Sāpes muguras lejasdaļā jau pusgadu - kādas pārbaudes vēl veikt?
Zane 2023. gada 8. janvārī
Labdien!
Jautājums saistībā ar muguras lejas daļas sāpēm. Sāpes sākās jūnijā, pieceļoties no 1. nakts jaunā gultā ar cietu matraci. Sāpes nepārgāja 2 nedēļu laikā. Vērsos pie ğimenes ārstes NL. Viņa man izrakstīja kaut kādas tabletes pret sāpēm un iekaisumu, ko dzēru nedēļu. Sāpes nepārgāja, un vērsos pie fizioterapeita.
Man pašai ir skolioze, par kuru uzzināju 15 gadu vecumā, arī sāpēja. Bet tikai 1 puse un sāpes gāja uz dibenu. Tagad ir tieši tas pats, tikai uz abām pusēm (spiedošas un dedzinošas). Gāju pie fizioterapeita 3 nedēļas. Kaut ko masēja un viss, likās ka palīdz, pārtraucu.
Sāpes turpinājās, gāju atkal pie ğimenes ārstes, viņa pateica, ka palīdzēs tikai fizioterapija, kaut gan es domāju, ka vajag taču vairāk izmeklēt. Nosūtīja uz rentgenu. Neko tur tādu neredzot.
Ir jau janvāris, un sāpes vēl joprojām ir, varbūt ne tik bieži. Bet citreiz diezgan spēcīgi sāp, dedzina, dur. Paralēli mājās vingroju - jau no augusta. Tas it kā palīdz, bet tajā pašā laikā ir sāpes vēl joprojām. Un šodien atkal kaut kas notika. Tāda sajūta, ka tas ir kaut kas cits. Darba ārsts man pateica, ka man ir lumbago. Bet tas ilgst līdz 6 nedēļām, nevis pusgadu. Esmu satraukusies par savu veselību. Kādas vēl pārbaudes vajadzētu uztaisīt? Domāju pēc mēneša doties uz Latvija, jo šeit ārsti īsti nevēlas palīdzēt.
Paldies jau iepriekš!
Atbildes:
-
2023. gada 13. janvārī
Labdien!
Ja Jums ir skolioze, regulāra vingrošana ir nepieciešama, lai Jūs varētu normāli funkcionēt. Periodiski vēlams konsultēties ar fizioterapeitu, vai vingrojumus izpildāt precīzi. Sāpes muguras lejas daļā mēdz būt gan no ilgstošas sēdēšanas/ mazkustīgiem cilvēkiem, gan no fiziskām pārslodzēm (smagumu celšanas). Pārbaudes pašas par sevi nepalīdzēs - par to nepieciešamību jākonsultējas ar ģimenes ārstu, vai kādu ārstu, kurš Jūs ir izmeklējis/redzējis.Ilze Bērziņa, FRM ārste, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
-
2023. gada 13. janvārī
Labdien!
Jūsu simptomi liek domāt par nerva kompresiju. Iemeslu, kādēļ nervs ir komprimēts, var noskaidrot, veicot atbilstošus testus un diagnostiku, ko veic arī pieredzējis fizioterapeits, kā arī, iespējams, nepieciešams magnētiskās rezonanses izmeklējums.Kristīne Siričenko, KS fizioterapija, Siričenko K., fizioterapeita prakse, "KS Fizioterapija"