Kā kopt zobu protēzes? Skaidro farmaceite
Mutē zobs var iztrūkt dažādu iemeslu dēļ un šī problēma skar kā jaunus, tā vecāka gājuma cilvēkus. Kā atzīst daudzi zobārsti, Latvijā iecienīts veids, kā aizvietot trūkstošos zobus, ir zobu protēzes jeb vienkārši dēvētas par platīti, kas ir būtiski lētākas par ...
Rīkojot un apmeklējot publiskus āra pasākumus, VM aicina ievērot drošības ieteikumus
Lai ļautu sabiedrībai demokrātiskā veidā paust savu viedokli un nostāju pret notiekošo pasaulē, valdība 24. februārī mazināja pulcēšanās ierobežojumus. Ārā, epidemioloģiski nedrošā vidē (bez sertifikātiem), līdz 3 000 dalībniekiem varēs pulcēties sapulcēs, gājienos un piketos, kā arī pašvaldības un valsts institūcijas – rī...
Notiek pētījums par nepieciešamību uzņemt papildu D vitamīnu un dzelzi grūtniecības laikā
Valsts zinātniskais institūts “BIOR” pēc Veselības ministrijas pasūtījuma veic vēl nebijušu pētījumu Latvijā par D vitamīna un dzelzs deficītu grūtniecēm otrajā trimestrī.
Saeima pieņem regulējumu vakcīnu pret Covid-19 pārdošanai ārvalstu valdībām
Saeima ceturtdien, 24.februārī, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamu atzīto grozījumu Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tas paredz, ka vakcīnas pret Covid-19 var pārdot ārvalstu valdībām, nepiemērojot Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu.
Saldēti augļi un dārzeņi: Kāpēc iekļaut tos uzturā?
Plānojot ģimenes maltītes, nereti aizmirstam, ka kolosāls palīgs virtuvē var būt dažādi saldēti produkti, piemēram, saldēti dārzeņi, kas bagātinās ikdienas ēdienkarti ziemā un agrā pavasarī, kad mazāk uzticamies ārzemju tomātiem un gurķiem.
VM: Valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu varēs saņemt ikviens iedzīvotājs
Valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu varēs saņemt ikviens iedzīvotājs, paredz 22.februārī valdībā atbalstītie grozījumi Vakcinācijas noteikumos*. Kārtība būs spēkā šajā gripas sezonā atbilstoši pieejamajam pretgripas vakcīnu apjomam.
Kā atsākt fiziskās aktivitātes pēc Covid-19 pārslimošanas? Stāsta speciālisti
Daudzi, kuri pārslimojuši vieglas pakāpes infekcijas slimību un iepriekš bijuši fiziski aktīvi, tagad var justies nedroši par to, kā un kad pēc Covid-19 atgriezties pie fiziskām aktivitātēm un vai tās ir drošas. Padomus apkopo fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste un farmaceits.
Kapsula, tablete vai želeja: Kādu vitamīnu formu izvēlēties?
Nogurums, miegainība, nespēja koncentrēties, viegla aizkaitināmība, ādas problēmas –pazīmes, kas liecina, ka organismam trūkst vitamīnu. Ja izlemts par labu vitamīnu lietošanai, farmaceite sniedz orientierus vitamīnu formas izvēlei.
Bērnu onkoloģijas ārstniecībai ziedo 12 tūkstošus eiro
Bērnu slimnīcas fonds (BSF) saņēmis ziedojumu 12 000 eiro apmērā valsts neapmaksātu ārstniecības izdevumu segšanai bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām.
Kādas ir ieteicamās ikgadējās veselības pārbaudes laboratorijā un mājas apstākļos? Stāsta speciālisti
Vai zināji, ka ikvienam no mums vismaz reizi gadā ir jāveic urīna analīzes, jāpārbauda kopējā asins aina, D vitamīna un holesterīna līmenis? Pandēmija ir novērsusi cilvēku uzmanību no regulāriem ārsta un laboratoriskajiem izmeklējumiem, turklāt, slimojot ar Covid-19, cilvēki nereti atklājuši, ...
Kā rūpēties par sejas ādu sejas aizsargmaskas lietošanas periodā? Iesaka kosmētiķe
Sejas aizsargmaskas un respiratori rada slēgtu vidi deguna un mutes zonai, kurā pakāpeniski palielinās mitruma līmenis, uzkrājas netīrumi, eļļas, sviedri un baktērijas. Nēsājot aizsargmasku īsu laiku, piemēram, iepērkoties pārtikas veikalā vai dodoties uz konsultāciju pie ārsta, veselai ādai tā kaitējumu nerada.
LĀZA aicina Latvijas medicīnas studentus pieteikties stipendijām
Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) arī 2022. gadā sniegs savu atbalstu Latvijas medicīnas studentiem. Šis ir īpašs gads, jo LĀZA atzīmē savu 75 gadu jubileju.
VM: Divu gadu laikā izdevies mērķtiecīgi samazināt HIV, B un C hepatīta izplatību un uzlabot ārstēšanu
HIV, seksuālās transmisijas infekciju, B un C hepatīta izplatības ierobežošanā un ārstēšanā panākti būtiski uzlabojumi. Divu gadu laikā samazināta iedzīvotāju saslimstība, uzlabota savlaicīga diagnostika un ārstēšana, šodien, 22. februārī, valdību informēja Veselības ministrija.
Ģimenes ārsti saņems finansiālu atbalstu par prombūtnē esošu kolēģu aizvietošanu
Ģimenes ārsti par kolēģu aizvietošanu slimības vai citas attaisnotas prombūtnes laikā un citas prakses pacientu ārstēšanu turpmāk saņems finansiālu atbalstu, šodien, 22. februārī, lēma Ministru kabinetā.
Nākamnedēļ iedzīvotājiem būs iespēja vakcinēties pret Covid-19 ar jaunu vakcīnu
Nākamnedēļ iedzīvotājiem Latvijā būs iespēja vakcinēties pret Covid-19 ar Čehijas uzņēmumā “Novavax” ražotu vakcīnu "Nuvaxovid", kas Eiropas Savienībā tika reģistrēta 2021. gada decembrī.
Bērnu slimnīcā pirmo reizi bērnam veikta “augošu” implantu ievietošana
Bērnu slimnīcā, šī gada janvāra beigās, notika Latvijā unikāla operācija, kuras laikā bērnam ar Osteogenesis imperfecta diagnozi tika ievietoti īpaša dizaina teleskopiskie stieņi. Šiem pacientiem ir īpaši trausli kauli, tāpēc implanti ir nepieciešami, lai bērns varētu izvairīties no biežiem lūzumiem.
Topošās māmiņas uzturs: No kā labāk izvairīties?
Grūtniecības laiks ir īpašs periods sievietes dzīvē. Līdz ar ziņu, ka sieviete gaida bērniņu, viņas dzīvē notiek daudz pārmaiņu gan emocionāli, gan fiziski – mainās sievietes domāšana, izskats, emocionālais stāvoklis. Nu jau ir atbildība par divām dzīvībām, līdz ...
Gada laikā pieaudzis profesijā strādājošo māsu skaits: Māsas aicina strādāt slimnīcās
Lai medicīnas māsas piesaistītu brīvajām darba vietām slimnīcās Rīgā, Veselības ministrija (VM) pirms gada uzsāka finanšu atbalsta izmaksu jaunajiem speciālistiem un māsām, kuras vēlas atgriezties profesijā. Izvirzītajiem nosacījumiem atbilda un atbalstu gada laikā saņēmušas 52 māsas.
Tumšie loki un maisiņi zem acīm: 6 iespējamie cēloņi un risinājumi
Dzīves ritms pēdējos gados ir kļuvis ievērojami ātrāks un straujāks. Daudziem cilvēkiem pandēmijas laikā stress kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, ko papildina negulētas naktis, vispārējs nogurums, kas īpaši raksturīgs gada tumšajā sezonā, pārlieku liels darba apjoms un uztraukums vai pat ...
Eliksīrs OPTIMISMAM Reklāmraksts
Februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru „Optimismam” – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).
Par godu Reto slimību dienai Latvijā norisināsies izgaismošanas akcija “Esot vienoti, esam stipri”
Par godu Reto slimību dienai, ko pasaulē atzīmēs šā gada 28. februārī, Latvijā no 26. februāra līdz 28. februārim notiks izgaismošanas akcija “Esot vienoti, esam stipri”. Akcijas iniciatore ir Latvijas Reto slimību alianse – vienīgā nevalstiskā organizācija, kas apvieno reto slimību pacientu biedrības un pārstāv aptuveni 96 000 Latvijas cilvēku ar ...
Aptauja: Ar smaganu asiņošanu pēdējā gada laikā saskāries teju katrs trešais Latvijas iedzīvotājs
Sniedzot savas mutes dobuma veselības pašvērtējumu, 31% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir novērojuši smaganu asiņošanu, secināts aptaujā.
Latvijā izveidota pirmā unikālā 100% dabisku un ekoloģisku produktu iepirkšanās platforma Reklāmraksts
Latvijā savu darbību uzsācis jauns ģimenes uzņēmums NATURETTY, kas ir unikāla iepirkšanās platforma, kur atradīsiet tikai 100% dabiskus produktus – kosmētiku un ķermeņa kopšanas līdzekļus, kā arī eko un zero waste preces un ilgtspējīgus produktus mājoklim.
Kas ietekmē matu izkrišanu? Skaidro speciālisti
Matu izkrišana ir normāls matu dzīves cikla posms, taču kādos gadījumos būtu ieteicams vērsties pie speciālistiem un kā ikdienā rūpēties par matiem, lai tie būtu skaisti un veselīgi, skaidro triholoģe un klīniskā farmaceite.
Ģenētiska slimība, kas apdraud plaušu veselību – alfa-1 antitripsīna deficīts: Kā to laikus pamanīt?
Plaušaudus no bojājumiem spēj pasargāt specifiska olbaltumviela – alfa 1 antitripsīns (A1AT). No iedzimta A1AT deficīta, iespējams, visvairāk cieš tieši Latvijas iedzīvotāji. Kā to laikus pamanīt? Ko var noskaidrot, veicot asins analīzes un DNS testu? Ko darīt tiem, kam atklāj šo ģenētisko slimību?