Lai mudinātu rūpēties par sirds un asinsvadu veselību Latvijā, tiek uzsākta akcija KARDIO-LOĢISKI
Lai pievērstu uzmanību izplatītākajiem sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, mudinātu iedzīvotājus savlaicīgi pārbaudīt veselību, kā arī izglītotu par dzīvesveida nozīmi veselīgi nodzīvotā mūža veicināšanai, pacientu biedrība “ParSirdi.lv”, Latvijas Kardiologu biedrība un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrība ...
Veselības ministrs ar mediķu organizācijām pārrunā pieteikto brīdinājuma streiku; atkārtoti aicina uz tikšanos LVSADA
Šodien, 22.septembrī, veselības ministrs Daniels Pavļuts tikās ar veselības nozares profesionālajām organizācijām, lai pārrunātu Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) pieteikto brīdinājuma streiku un tā ietekmi uz pakalpojumu pieejamību, kā arī informētu par ārstniecības personu jaunā atalgojuma modeļ...
Ārste: Pēc 50 gadiem aug risks saslimstībai ar dzemdes kakla vēzi (INTERVIJA)
Uz dzemdes kakla vēža skrīningu Latvijā pagājušajā gadā atsaucās tikai 35% no uzaicinātajām uz šo izmeklējumu. Sievietes pēc 50 gadiem retāk piedalās skrīninga programmā un tieši tas ir galvenais iemesls, kāpēc risks saslimt pieaug, intervijā stāsta ārste.
Bērns ar hemofiliju dodas uz skolu vai bērnudārzu: Kas jāzina pedagogiem?
Bērnudārzs un skola ir vietas, kur bērns pavada būtisku dienas daļu daudzus gadus pēc kārtas, tālab gluži nemanot tās kļūst par otrām mājām, un pedagogu loma ikviena bērna dzīvē ir nozīmīga. Īpaši, ja bērnam ir kāda slimība vai ...
Latvijas Ārstu kongresa atklāšanā tika godināti 200 gadu medicīnas sasniegumi (FOTO)
Šodien, 22. septembrī, 9. Latvijas Ārstu kongresa atklāšanas plenārsēde bija veltīta 200 gadu Latvijas medicīnas sasniegumiem un izaugsmei zinātnē. Plenārsēdi atklāja veselības ministrs Daniels Pavļuts, Kongresa prezidents prof. Mārcis Leja un Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece.
Plāno ieviest vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpi Latvijā deklarētajiem iedzīvotājiem
Lai atteiktos no dalīta veselības aprūpes finansēšanas modeļa ieviešanas un noteiktu vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpi Latvijā deklarētajiem iedzīvotājiem, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 21.septembrī, lēma izskatīšanai Saeimā virzīt grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā.
Hemoroīdi: 3 mīti un ieteikumi, kā sev palīdzēt
Hemoroīdi ir delikāta un intīma problēma, bet tieši kautrēšanās un vilcināšanās savlaicīgi lūgt ārstam padomu rada vislielāko risku tam, ka laika gaitā hemoroidālā saslimšana progresē un drīz vien prasa daudz nopietnāku ārstēšanu.
Slimnīcas: Otrā pusgada finansējuma pārrēķins ir negodīgs, nepietiekams, un VM nav pildījusi solīto
Lielākā daļa slimnīcu ir saņēmušas informāciju no Nacionālā veselības dienesta (NVD) par finansējumu 2022. otrajam pusgadam, kas paredz būtisku finansējuma samazināšanu tieši pirms apkures sezonas sākšanās.
Pētījums: Jaunieši nevēlas veidot ģimenes un uzņemties atbildību
Biedrības “Papardes zieds” pētījumā noskaidrots, ka skolas bērnus pienācīgi nesagatavo dzīvei un svarīgi mācīt ne tikai par seksuālo un reproduktīvo veselību, bet arī par attiecību veidošanas un pilnveides principiem, dzimumu psiholoģiskajām atšķirībām un finanšu pratību, lai efektīvā...
Aptauja: Iedzīvotāji par prestižāko profesiju Latvijā uzskata ārsta profesiju
Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka ārsta profesija ir pati prestižākā, liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja. Savukārt paši ārsti savas profesijas prestižu novērtējuši pieticīgāk, vienlaikus atzīstot, ka aizvadītajos 10 gados notikušas pozitīvas izmaiņas.
Medus – veselīgs produkts vai tomēr našķis? Stāsta speciālisti
Medus ir viens no tiem pārtikas produktiem, ko bieži vien lietojam saaukstēšanās laikā – organisma stiprināšanai, profilaksei un atlabšanai no vīrusiem. Taču vienlaikus medum piemīt ļoti salda garša. Vai tas ir uzskatāms par saldumu, vai par vērtīgu produktu organisma stiprināšanai?
Klajā nācis grāmatas "Medicīnas tiesības" otrais papildinātais izdevums
"Tiesu namu aģentūras" grāmatu apgādā klajā nācis grāmatas „Medicīnas tiesības” otrais papildinātais izdevums. Tas sagatavots Santas Slokenbergas un Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) asociētās profesores Solvitas Olsenas zinātniskā redakcijā.
LVSADA pauž sašutumu par valdības apstiprināto jauno darba samaksas modeli ārstniecības personām
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž sašutumu par K. Kariņa vadītās valdības bezatbildīgo rīcību, apstiprinot jaunu darba samaksas modeli ārstniecības personām. Šādi rīkojoties, valdība ir būtiski pasliktinājusi mediķu darba samaksas nosacījumus.
Valdība apstiprina mediķu jauno atalgojuma modeli
Šodien, 20. septembrī, Ministru kabineta sēdē izskatīts un apstiprināts informatīvais ziņojums “Par jaunas ārstniecības personu darba samaksas kārtības izstrādāšanu”, kas nosaka virzību uz iepriekš sadarbībā ar nozares profesionālajām organizācijām, ārstniecības iestādēm un veselības aprūpes politikas veidotājiem izstradāto mediķ...
Kāpēc tirpst rokas un kā to novērst? Stāsta farmaceite
Tirpšanas sajūtu rokās kādreiz piedzīvojis ikviens – visbiežāk diskomfortu izraisa neērta poza vai monotons darbs, un nepatīkamās sajūtas ātri vien pāriet, tiklīdz ir novērsts to cēlonis. Tomēr gadījumā, ja roku tirpšana ir regulāra un ilgstoša, to nedrīkst atstāt bez ievē...
LVSADA pieņēmusi galīgo lēmumu rīkot atkārtotu brīdinājuma streiku un protesta akciju 27. un 28. septembrī
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome šodien, 20. septembrī, vienbalsīgi nolēma rīkot atkārtotu brīdinājuma streiku šī gada 27. un 28. septembrī. Vienlaikus ar streiku tiek plānota protesta akcija pie Ministru kabineta ēkas 27. septembrī.
Lai apspriestu ārstniecības personu darba samaksas jautājumus, VM aicina uz tikšanos nozares organizācijas
Lai apspriestu ārstniecības personu darba samaksas jautājumus un jaunā atalgojuma modeļa tālāko virzību, Veselības ministrija ceturtdien, 22. septembrī, uz tikšanos aicinājusi nozares organizācijas.
Ģeneralizēta trauksme: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Ir tikai normāli laiku pa laikam piedzīvot nemieru, it īpaši, ja dzīve ir saspringta. Tomēr pārmērīga, nepārtraukta trauksme un raizes, ko ir grūti kontrolēt un kas traucē ikdienas aktivitātēm, var liecināt par ģeneralizētu trauksmi. Ģeneralizētai trauksmei raksturīgi simptomi, kas ir līdzīgi ...
Viedoklis: Publiskā un privātā partnerība – atbilde uz veselības aprūpes izaicinājumiem
Ko darīt, ja sabiedrībai ir vajadzība, bet valstij nav naudas tās īstenošanai? Daudzās Eiropas un OECD valstīs atbilde ir meklējama privātajā sektorā: publiskā un privātā partnerība (PPP) ir sevi pierādījusi kā abpusēji izdevīgu ilgtermiņa sadarbības modeli, kurā valsts pārvaldes un privātā...
SPKC: Jau otro nedēļu pieaug saslimstība ar Covid-19
Aizvadītajā nedēļā, no 12. septembra līdz 18. septembrim, Latvijā par 48,8% pieaudzis jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, reģistrēti 8368 jauni Covid-19 gadījumi. Infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) 1,31 norāda uz infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā. Par 23% pieaudzis pacientu skaits stacionāros.
10 biežākās kļūdas, tīrot zobus: Stāsta farmaceite
„Iespējams, tava zobu tīrīšanas tehnika nav mainījusies gadiem. Bet vai tā patiešām ir nevainojama? Vai tīri pietiekami ilgi, pareizā virzienā un ar pareizo zobu pastas daudzumu?” jautā farmaceite.
Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu Reklāmraksts
Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.
Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu kongresā izvērtēs aktuālo
Trīs dienas, no 2022. gada 22. septembra līdz 24. septembrim, norisināsies 9. Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu kongress, kas tiek organizēts 9. Latvijas Ārstu kongresa ietvaros konferenču centrā "ATTA Centre", Rīgā, Krasta ielā 60.
TOS sadarbībā ar Latvijas Onkoloģijas centra speciālistiem veic sarežģītu audzēja ārstēšanas operāciju
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) ārsti ir veikuši sarežģītu operāciju, kuras laikā pacientam no kājas izņemts audzējs. Tā kā audzējs bija skāris arī kaulu un nervus, tad tika veikta plaša audzēja izņemšana, kopā ar ceļa locītavu, kauliem, nerviem un muskuļiem.
Uzturvielu trūkums bērniem: Kas par to var liecināt?
Bērniem ne vienmēr izdodas ar uzturu uzņemt visus ikdienā nepieciešamos vitamīnus, lai būtu laba veselība. Par konkrētu vitamīnu trūkumu organismā parasti liecina dažādas pazīmes, kas katram bērnam var atšķirties. Turklāt ikdienā šīm pazīmēm mēdzam ne vienmēr pievērst pietiekamu uzmanību ...