TOP 10 līdzekļi Dziesmu un Deju svētku dalībnieka aptieciņai: Iesaka farmaceite
Viens no šīs vasaras skaistākajiem un gaidītākajiem pasākumiem ir Vispārējie Latvijas Dziesmu un Deju svētki. Lai svētki sagādātu tikai pozitīvas emocijas un nelielas veselības problēmas nepārsteigtu nesagatavotus, ikvienam svētku dalībniekam ieteicams pārskatīt savas aptieciņas saturu.
Piesardzības pasākumi karstā laikā: Iesaka SPKC
Līdz ar vasarīgi karstā laika iestāšanos arvien vairāk cilvēku veldzējas, atpūšoties dabā un baudot sauli un siltumu, tomēr pārlieku liela ļaušanās saules staru iedarbībai var kaitēt veselībai. Lai izdotos izbaudīt vasarīgo laiku bez starpgadījumiem, atpūšoties dabā, svarīgi vispirms novērtēt iespējamos riskus un ievērot drošības pasākumus.
7 padomi, lai sagatavotos intensīvai slodzei vasaras pasākumos: Iesaka ģimenes ārste
Esam gatavi iet un darīt, piedalīties vairāku stundu, dienu vai pat nedēļu ilgos pasākumos, sacensībās – daudziem šovasar vēl priekšā aktīvi pasākumi ar augstu intensitāti kā Dziesmu un deju svētki, maratoni, ceļojumi u. c. Pirms tiem allaž vērts apstāties un pajautāt sev: “Kā ar manu veselību? Vai ne tikai es vēlos, bet arī mans organisms ir fiziski gatavs piedalīties?”
Kā izvairīties no karstuma dūriena? Stāsta farmaceite
Līdz ar saulainiem un vasarīgiem laikapstākļiem, cilvēki arvien vairāk laika cenšas pavadīt svaigā gaisā, izbaudot atpūtu no steidzīgā dienas ritma – pikniki, dārza svētki, pārgājieni, laivu braucieni, koncerti brīvdabu estrādēs, gaidāmie Dziesmu un deju svētki, dažādi mūzikas festivāli un citas aktivitātes.
Miermīlīgi, bet dzīvībai bīstami – kā vasaras sezonā sadzīvot ar iršiem, lapsenēm un citiem dzelošiem kukaiņiem?
Klāt vasara, un līdz ar to arī dārza darbi, atpūta brīvā dabā, atvērti logi un basas kājas. Teju katram ir gadījies savā ceļā sastapt izbiedētu biti, lapseni vai irsi, kuru dzēliens var būt ne vien sāpīgs, bet alerģiskiem cilvēkiem – arī dzīvībai bīstams.
Vingrinājumu spēks – vēža metastāžu profilakse un vispārējās veselības uzlabošana
Jau izsenis ir zināms, ka fiziskās aktivitātes ļoti pozitīvi ietekmē vispārējo veselības stāvokli, tostarp uzlabo sirds un asinsvadu veselību, mazina stresu un palīdz regulēt svaru. Nesenie pētījumi ir atklājuši fizisko aktivitāšu potenciālo nozīmi vēža metastāžu profilaksē, vēl vairāk uzsverot aktīvā dzīvesveida uzturēšanas nozīmi.
Tūska: Kas var izraisīt un kā no tās atbrīvoties?
Pārsteidzoši, bet visai bieži iemesls tūskai var būt pavisam ikdienišķs. Šai diskomfortu radošai problēmai ir jāatrod iemesls un jācenšas novērst. Farmaceite skaidro, ka tūsku rada liekais šķidrums, kas uzkrājas noteiktās ķermeņa zonās, un iesaka vairākus vienkāršus paņēmienus, kā no tās atbrīvoties.
Profesore: Bērnu vakcinācijas kalendārā esošā vakcīna pret pneimokoku ir steidzami jāmaina pret plašākas aizsardzības vakcīnu (INTERVIJA)
Steidzami ir jāmaina pašlaik Latvijā bērniem lietotā 10-valentā vakcīna pret pneimokoku infekciju (PCV), kas iekļauta bērnu vakcinācijas kalendārā. Imunizācijas valsts padomes vadītāja, profesore Dace Zavadska skaidro pneimokoku infekcijas bīstamību bērniem.
8 profilaktiskie pasākumi, ko ieteicams veikt regulāri: Skaidro farmaceite
Preventīvā veselība un profilaktisko pasākumu veikšana šobrīd ir vieni no aktuālākajiem jēdzieniem visā plašajā medicīnā. Un ne bez pamatojuma, jo pierādīts, ka arī finansiāli profilaktiskie pasākumi izmaksā daudz lētāk nekā hronisku un akūtu slimību ārstēšana.
Kādi drošības pasākumi jāievēro talkas un pavasara sakopšanas darbu laikā? Iesaka SPKC
Šogad, piedaloties vides sakopšanas darbos, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ievērot pamata drošības pasākumus vides sakopšanas darbu laikā.