"Veselības tests": Iedzīvotāji reti ēd veselīgi, bet pietiekami labi izguļas

"Lielajā Latvijas veselības testā" noskaidrojies, ka Latvijā cilvēki reti ēd dārzeņus un augļus, maltītes ietur pie datora vai televizora, taču naktsmieram iedzīvotāji velta pietiekamu laiku.

Veselības ziņas

Pagājušajā nedēļā gripas intensitāte Latvijā sarukusi par 10,2%

Pagājušajā nedēļā gripas intensitāte Latvijā sarukusi par 10,2% Rīga, 17.febr., LETA. Pagājušajā nedēļā - laikā no 6. līdz 12.februārim - gripas intensitāte Latvijā sarukusi par 10,2%, tomēr gripa prasījusi vēl trīs cilvēku dzīvības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati.

Veselības ziņas

"Silvanols" investējis apmēram 100 000 eiro jaunas ražošanas līnijas izveidē

Rīga, 17.febr., LETA. Zaļās farmācijas uzņēmums SIA "Silvanols" jaunas ražošanas līnijas izveidē investējis gandrīz 100 000 eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Artjoms Borcovs.

Veselības ziņas

Ukrainas reģionos pieaugusi interese par sadarbību ar Latviju medicīnas tūrisma veicināšanā

Ukrainas reģionos pieaugusi interese par sadarbību ar Latviju medicīnas tūrisma veicināšanā Rīga, 16.febr., LETA. Ukrainas reģionos pieaugusi interese par sadarbību ar Latviju medicīnas tūrisma veicināšanā, uzņēmējdarbības, tajā skaitā pārtikas produktu tirdzniecības, veicināšanā, kā arī satiksmes sakaru stiprināšanā.

Veselības ziņas

Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija atbalsta Dzemdību nama mediķu centienus izcīnīt lielāku atalgojumu

Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija atbalsta Dzemdību nama mediķu centienus izcīnīt lielāku atalgojumu Rīga, 16.febr., LETA. Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija atbalsta Rīgas dzemdību nama speciālistu pieprasījumu nopietni palielināt atalgojumu un brīdina, ka jau tagad slimnīcām ir grūtības atrast dzemdību speciālistus un vecmātes tieši zemā atalgojuma dēļ.

Veselības ziņas

VARAM konstatētās e-veselības nepilnības neskar sistēmas drošību

Rīga, 16.febr., LETA. Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) konstatētās neatbilstības e-veselības funkcionalitātē attiecas tikai uz tehniskajās specifikācijās noteikto un neskar sistēmas drošību, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāve Laura Jansone.

Veselības ziņas

Vienojas par nepieciešamību skaidri definēt medicīnisko tehnoloģiju standartu

Vienojas par nepieciešamību skaidri definēt medicīnisko tehnoloģiju standartu Rīga, 16.febr., LETA. Nepieciešams skaidri definēt medicīnisko tehnoloģiju standartu, kāds ir nepieciešams atbilstoši ārstniecības iestādē sniedzamo veselības aprūpes pakalpojumu specifikai, šodien tikšanās laikā vienojās veselības ministre Anda Čakša un Latvijas Radiologu asociācija.

Veselības ziņas

Aptauja: 72% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā regulāri brokasto

Aptauja: 72% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā regulāri brokasto Rīga, 16.febr., LETA. Latvijā 72% iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā regulāri brokasto, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktā aptauja.

Veselības ziņas

Dzemdību nama speciālisti nepiekritīs mazākam algu pieaugumam; protestētāji gatavi darbu pamest

Dzemdību nama speciālisti nepiekritīs mazākam algu pieaugumam; protestētāji gatavi darbu pamest Rīga, 16.febr., LETA. Rīgas Dzemdību nama ginekologi, dzemdību speciālisti un vecmātes neplāno piekāpties un samazināt savas prasības. Saņemot mazāku algu pieaugumu nekā prasīts, viņi ir gatavi aiziet no darba. To šodien pēc tikšanās ar veselības ministri Andu Čakšu un Rīgas domes pārstāvjiem žurnālistiem pastāstīja speciālisti.

Veselības ziņas

Faktisko izmaksu segšanai Dzemdību namam no valsts par vienām dzemdībām būtu nepieciešami papildu 100 eiro

Faktisko izmaksu segšanai Dzemdību namam no valsts par vienām dzemdībām būtu nepieciešami papildu 100 eiro Rīga, 16.febr., LETA. Lai nosegtu faktiskās izmaksas, valstij par vienām dzemdībām ārstniecības iestādēm būtu jāmaksā par aptuveni 100 eiro vairāk nekā šobrīd, pēc tikšanās ar veselības ministri Andu Čakšu, Rīgas dzemdību nama personālu un Rīgas domes pārstāvjiem sacīja Dzemdību nama vadītāja Dagnija Vilnīte.

Veselības ziņas

Dzemdību nama mediķu algas varētu palielināt, pārskatot dzemdību tarifu un lielāko daļu novirzot atalgojumam

Dzemdību nama mediķu algas varētu palielināt, pārskatot dzemdību tarifu un lielāko daļu novirzot atalgojumam Rīga, 16.febr., LETA. Veselības ministre Anda Čakša kā vienu no risinājumiem Rīgas Dzemdību nama strādājošo atalgojuma palielināšanai redz dzemdību tarifa pieauguma pārskatīšanu un lielākas daļas novirzīšanu tieši atalgojumam.

Veselības ziņas