Kur var izdarīt izmeklēšanu uz parazītiem organismā? Kā tas notiek? Uz kakla un padusēs parādās papilomas, šad tad tās niez. Kurš ārsts var izmeklēt un ārstēt ? Kur tāds ārsts pieņem Rīgā? Vai analīzes nodošana parādīs parazītu esamību ķermenī ?
Paldies!
Atbild: Dr. Pāvels Naumovs, ārsts homeopātsLabdien! Visticamāk, ka Jūsu organisms cīnās ar papilomām, ko izsauc parastais cilvēka papilomas vīruss (CPV). Nieze ir nopietns simptoms, kas liecina par to, ka imūnsistēma aktīvi "protestē" pret vīrusa aktīvu izplatīšanos. Jūs varat izvēlēties diagnostikas un ārstēšanas metodes un līmeni - klasisks ceļš paredz ārsta dermatologa konsultāciju, bet holistisks - ārsta homeopāta konsultāciju. No Jūsu izvēlēta ceļa būs atkarīga diagnostiska un ārstēšanas pieeja. Ar cieņu,...Atbild: Dr. Anda KariņaLabdien! Papilomām nav nekāda sakara ar parazītiem. Pie dermatologa var veikt papilomu noņemšanu. Ja vēlaties veikt pārbaudi uz zarnu parazītiem, nododiet fēces uz parazītu oliņām laboratorijā. Ar cieņu,...Atbild: Veselības salons 888Labdien! Varam piedāvāt veikt mūsu medicīnas iestādē vispārēju organisma izmeklēšanu, balstītu uz biorezonansi. Izmeklējuma laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma un noskaidrotas funkcionālās izmaiņas, iekaisuma procesi un patogenā mikroflora (sēnes, parazīti, vīrusi, vienšūņi utt.) Sīkāku informāciju var uzzināt www.vs888.lv vai zvanot darbdienās uz tālruni 27088877. Ar cieņu,...
Vai man būtu jāsatraucas, ja naktī, kad sagribas uz wc, bet parastā vajadzība it kā pazūd un uzreiz aiziet uz nierēm? Man joprojām vajag uz tualeti, bet miegā guļot īsti nesaprotu līdz galam, vienkārši mazliet jūtu nieres.
Pēdējie nieru iekaisumi bija 2018. gadā un šī decembra sākumā. Decembrī veiksmīgi ar antibiotikām izārstējos, analīzes bija ļoti labas. Bet bažas ir, jo nieres vispār nevajadzētu just. Labi, tagad tās signalizē, ka uz wc neesmu aizgājusi, uzreiz tajā mirklī, kad vajadzība sākas. Bet vai man būtu vairāk jāsatraucas, jāpārbaudās? Jo nieru lietas tādas viltīgas - padod pirmo vieglo signālu un tad, ja pietiekami efektīvi un ātri nereaģē, klusi jau dziļi iemājojušas.
Esmu veselīga 30-gadniece. Nieres (par laimi, tikai retu reizi) ir vienīgā veselības lieta, kas mani kādreiz uztrauc. Citu pazīmju nav, tikai nieru sajūta naktīs, tā kā ļoti viegli sāp, pat nevis sāp, bet jūtu. Traucējoši nav, bet tas varētu nebūt uz labu.
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888Labdien! Pēc apraksta spriežot, iespējams, ka Jums ir problēmas ar urīnpūsli vai/un kopumā ar visu urīnizvadsistēmu. Ar cieņu,...
Pirms grūtniecības lietoju "Optima Cardio" margarīnu (augu tauku pasta 45% ar augu sterīniem). To turpināju lietot arī grūtniecības laikā, nemaz nepiefiksējot, ka tas nav ieteicams. Ko tas nozīmē? Kādas tam var būt sekas? Piebildīšu, ka to sapratu tikai tagad, kad rit pēdējās grūtniecības nedēļas.
Paldies!
Atbild: Maija Dace Broša, ginekologsLabdien! No literatūras avotiem: "Produktu Optima Cardio ieteicams lietot veselīga dzīvesveida un sabalansētas un daudzveidīgas diētas ietvaros, kura satur daudz augļu un dārzeņu, kas palīdz saglabāt karotonoīdu līmeni. " Uztura zinātnes spožums un posts ir tajā, ka par vienu produktu iespējams pateikt diametrāli pretējas lietas. Augu tauki – labi un slikti. Un katru gadu mēs uzzinām arvien jaunu informāciju, gūstam arvien jaunas atziņas. Taču par sava dzīvesveida izvēli esam atbildīgi mēs paši! Nav...Atbild: Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrsLabdien! No pētījumiem un literatūras nav datu par kaitīgu ietekmi grūtniecības laikā....
Ko man darīt, ja mana meita nerunā nevienu vārdu 5 gados? Psihiatri sūta uz dažādām terapijām, bet terapeiti sūta pie psihiatra. Bērns var sēdēt un vienā momentā sākt sevi sist, un tad raud, daudz histērijas bez iemesliem. Ir diagnoze attīstības un runas atpalicība. Visi saka, ka tas nav autisms. Bet es redzu, ka mana meita nerunā un uzvedas kā psihs (skumjš termins, bet es tā arī redzu).
Mums nevar palīdzēt neviens ārsts. Tagad staigājam uz ABA terapiju, bet arī domāju, ka nepalīdzēs. Audiologopēdam neizdevās mums palīdzēt. Sūta pie psihiatra, bet psihiatri pie audiologopēda. Katru dienu skatos uz savu bērnu un uz viņas uzvedību, un jau pašai vajadzēs drīz psihiatru, jo, katru dienu klausoties šos psihus pa 100 reizēm, jau galva neizturēs. Ko man darīt?
Ģenētikas analīzēs ir viss kārtībā un magnētisko rezonansi arī taisījām, arī miega diagnostika veikta, un viss ir kārtībā.
Papildus, tad kad viņai ir emocijas - labas vai sliktas - novēroti nervu tiki, bet ārsti domā, ka tā ir epilepsija.
Paldies!
Atbild: Laura ķevere, Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas virsārsteLabdien! Jautājums norāda, ka nav izveidojusies laba sadarbība ar ārstu. Varu rekomendēt pierakstīties pie bērnu psihiatra Bērnu slimnīcā vai, ja vizīte jau bijusi, pierakstīties pie cita speciālista. Aprakstītie traucējumi liecina, ka jāvēršas ir pie psihiatra. Uzticamu informāciju par bērnu veselību var atrast portālā veselapasaule.lv. Vairāk šeit:...
36. grūtniecības nedēļa. Vai ir iespējams, ka grūtniecībai viss ir kārtībā, ja iepriekšējā vakarā ir bijusi intimitāte un nākamajā rītā pēc tualetes apmeklējuma uz papīra ir parādījusies rozīga krāsa? Ārste teica, ka var būt augļūdeņi, bet visu dienu vēroju, kas notiek un nekā vairs nav. Vai ir vērts uztraukumam, ka mazulim kas var notikt?
Paldies!
Atbild: Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs,Labdien! Vienmēr, ja ir šaubas, var aizbraukt līdz slimnīcai uz uzņemšanas nodaļu, lai pārbaudītos. Bet ražīgi izdalījumi pēc dzimumakta varētu būt, galvenais, lai nebūtu asiņošanas un kontrakciju....Atbild: Maija Dace Broša, ginekologsLabdien! Ja parādījušies izdalījumi, iespējamas priekšlaicīgas dzemdības, kas mazulim par labu nenāk. No attāluma nevar pilnvērtīgi secināt par situāciju. Jums ieteicams doties pie ārsta....
Jau apmēram gadu sācis krakšķēt žoklis. Sākumā nedaudz un reti, vienā pusē. Tagad jau abās pusēs un visu laiku, žāvājoties, ēdot, kustinot žokli. Sāpēt nesāp, bet ļoti nepatīkama sajūta un dažbrīd neērti atvērt muti. Nezinu, vai ar to saistīts, bet uz pieskārienu sāp aiz auss, žokļa savienojuma vietā.
Jautājums - pie kāda ārsta vērsties problēmas risināšanai? Reimatologa, sejas žokļa ķirurga vai kāda cita?
Paldies!
Atbild: Aiva Doroško, ģimenes ārste SIA "Rīgas veselības centrs" filiāle "Bolderāja"Labdien! Sākumā vajadzētu veikt pamatizmeklējumus pie ģimenes ārsta - asins ainu un vismaz rentgenu žoklim, lai varētu mērķtiecīgāk saprast, vai būs nepieciešama konsultācija ar reimatologu vai sejas žokļu ķirurgu....
Jautājums saistībā ar muguras lejas daļas sāpēm. Sāpes sākās jūnijā, pieceļoties no 1. nakts jaunā gultā ar cietu matraci. Sāpes nepārgāja 2 nedēļu laikā. Vērsos pie ğimenes ārstes NL. Viņa man izrakstīja kaut kādas tabletes pret sāpēm un iekaisumu, ko dzēru nedēļu. Sāpes nepārgāja, un vērsos pie fizioterapeita.
Man pašai ir skolioze, par kuru uzzināju 15 gadu vecumā, arī sāpēja. Bet tikai 1 puse un sāpes gāja uz dibenu. Tagad ir tieši tas pats, tikai uz abām pusēm (spiedošas un dedzinošas). Gāju pie fizioterapeita 3 nedēļas. Kaut ko masēja un viss, likās ka palīdz, pārtraucu.
Sāpes turpinājās, gāju atkal pie ğimenes ārstes, viņa pateica, ka palīdzēs tikai fizioterapija, kaut gan es domāju, ka vajag taču vairāk izmeklēt. Nosūtīja uz rentgenu. Neko tur tādu neredzot.
Ir jau janvāris, un sāpes vēl joprojām ir, varbūt ne tik bieži. Bet citreiz diezgan spēcīgi sāp, dedzina, dur. Paralēli mājās vingroju - jau no augusta. Tas it kā palīdz, bet tajā pašā laikā ir sāpes vēl joprojām. Un šodien atkal kaut kas notika. Tāda sajūta, ka tas ir kaut kas cits. Darba ārsts man pateica, ka man ir lumbago. Bet tas ilgst līdz 6 nedēļām, nevis pusgadu. Esmu satraukusies par savu veselību. Kādas vēl pārbaudes vajadzētu uztaisīt? Domāju pēc mēneša doties uz Latvija, jo šeit ārsti īsti nevēlas palīdzēt.
Paldies jau iepriekš!
Atbild: Kristīne Siričenko, KS fizioterapijaLabdien! Jūsu simptomi liek domāt par nerva kompresiju. Iemeslu, kādēļ nervs ir komprimēts, var noskaidrot, veicot atbilstošus testus un diagnostiku, ko veic arī pieredzējis fizioterapeits, kā arī, iespējams, nepieciešams magnētiskās rezonanses izmeklējums....Atbild: Ilze Bērziņa, FRM ārsteLabdien! Ja Jums ir skolioze, regulāra vingrošana ir nepieciešama, lai Jūs varētu normāli funkcionēt. Periodiski vēlams konsultēties ar fizioterapeitu, vai vingrojumus izpildāt precīzi. Sāpes muguras lejas daļā mēdz būt gan no ilgstošas sēdēšanas/ mazkustīgiem cilvēkiem, gan no fiziskām pārslodzēm (smagumu celšanas). Pārbaudes pašas par sevi nepalīdzēs - par to nepieciešamību jākonsultējas ar ģimenes ārstu, vai kādu ārstu, kurš Jūs ir izmeklējis/redzējis....
Rakstu šeit ar cerību atrast kādas atbildes, jo, godīgi sakot, vairs nezinu, ko darīt. Esmu 31 gadus veca sieviete, augums 1,69 m un svars 50 kg. Dzīvoju Itālijā. Viss sākās pagājušā gada jūlijā, kad saslimu ar kovidu. Mani slimības simptomi pirmās divas dienas bija kā parasta gripa vai saaukstēšanās, ar temperatūru līdz 38,8 °C un kakla sāpēm. Pēc tam, kad tas pārgāja, nāca vienkārši nenormāls nespēks, ka vairs nespēju no gultas piecelties, kā arī pilnībā pazuda apetīte. Vienīgais, ko varēju ieēst, bija ķirši un kefīrs, pa reizei uzgrauzu kādu cepumu. Pēc 10 dienu mocībām devāmies uz slimnīcu, jo nebija nekādu uzlabojumu. Tur man vēnā salaida sāļus un palaida mājās, tad man uzradās apetīte un pamazām sāku atgūt arī spēkus, lai gan pa to laiku mani sāka piemeklēt jauni simptomi - drebuļi, tahikardijas lēkmes un trauksme. Sākām izmeklēt sirdi - ehokardiogrāfija, holters 24h, slodzes pārbaude -, bet viss esot kārtībā.
Pēc laika pārgāja visi pēckovida simptomi, palika tikai nedaudz trauksme un pa reizei kāda tahikardijas lēkme, bet pēc kādas nedēļas sāka palikt slikti, sāka uzdot kuņğis un man uzradās tādas lēkmes, ka pēkšņi tā kā no paribes uz augšu nāk straujš vilnis ar milzu uztraukumu un elpas trūkumu, tā, ka nevar izturēt. Saucu vīru, saku, ka elpu nevaru saķert, iekšā ļoti dīvaina un neaprakstāma sajūta. Tad arī atkal apetīte samazinājās. Nemaz nevarēju neko ne ieēst, ne iedzert, jo uzreiz punktā starp barības vadu un kuņği tāds smagums, uz sirdi spieda, nāca virsū milzīgs bezspēks, sajūta, ka jāğībst. Nevarēju noiet lielus attālumus, varēju tikai noteiktā pozā sēdēt pusguļus uz dīvāna, kā arī nāca sāpes klāt kuņğī un dedzināšana krūtīs.
Atkal devāmies uz slimnīcu, kur pēc izmeklējuma teica, ka ir gastrīts un barības vada iekaisums. Vēnā laida zāles, kas it kā atslābina kuņği un atvieglo darbību. Tas tiešām bija vienīgais, ar ko tiku uz kājām, pazuda tas briesmīgais smagums, lēkmes un ğībšanas sajūta, atsāku ēst, lai gan esmu pazaudējusi vairāk nekā 8 kg pa šiem mēnešiem.
Tad veicām gastroskopiju, slēdzienā pateica, ka man ir hroniskais gastrīts un gastroezofageālais reflukss - slīdošais. Ir pagājuši mēneši, bet jūtu, ka neesmu pilnībā uz kājām. Katru dienu mani piemeklē kāds simptoms, uznāk kāds sliktums, piemēram, es nevaru padarīt kaut ko fizisku, jo man ir risks, ka var uznākt tahikardijas lēkme un tā ir ļoti nepatīkama. Uzreiz uznāk vispārīgs bezspēks, ļenganums kājās, ka nevaru paiet, uznāk karstums un sirds tik strauji sitas, ka liekas, ka izlēks pa muti laukā. Skatoties pulsa mērītājā, ko nēsāju kā pulksteni uz rokas, rāda reizēm pat līdz 150 sitieniem, labākajā gadījumā tie ir 135 sitieni. Ikdienā daudz nevaru kustēties, pat vienkārši uzejot pa trepēm uz otro stāvu jau pulss būs 115 - 120. Miera stāvoklī parasti pulss man ir no 80 - 90, reti 70.
Jau vairākus gadus ciešu arī no ekstrasistolēm, kas mani piemeklē it sevišķi pēc tahikardijas lēkmēm. Man ir ļoti nespēcīgs ķermenis, ātri nogurst rokas, kājas. Nespēju pieņemties svarā. Tagad jau kādus divus mēnešus man sāp kaklam labajā pusē priekšā un ir redzams un jūtams uzpampums. Biju pie endokrinologa, kurš teica, ka vairogdziedzerī ir mezgliņi, bet vairogdziedzeris funkcionē labi. Veicām arī asinsanalīzes uz vairogdziedzera hormoniem - nekas nav ārpus normas, un neviens nevar izskaidrot, kāpēc man kaklam ir šīs sāpes vai uzpampums, sakot, ka tie ir savilkti kakla muskuļi, bet es tā nedomāju. Redzu, ka man sānā dziedzeris ir uztūcis.
Esmu ievērojusi arī, ka, pieliecoties ar galvu uz leju, piemēram, kad mazgāju matus, man paliek slikti, sāk strauji sisties sirds, elpa sāk trūkt, uznāk atkal nespēks un arī trauksme. Nevaru saprast, vai tas ir no manas kuņğa problēmas, vai tomēr tas ir kas cits.
Tāpat arī man ļoti bieži ir tādas sūrstošas sāpes krūtīs, kas nāk no punkta tieši zem sirds, starp kuņği un sirdi, un izstarojas uz sāniem, uz ribu pusi. Netieku no tām sajūtām vaļā. Kad liekas, ka tās ir pārgājušas un vairs nav, tad atkal pēc laika parādās. Neesmu tik izpētījusi, vai biežāk tā sajūta ir, kad ir tukšs vai pilns kuņğis.
Mana mape ar pārbaudēm, analīzēm ir pārpildīta, ārsti norausta plecus, saka, ka nezina, kas man ir, noraksta visu uz veģetatīvo distoniju un stresu, taču stress un trauksme man parādās, kad ir slikti! Tajos brīžos, protams, ka ir bailes. Es zinu, ka agrāk man nekā tāda nebija, bet tagad ir un ka ir taču jābūt kādam iemeslam, kāpēc notiek tā, kā notiek, jo bez iemesla nekas tāds nebūtu un es justos labi.
Kā varētu izskaidrot šos simptomus un kā no tiem atbrīvoties?
Paldies!
Atbild: Dr. Anda KariņaLabdien! Vēlams lietot kuņģa skābi mazinošus preparātus, ko ārsti izrakstījuši sakarā ar kuņģa atvilni. Ieteiktu veikt atkārtotu Holtera monitoru, jo pie tahikardijas virs 150x' tomēr būtu jāmeklē cēlonis. Par veidojumu uz kakla grūti komentēt, bet, ja tika veikta USG, un nekas netika atrasts, īsti satraukumam nevajadzētu būt. Domāju, ka visdrīzāk būtu jākonsultējas ar speciālistu un jānostabilizē Jūsu psihoemocionālais stāvoklis, kas, manuprāt, spēlē lomu visā garajā slimošanas procesā pēc...Atbild: Veselības salons 888Labdien! Mūsu viedoklis sakrīt ar Jūsu ārsta uzstādīto diagnozi - veģetatīvā distonija, jo pie šīs problēmas var būt visi šie simptomi, kurus Jūs savā vēstulē esat minējusi. Nelielas problēmas rada arī gastroezofogālais refluks, kad, vārstulītei atveroties, skābe no kuņģa nokļūst barības vadā un rada dedzinošas sajūtas. No simptomiem atbrīvoties var, barojot nervu sistēmu. Ieteicama vizīte pie psihiatra vai psihoterapeita. Ar cieņu,...
Vēlējos pajautāt, ko tas nozīmē, ka, noliecoties ar galvu uz leju, piemēram, mazgājot matus, sirds sāk sisties strauji, parādās nespēks kājās un ir satraukuma sajūta?
Paldies!
Atbild: Dr. Anda KariņaLabdien! Grūti komentēt. Normāli galvas noliekšana sirdsdarbību neietekmē. Vēlams konsultēties ar ģimenes ārstu, veikt izmeklējumus. Drīzāk šķiet, ka sūdzībām ir psihoemocionāls raksturs. Tomēr Holtera monitors un doplerogrāfija galvas un kakla asinsvadiem, kā arī asins analīzes būtu jāveic. Ar cieņu,...
Man divarpus nedēļas turpinās smērēšanās, kas sākās laikā, kad būtu jāsākas mēnešreizēm. Turpinās joprojām, vēders raujas krampjos, un brīžos, kad sāpi "atlaiž", notiek stiprāka noplūde. Lietoju trīs mēnešus hormonālās tabletes "Janine", kuras ārste, speciāli piesakot, lika dzert bez apstājas, bez jebkādas nedēļas pauzes, ar mērķi, ka mēnešreizēm jāpazūd uz noteiktu laiku. Galvenā problēma esot endometrioze un lielais asiņu zudums mēnešreižu laikā, kas ir bijis līdz periodam, kad nesāku lietot tabletes.
Zinu viedokļus, ka smērēšanās nav nosaucama par mēnešreizēm, bet nu šobrīd tas normāli vairs neliekas, bet smērēšanās nav tik liela, lai lietotu tamponus. Pie ārsta tikt ir problemātiski ilgi un tik pieredzējusi sieviešu problēmas lietās neesmu (man ir 19), lai zinātu, kurā brīdī ir jāvēršas pie ārsta, un mazums tie varbūt ir sīkumi... Lūdzu, vismaz kaut kādu atbildi par to, ko man darīt šajā situācijā.
Paldies jau iepriekš!
Atbild: Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs,Labdien! Pamēģiniet tomēr lietot "Janine" ar pārtraukumu, lai sākas mēnešreizes. Tad jāskatās, kā būs. Ja situācija atkārtojas, tad jādodas uz konsultāciju pie ginekologa....Atbild: Maija Dace Broša, ginekologsLabdien! No attāluma šajā gadījumā atbildēt nevar. Ja nu patiešām nav iespējams sazināties ar ārstu (arī telefoniski), ieteiktu pāriet uz medikamenta lietošanu tradicionālajā ritmā - ar pārtraukumu 7 dienas. Uzsāktās tabletes jāizdzer līdz galam un tad pārtraukums....
Vai kārpu un papilomu noņemšana mazina CPV aktivitāti organismā?
Paldies!
Atbild: Dr. Anda KariņaLabdien! Atbilde ir - nē. Vīruss dzīvo savu dzīvi, un tā aktivitātes rezultātā var parādīties ādas veidojumi, bet to mehāniska noņemšana šo aktivitāti nemazina. Var palīdzēt vakcinācija pret CPV (Gardasil9). Ar cieņu,...
Pēdējās mēnešreizes bija no 13-17. novembrim un līdz šim nav bijušas vairs. Taisīju grūtniecības testus vairākas reizes un dažādās dienās. Ir nedaudz nespēks it sevišķi no rītiem, un brīžiem liekas, ka nedaudz slikta pašsajūta, bet bez vemšanas. Krūtis ir piebriedušas un aptuveni nedēļu atpakaļ bija velkošas sāpes muguras un vēdera lejasdaļā. Dzīvoju Anglijā, šeit nedaudz sarežģītāk tikt pie ārstiem, tāpēc ceru uz Jūsu ieteikumiem, ko labāk darīt.
Paldies!
Atbild: Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrsLabdien! Jānodod asins analīzes uz HCG, tad būs saprotams, vai ir grūtniecība vai nē. Un tomēr ieteicams mēģināt tikt pie ginekologa uz vizīti....Atbild: Maija Dace Broša, ginekologsLabdien! Nezinot Jūsu vecumu, diemžēl nevaru dot padomus. Ja mēnešreižu iztrūkums ir tikai mēnesi, nav pamata uztraukumam. Ja vecums ir pēc 40 gadiem, iespējami premenopauzes traucējumi....
Mazulis guļ tūpļa guļā, un līdz dzemdībām palicis pavisam nedaudz. Ja esmu atteikusies no bērna apgrozīšanas, vai dzemdību namā man var likt dzemdēt tūpļa guļā, ja mazulis tomēr neapgriežas? Cik tas ir riskanti? Dzemdību namā, kur biju uz sarunu, nekādu konkrētu atbildi nesniedza, viss notiekot uz vietas, kad jau ierodies dzemdību namā un process ir iesācies. Ir dzirdēts par sekām, un dzemdības šādā guļā daudz kur nerekomendē. Baidos par to, lai vēlāk nav nekādu dzemdību traumu un seku bērnam.
Paldies!
Atbild: Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrsLabdien! Neviens nekad nevar pateikt iepriekš, kā beigsies dzemdības. Man grūti atbildēt uz Jūsu jautājumu, nezinot Jūsu parametrus, neredzot augļa ultrasonogrāfijas. Bet ar tūpļa guļu dzemdēt var. Ir, protams, savi riski, bet tie ir pie jebkurām dzemdībām, arī galvas guļā....Atbild: Maija Dace Broša, ginekologsLabdien! Tūpļa guļa nav uzskatāma par patoloģiju. Ņemot vērā, ka dzemdībās var būt sarežģījumi, savlaicīgi veic augļa apgrozījumu galvas guļā. Cik saprotams, arī Jums tas tika ieteikts. Ja auglis ir tūpļa guļā, neviens ārstniecības iestādē neko ''likt'' nevar. Tiek vadītas dzemdības un, izejot no situācijas, noteikta rīcība....
Sakiet, lūdzu, vai Latvijā ir iespējams pasūtīt "Betacorton S" šķīdumu, ja ārsts izraksta recepti?
Paldies!
Atbild: Ilze Paegle, farmaceite, "Intas" aptiekas vadītājaLabdien! "Betacorton S" šķīdums nav Latvijas Zāļu reģistrā. Ir likumdošanā noteikta kārtība, kā iespējams iegādāties Latvijā nereģistrētus medikamentus - tātad arī Jums interesējošo "Betacorton S".
Ar ārsta izrakstītu recepti dodieties uz aptieku. Šo medikamentu aptieka var speciāli pasūtīt. Rēķinieties, ka tas var aizņemt ilgāku laiku un arī izmaksas var būt lielākās. Iesaku konsultēties ar ārstu - iespējams, var lietot kādu Latvijā pieejamu medikamentu. Vēl ir iespējams izrakstīt recepti...
Man ir 50 gadi, un rudenī ginekologs apstiprināja menopauzi. 5 gadus pirms tam bija ļoti intensīva nakts svīšana (it īpaši krūšu un kakla rajonā), pie kuras esmu jau pieradusi, iemācījusies sadzīvot un, šķiet, tā pat ir mazinājusies. Tad pati nedomāju, ka svīšana saistīta ar premenopauzi, jo jutos jauna... domāju, ka no stresa, kam piekrita arī ģimenes ārsts. Tātad pārstrādājusies un izdegusi, jo pievienojās arī bezmiegs, trauksme un nogurums.
Diemžēl tagad man parādās arvien jaunas, nepatīkamākas sajūtas, kas iepriekš nav bijušas: milzīgs nogurums, bieži sāp lielās locītavas un muskuļi, šķiet, strauji samazinās muskuļu spēks, ir paātrināta sirdsdarbība miera stāvoklī, nereti uznāk depresīvs, raudulīgs noskaņojums, grūtības ar koncentrēšanos un atmiņas traucējumi. Vārdu sakot, nav forši. Klasisko karstuma viļņu nav, taču periodiski dienas laikā kļūst karsti un sasvīst paduses, bet nepietvīkstu, kā tiek aprakstīts menopauzes simptomu sarakstā. Protams, ķermeņa proporcijas mainās, svars nedaudz pieaug, kaut liekā svara man nav.
Mans ginekologs teica, ka man nav īstu klimaksa simptomu, jo nav klasisko karstuma viļņu. Esot izdegšanas sindroms. Varbūt, ka tā ir, bet varbūt arī ne gluži. Kā to atšķetināt? Vai tiešām šis manis sarakstītais, šķiet, veģetatīvo izpausmju komplekss, neattiecas uz menopauzi un ir ārstējams tikai ar atpūšanos? Kādu speciālistu jūs ieteiktu un no kura gala sākt, lai labāk justos?
Paldies!
Atbild: Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrsLabdien! Vairāk tiešām izklausās pēc izdegšanas sindroma. Jāvēršas pie ģimenes ārsta sākumā, lai nozīmē izmeklējumus, piemēram, EKG, ehoEKG, ja paātrināta sirdsdarbība. Būtu labi arī nodod vairogdziedzera hormonus. Pakāpeniski jāizmeklējas, un to visu sākumā koordinē ģimenes ārsts....Atbild: Maija Dace Broša, ginekologsLabdien! Jautājums, kad īsti sākās menopauze (izbeidzās menstruācijas) - vai 50 gados, vai ātrāk. Jūsu nosauktās problēmas var kombinēties. Dzīvē nekas neiekļaujas klasiskajos aprakstos. Daži simptomi var arī nebūt. Iesaku doties pie ģimenes ārsta un endokrinologa, lai izslēgtu vairogdziedzera saslimšanu, kurai pazīmes ir līdzīgas. Ja viss kārtībā, ar ginekologu apspriest jautājumu, par hormonu aizvietojošās terapijas uzsākšanu. Iesaku mainīt dzīvesveidu, lai novērstu stresa faktorus, kas jebkuru...Atbild: Veselības salons 888Labdien! Pēc apraksta spriežot, visdrīzāk Jūs ciešat gan no veģetatīvās distonijas, gan no menopauzes. Šīs problēmas viena otru neizslēdz, jo menopauzes simptomi arī realizējas caur veģetatīvās nervus sistēmas darbību. Ja Jūs interesē mūsu viedoklis un ieteikumi, tad varat pieteikties pie mums uz vispārējo organisma izmeklēšanu. Sīkāku informāciju var uzzināt www.vs888.lv vai zvanot darbdienās uz tālruni 27088877. Ar cieņu,...
2 dienas atpakaļ guļot sajutu sāpes mazajā kājas pirkstā. Nebiju to ne sasitis, neko tādu. Tajā pašā vakarā sāka sāpēt arī tās pašas kājas īkškis. Pamanīju, ka tas ir nedaudz uzpampis un sarkans. Sāpes ir ejot, uzspiežot. Kas varēja notikt? Viss paradījās no zila gaisa. :( Miera stāvoklī jūtu, ka pirksts pulsē un ir ļoti nekomfortabla sajūta.
Paldies!
Atbild: Ilze Bērziņa, FRM ārsteLabdien! Sāpes var rasties dažādu iemeslu dēļ: locītavu, saišu, asinsvadu problēmu dēļ. Nezinot ne Jūsu vecumu, ne kopējo veselības stāvokli, ir grūti kaut ko komentēt. Iesaku parādīties ģimenes ārstam....Atbild: A. KohaLabdien! Jūsu raksturojošie simptomi liek domāt par podagru, bet, lai to apstiprinātu. ir jāvēršas pie ģimenes ārsta un jāveic asins analīzes....Atbild: Agris Briedis, tehniskais ortopēdsLabdien! Jāvēršas pie ģimenes ārsta, jāveic analīzes. Lai arī kāda diagnoze, iespējams, vajadzēs pēdu atslogot - tad noderēs atbilstoši apavi vai ortopēdiskās zolītes - https://www.ortopedija.lv/pedu-diagnostika#Pedudiagnostika...
Oktobra vidū saslimu, kā rezultātā bija jālieto antibiotikas. Pēc tam sākās brūnganu gļotu izdalīšanās. No sākuma domāju, ka tas varētu būt ovulācijas rezultātā, bet nu jau divus mēnešus katru dienu vairāk vai mazāk saskaros ar brūnganu (paredzēto mēnešreižu laikā sarkanu), gļotām līdzīgu izdalījumu esamību. Esmu jau pieteikusies pie ginekologa, bet vēlētos, iespējams, kādu mierinājumu sev, kamēr gaidu vizīti. Vai šie izdalījumi varētu būt blaknes pēc antibiotiku lietošanas?
Paldies!
Atbild: Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrsLabdien! Iemesli var būt dažādi, kāpēc ir smērējošie izdalījumi, tāpēc jāizmeklē un jāpaskatās ultrasonogrāfiski. No antibiotikām reti kad ir tāda blakne....Atbild: Maija Broša, ginekologsLabdien! Jā , tās varētu būt iekaisuma pazīmes, bet neklātienē uz jautājumu nevar atbildēt. Lūdzu, dodieties pie ginekologa....
Neilgu laiku pēc seksa (1 dienu atpakaļ) seksa laikā priekšādiņas saite, kas savienota ar galviņu, ieplīsa, tecēja un tek asinis katru reizi, ja pavelk priekšādiņu. Ko man darīt?
Paldies!
Atbild: Dainis BalodisLabdien! Es iesaku Jums griezties pie urologa, lai apskatās, kāpēc tā ir noticis un ko var darīt, lai tā vairs nenotiktu. Cieņā,...Atbild: Veselības salons 888Labdien! Jums jādodas uz vizīti pie urologa. Ar cieņu,...
Esmu sieviete, 37 gadi, ir divi bērni. Strādāju skolā, esmu datorikas skolotāja. Mani darbs apmierina, protams, ir savas nepilnības, ir stresa fons, troksnis, pārmaiņas u. tml., bet ir savas pozitīvās lietas, kas mani piesaista tai visā.
Par problēmu. Kad piedzima pirmā meita, mani piemeklēja šī dīvainā parādība/sajūta, it kā uz brīdi pazustu spēja koncentrēties. Es apzinos, kur atrodos, ko daru, bet esmu kur pazudusi domās un sajūtās. Ja vēlējos ko pati par to uzzināt, tad likās kaut kādas dejavu sajūtas, bet līdz galam nenoticēju. Biežāk tas notiek mājās, pavisam maz darbā, parasti šis mirklis ir īss, minūte tā nebūs, kaut kādas 20 sekundes, un tad, protams, ir tāds pārdomu brīdis, jo nekad nevar atcerēties, kas tad tur īsti tika sajusts, vai kas tad likās. Sākumā tas bija reti, kad sāku strādāt - tad daudz biežāk. Novēroju, ka vasarā, kad esmu atvaļinājumā, tas nenotiek, vairāk tumšajos gadalaikos, kad, iespējams, ir lielāks stress. Esmu cilvēks, kurš ir atbildīgs, mēģina būt pareizs un pārdzīvo, ja kas ne tā. Zinu, ka liela domāšana man neļauj aizmigt, tas varētu būt mans lielais mīnuss, pašai dusmas par to lielo domu apjomu galvā...
Interesē, kas ir šīs pauzes. Baidos par nākotni, par to, ka pēkšņi tajā pauzē nepalieku, jo tad zinu, ka neesmu lietojama, man grūti sakārtot domas, kaut ko pateikt, atrast vārdus, esmu kā tāds pazudušais. No malas to neviens nav nekad pamanījis, jo tā pauze ir īsa, tad seko tāds apmulsuma brīdis, atgriešanās pie reālā dzīves momenta.
Paldies!
Atbild: Tarass Ivaščenko, "Veselības centrs Vivendi", SIALabdien! Lai noskaidrotu cēloni, nepieciešams nodot analīzes - pilna asins aina, vairogdziedzera hormoni, dzelzs līmenis. Ieteicams vērsties pie neirologa, iespējams, viņš nozīmēs EEG vai citus izmeklējumus. Par turpmāko gaitu varēs spriest pēc izmeklējumu rezultātiem....Atbild: Baiba Brokāne - Čekstere, ārste- psihiatreLabdien! Ieteicama vizīte pie psihiatra. Ar cieņu,...
Nesaprotu, kas ar mani reizēm notiek - kad vajag ievilkt dziļāku elpu, sāp plaušās, taču ne klepus ne kā cita nav. No kā tas varētu būt un kā to ārstēt?
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888Labdien! Iespējams, ka Jums sāp starpribu nervi. Ar cieņu,...
Pamanīju, ka dzimumlocekļa atverē dažreiz sakrājas un izdalās strutaina pile. Ne daudz, bet tomēr redzami. Vai tas uzreiz nozīmē gonoreju? Vai var būtu citi iemesli strutainiem izdalījumiem?
Pēdējo pusotru nedēļu slimoju ar saaukstēšanos, iesnām, asarojošām acīm utt. Vai var būt tā, ka šie visi iekaisumi ir aizgājuši arī uz dzimumlocekli un tāpēc ir tās strutas?
Sāpes vai diskomforts urinējot nav, viss ir kā parasti. Vismaz pagaidām. Līdz šim slimojis ar STS neesmu un regulāri pārbaudos.
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888Labdien! Jums ieteicams apmeklēt urologu, lai noskaidrotu sūdzību cēloņus. Ar cieņu,...
Ilgstoši lietoju deguna pilienus "Septonazal". Laikam radies pieradums, jo deguns ir ciet, un šīs zāles vairs īpaši nepalīdz. Vai varat, lūdzu, ieteikt, ko lietot, lai varētu brīvi elpot un likvidētu izraisītās sekas? Ja agrāk bija deguns ciet pirms gulētiešanas, tad tagad tā ir arī pa dienu.
Paldies!
Atbild: Pāvels Naumovs, otolaringologsLabdien! Šis preparāts satur aktīvo vielu ksilometazolīnu, kas pie ilgstošās lietošanas (vairāk nekā nedēļu) var izsaukt atkarību, bojājot deguna dobuma gļotādu. Pareizi būtu uztaisīt deguna blakus dobumu datortomogrāfiju ar rekonstrukcijām un (obligāti!) ar osteomeatālā kompleksa stāvokli. Pēc tam jāpierakstās uz vizīti pie otolaringologa (LOR). Ar cieņu,...Atbild: Ilze Paegle, farmaceite, "Intas" aptiekas vadītājaLabdien! Ilgstoši lietojot Xylometazolinu (tajā skaitā arī Septanazal) saturošus deguna pilienus, tiek bojāta deguna gļotāda un izveidojas atkarība no deguna pilieniem. Šos medikamentus drīkst lietot līdz 7 dienām. Tas ir kā apburtais loks - pilina, lai atvērtu degunu, bet pilieni atkal veicina deguna aizlikumu.
Atradināties no šiem pilieniem ir grūti. Iesaku konsultēties ar ārstu, lai izslēgtu vēl citus aizliktā deguna iemeslus, jo tā var būt arī alerģijas izpausme vai kas cits. Lai atradinātos no...
Man pāris gadus jau ir problēmas ar mēnešreizēm - vienu mēnesi tās ir, bet tad uz trīs mēnešiem mēdz pazust. Biju pārbaudīties pie ginekologa - pa sieviešu līniju man viss kārtībā. Tomēr, dēļ tā, ka man ir problēmas ar mēnešreizēm, nevaru palikt stāvoklī. Man jau ir 3 bērniņi. Kas varētu būt par problēmu, kāpēc mēnešreizes nav kā normālām sievietēm - katru mēnesi? Jo ginekologs apstiprina, ka viss kartībā.
Paldies!
Atbild: Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrsLabdien! Iemesli var būt vairāki. Vēlams doties uz konsultāciju pie ginekologa, lai izmeklētos, kā arī pie endokrinologa....Atbild: Maija Broša, ginekologsLabdien! Jums vēlreiz jādodas pie ginekologa . Jūsu jautājums nesatur pietiekami daudz informācijas, lai varētu izteikt kaut pieņēmumus par situāciju....
Esmu "kodējusies" pret alkoholu nu jau 6 mēnešus. Parasti, kad nelieto alkoholu, veselība uzlabojas, bet man šķiet, ka man tieši pasliktinās. Kāpēc tā varētu notikt? Emocionālais stāvoklis ir stipri pasliktinājies, pēdējo mēnesi visu laiku baidos par savu veselību un domāju, ka ar mani kaut kas slikts var notikt. Ko man darīt?
Paldies!
Atbild: Astrīda Stirna, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītājaLabdien! Lai izvērtētu Jūsu veselības stāvokli, jāvēršas pie ārstējošā narkologa, kurš izlems par papildu izmeklējumu un citu speciālistu konsultāciju nepieciešamību. Jūs varat pieteikt narkologa apmeklējumu mūsu ārstniecības iestādes Narkoloģiskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvajā nodaļā, reģistratūras tālrunis: 67080193....
Pamanīju, ka tiek reklamēts jauns līdzeklis pret alkoholismu "Alkotox". Vai tas ir jauns naudas izkrāpšanas veids vai tiešām šis līdzeklis var palīdzēt?
Paldies!
Atbild: Ilze Paegle, farmaceite, "Intas aptiekas" vadītājaLabdien! Alkotox mājas lapa liek domāt, ka tas , kā Jūs jau pieminat, ir jauns naudas izkrāpšanas veids. Sastāvdaļas ir ļoti slikti iztulkotas, viss teksts ir neprofesionāls un cena ir pārspīlēta....Atbild: Astrīda Stirna, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītājaLabdien! Narkoloģijā tiek pielietotas uz pierādījumiem balstītas ārstēšanas metodes, un ārstēšanu nodrošina sertificēti narkologi, ievērojot medicīniskās tehnoloģijas. Narkologiem trūkst informācija par tā saucamajiem “tautas” līdzekļiem, ko plaši reklamē - to efektivitāte un nekaitīgums nav zinātniski pierādīti. Par šādiem ārstēšanas līdzekļiem narkologi nevar sniegt rekomendācijas....