot vērā joprojām sarežģīto situāciju veselības aprūpē un saslimstības izplatības pieaugumu.
Multivitamīni: Kam tie ieteicami, kādus un cik ilgi lietot?
Multivitamīnu izvēle ir tik plaša, ka var apjukt – vai un kādus vajag, cik ilgi lietot? Ne katram par tiem būtu jālauza galvu, taču ir iedzīvotāju grupas, kurām atbilstošs multivitamīnu komplekss veselībai ir īpaši noderīgs.
22. februārī tiešsaistē notiks Medicīnas, farmācijas nozares konference
Medicīna ir viena no lielākajām nozarēm pasaulē, kurā aizvien lielāku nozīmi ieņem tehnoloģijas. Jaunākie komunikācijas risinājumi ļauj saņemt diagnostiku un ārsta konsultāciju, neizejot no mājas. Mākslīgais intelekts jau tagad dod iespēju krietni ātrāk atklāt jaunus un slimniekam pielāgotus medikamentus.
NVD: No februāra vidus būs vairākas izmaiņas vakcinācijas pret Covid-19 procesa organizācijā
Mainoties pieprasījumam pēc Covid-19 vakcinācijas pakalpojuma saņemšanas, vakcinācijas procesā tiks ieviestas vairākas izmaiņas – turpināsies vakcinācija ģimenes ārstu praksēs, mājas un izbraukuma vakcinācija, savukārt vakcinācijas centri un vakcinācijas punkti lielveikalos gan novados, gan galvaspilsētā pakāpeniski noslēgs savu darbību.
Vai ar uztura palīdzību var stiprināt bērna zobus? Stāsta uztura speciāliste
Uztura paradumi izveidojas bērna pirmajos dzīves gados. Ja vecāki pieradina bērnu pie cukuru saturošiem produktiem, nav brīnums, ka paaugoties bērnam ir kāre pēc saldumiem, kas ilgtermiņā negatīvi ietekmēs veselību, tai skaitā zobus.
RAKUS arī infrastruktūras sakārtošanas projektu realizācijas laikā būs pieejami visi esošie pakalpojumi
Lai rekonstrukcijas darbu laikā nodrošinātu visu esošo pakalpojumu pieejamību, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca neiroloģijas, kardioloģijas un iekšķīgo slimību nodaļas, kā arī Neiroloģijas dienas stacionāru, mazinoties ar Covid-19 inficēto pacientu skaitam, pārcels uz izremontētajām un aprīkotajām novietnes “Jugla” (Juglas ...
SPKC: Pagājušajā nedēļā Latvijā turpināja pieaugt Covid-19 jaunatklāto gadījumu un stacionēto pacientu skaits
Aizvadītajā nedēļā, no 7.februāra līdz 13.februārim, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis, par 12,1%. Pēdējās septiņās dienās par 15,9 % pieaudzis stacionēto pacientu skaits, vidēji dienā slimnīcās nonāk 147 cilvēki, vidēji 7% pacientu ar smagu slimības gaitu.
Skūšanās un ādas kopšana vīriešiem: Iesaka speciāliste
Vīriešu sejas ādas kopšanu ievērojami ietekmē skūšanās, tādēļ ir būtiski pareizi izvēlēties līdzekļus gan pirms, gan pēc tās. Ieteikumos par to, kā pareizi kopt sejas ādu vīriešiem, kādus līdzekļus izvēlēties un kā mazināt kairinājuma risku, dalās ...
Oftalmologs: Mūsu redzei šī ziema ir skarbs pārbaudījums
Ziema šogad ir kļuvusi par pārbaudījumu ne tikai dēļ siltuma, elektrības un citu cenu kāpuma. Tā pārbauda arī mūsu veselību: ekstremālas temperatūras izmaiņas, sasalstošs lietus un jau aizmirstas sniega vētras ar sniega kupenām.
LZVO: Pērn verifikācijas sistēmā pārbaudīti 26 miljoni zāļu paku; iedzīvotāji saņēmuši tikai drošas zāles
Latvijas legālajā zāļu aprites sistēmā caur aptiekām un veselības aprūpes iestādēm iedzīvotāji pērn ir saņēmuši tikai drošas recepšu zāles, kas pārbaudītas zāļu verifikācijas sistēmā – pie iedzīvotājiem kopumā nonākuši 26,2 miljoni pārbaudītu iepakojumu.