"Beta mask" serums sejas ādas skaistumam un veselībai Reklāmraksts
Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt "Beta mask" serumu sejas ādas skaistumam un veselībai.
Tūska: Kas var izraisīt un kā no tās atbrīvoties?
Pārsteidzoši, bet visai bieži iemesls tūskai var būt pavisam ikdienišķs. Šai diskomfortu radošai problēmai ir jāatrod iemesls un jācenšas novērst. Farmaceite skaidro, ka tūsku rada liekais šķidrums, kas uzkrājas noteiktās ķermeņa zonās, un iesaka vairākus vienkāršus paņēmienus, kā no ...
Kampaņā “Noņem rozā brilles” atgādinās par agrīnas krūts vēža diagnostikas nozīmi
Latvijā krūts vēža skrīninga aptvere 15 tā pastāvēšanas gados joprojām ir nemainīgi zema – ap 30%. Kaut gan krūts vēzis Latvijā ik gadu skar vairāk nekā 1000 sievietes un ir viens no biežākajiem priekšlaicīgas nāves cēloņiem sievietēm vecumā virs 35 gadiem, atsaucība šai profilaktiskajai pārbaudei nepieaug.
20. maijā norisināsies ekspertu konference par inovatīviem pusaudžu labbūtības risinājumiem “Pusaudzis. Veselība. Risinājumi.”
Sestdien, 20. maijā, Latvijas Pusaudžu mentālās veselības asociācija (LPMA) organizēs pirmo Latvijas ekspertu konferenci “Pusaudzis. Veselība. Risinājumi.”, kas veltīta inovatīviem pusaudžu labbūtības risinājumiem.
Profesore: Bērnu vakcinācijas kalendārā esošā vakcīna pret pneimokoku ir steidzami jāmaina pret plašākas aizsardzības vakcīnu (INTERVIJA)
Steidzami ir jāmaina pašlaik Latvijā bērniem lietotā 10-valentā vakcīna pret pneimokoku infekciju (PCV), kas iekļauta bērnu vakcinācijas kalendārā. Imunizācijas valsts padomes vadītāja, profesore Dace Zavadska skaidro pneimokoku infekcijas bīstamību bērniem.
Veselības nozares profesionāļiem pasniedz Atzinības un Pateicības rakstus
Trešdien, 3. maijā, veselības ministre Līga Meņģelsone apbalvoja nozares profesionāļus. Šoreiz tika godināti kopumā 43 veselības nozares darbinieki - tika pasniegts Ministru kabineta Atzinības raksts, kā arī Veselības ministrijas Atzinības un Pateicības raksti.
Padomu komplekss esošiem un topošiem skrējējiem: Iesaka speciālisti
Skriešana ir viena no pasaulē populārākajām fiziskajām aktivitātēm. Pavasarī, sākoties skriešanas un arī maratonu sezonai, bagātīgi atrodami ieteikumi, kādu apģērbu un inventāru izvēlēties, kā sakārtot treniņa programmu, bieži vien iztrūkstot pavisam vienkāršiem, taču ne mazāk vajadzī...
Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru apmeklē Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti
Trešdien, šī gada 3. maijā, izbraukuma sēdes ietvaros Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā viesojās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti. Deputātus uzņēma Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) valdes priekšsēdētāja Sandra Pūce, valdes locekle Agnese Vaļuliene un centra galvenie ārsti.
12 padomi miega higiēnas uzlabošanai: Iesaka miega eksperte
Miegu spēcīgi ietekmē gan mūsu paradumi un darbības, gan vide mums apkārt. Pavasarī, kad dienas kļūst garākas, vairāk laika pavadām ārpus mājām, kā arī stress, ar kuru saskaramies ikdienā, var radīt robus mūsu miega režīmā.
NMPD mediķi: Maratona dalībniekiem jānovērtē sava veselība un gatavība skrējienam!
Garo distanču skriešana ir viens no grūtākajiem izturības sporta veidiem. Slodzes laikā notiek liels enerģijas patēriņš, tādēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi visus sportistus un skriešanas entuziastus, kas nedēļas nogalē – 6. un 7. maijā – piedalīsies "Rimi" Rīgas maratonā, aicina nopietni izvē...
“Šveices Veselības inovāciju diena 2023” vērš uzmanību uz pacientiem vērstu pieeju
Konferencē “Šveices Veselības inovāciju diena 2023. Veicinot ārstniecības iespējas pacientam”, kas notika 24. aprīlī Rīgā, Šveices veselības aprūpes sistēmas un farmācijas jomas speciālisti un Latvijas ārstu, pacientu un veselības aprūpes iestāžu pārstāvji diskutēja par to, kā veselības aprūpes sistēmā nodrošināt ...
ZVA: Zāļu lieltirgotavu apgrozījums pirmajā ceturksnī pieaudzis par 13,4%
Zāļu lieltirgotavu kopējais zāļu apgrozījums 2023. gada pirmajā ceturksnī Latvijā bija 173.74 miljoni eiro (bez PVN), kas ir par 4.1% vairāk nekā 2022. gada 4. ceturksnī. Salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn zāļu apgrozījums palielinājies par 13.4%, informē Zāļu valsts aģentūra (ZVA).
Sāpes krūtīs: Kā atpazīt cēloni un kā rīkoties?
Piedzīvojot sāpes krūšu apvidū, gluži dabiski pārņem bažas par sirds veselību – ikkatram zināms, ka pēkšņas sāpes krūtīs var liecināt par sirdstrieku jeb infarktu. Tomēr nepatīkamās sajūtas var izraisīt arī citi faktori, tai skaitā dažādu orgānu saslimšanas, traumas ...
Sprejs vai vakuums? Vienkāršs jautājums, sarežģīta atbilde Reklāmraksts
Katram praktizētājam šajā jautājumā jāveido savs viedoklis. Sūkšanas tehnika vai smidzināšanas tehnika pedikīram – BEAUTYFOR piedāvājumā gan vakuuma aparāti, gan aparāti ar smidzinātāju.
Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis smēķētājiem
Reti kurai kaitei kā riska faktors netiek piesaukta smēķēšana un, lai arī ar kādu veselības problēmu apmeklē ārstu, pirmais, par ko mediķis painteresēsies: vai smēķējat? Saņemot piekrītošu atbildi, pilnīgi noteikti ieteiks atmest kaitīgo ieradumu. Ja vien tas būtu tik vienkārši…
Turpmāk Rīgas centrā asinsdonori tiek gaidīti donoru pieņemšanas vietā “Sakta”
Otrdien, 2. maijā, svinīgi tika atklāta Valsts asinsdonoru centra donoru ziedošanas vieta “Sakta” Brīvības bulvārī 32. Vienlaikus durvis ir vērusi ciet līdzšinējā donoru pieņemšanas vieta Merķeļa ielā 11. Svinīgajā pasākumā klātesošos sveica veselības ministre Līga Meņģelsone, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes ...
8 profilaktiskie pasākumi, ko ieteicams veikt regulāri: Skaidro farmaceite
Preventīvā veselība un profilaktisko pasākumu veikšana šobrīd ir vieni no aktuālākajiem jēdzieniem visā plašajā medicīnā. Un ne bez pamatojuma, jo pierādīts, ka arī finansiāli profilaktiskie pasākumi izmaksā daudz lētāk nekā hronisku un akūtu slimību ārstēšana.
LĀB ir izveidojusi darba grupu par mūsdienīgu veselības aprūpes finansēšanas sistēmu
Šodien, 2. maijā, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) rīkoja plašu ekspertu diskusiju un izveidoja darba grupu, kuras mērķis ir izstrādāt priekšlikumus mūsdienīgas un ilgtspējīgas veselības aprūpes finansēšanas sistēmas izveidei Latvijā.
Aptauja: 95% Latvijas iedzīvotāju nepieciešamības gadījumā spēj apstrādāt virspusējas brūces
Vērtējot savas spējas apstrādāt virspusēju brūci (nobrāzums, iegriezums, vieglas pakāpes apdegums), 95% Latvijas iedzīvotāju nepieciešamības gadījumā to spētu veikt (56% spētu, 39% drīzāk spētu). Vien 4% atzinuši, ka to veikt nespētu (3% drīzāk nē, 1% nē), bet 1% nesniedza konkrētu atbildi. Tā secinā...
VM: Valsts apmaksātu vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu nodrošinās arī pusaudžiem 15, 16 un 17 gadu vecuma grupās
Valdība šodien, 2.maijā, atbalstīja grozījumus “Vakcinācijas noteikumos”*, kas paredz paplašināt zēnu vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV), paredzot valsts apmaksātu vakcināciju arī pusaudžiem 15, 16 un 17 gadu vecuma grupās.
FITODROGA 3 soļu programma gudrām rūpēm par ādas skaistumu pavasarī Reklāmraksts
Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Fitodroga" piedāvā testēt FITODROGA DERMOCOSMETIC komplektu sejas ādas kopšanai.
Pavasara darbos – droši un bez traumām! Reklāmraksts
Veicot dārza darbus, cilvēks daudz saliecas un nereti ceļ smagumus, tas var radīt spiedienu uz muguru un locītavām, kas savukārt var izraisīt sāpes un pat traumas. Šeit talkā var nākt dažādi palīglīdzekļi, kas palīdzēs novērst potenciālās problēmas.
Kā parūpēties par pēdu ādu pavasarī? Farmaceita padomi
Laikam kļūstot siltākam, sākam vairāk staigāt vaļēja tipa apavos, kas ietekmē arī pēdu ādu. Kādas ir biežākās ar pēdu ādas kopšanu saistītas problēmas un kā ar tām tikt galā? Konsultē farmaceite.
Laboratorija: 64 gadījumos ērces bijušas inficētas ar kādas slimības ierosinātāju, tajā skaitā divas ar ērču encefalītu
„Centrālajā laboratorijā" šajā pavasarī no 177 testētajām ērcēm 36 konstatēts laimboreliozes slimības ierosinātājs, bet ērču encefalīta ierosinātājs konstatēts divos gadījumos; citu slimību ierosinātāji ir atrasti vēl 26 gadījumos.
Kā atgūt pH neitrālu jeb sārmainu iekšējo vidi organismā? Stāsta farmaceite
Mūsdienu dzīvesveids ar tam raksturīgo steigu, stresu un nesabalansētu uzturu ir kā radīts, lai zarnās tiktu izjaukts tur mītošo labo un slikto baktēriju (mikrobioma) līdzsvars, zūd arī skābju-sārmu līdzsvars organisma starpšūnu vidē, kas var vainagoties ar dažādām veselības problēmām.