Speciāliste: Neārstēts cukura diabēts var beigties pat ar aklumu

14.novembrī, visā pasaulē atzīmē Diabēta dienu. Paaugstināts cukura līmenis asinīs pavisam tieši ietekmē arī asinsvadu veselību, tostarp smalkos kapilārus acs tīklenē.

Acis, optika / acu veselība

7 produkti, ko ēst, ja esi saaukstējies

Ja gadījies saaukstēties, iekļauj ēdienkartē produktus, kas ļaus ātrāk izveseļoties un stiprinās tavu organismu.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Dabiskie antidepresanti: 10 produkti lieliskam noskaņojumam

Trauksme, uztraukums, dusmas vai slikts garastāvoklis – izrādās, ka brīžos, kad jūties nomākts, tev var palīdzēt pareizi izvēlēta maltīte.

Veselīgs uzturs

Fābri slimības paciente: "Ja nesaņemšu terapiju - man ilgi nav atlicis dzīvot

Šā gada februārī Agita Bitēna nosvinēja savu 50 gadu jubileju. Viņa ir viena no pirmajām Fābri slimības pacientēm Latvijā.

Ģenētika

7 agrīni simptomi, kas var liecināt, ka bērnam ir autisms

Autisms ir dažādu pakāpju psihiski traucējumi, kam raksturīga nespēja adekvāti komunicēt, sociāli mijiedarboties un elastīgi domāt. Latvijā ir vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku ar autismu, daļa no tiem – bērni līdz 14 gadu vecumam.

Pediatrija / bērnu veselība

Eksperiments: Kā reaģē cilvēka ķermenis, paliekot nomodā 48 stundas? (VIDEO)

Divu nedēļu laikā miegā pavadot tikai sešas stundas diennaktī, cilvēka garīgās un fiziskās spējas samazinās līdz līmenim, kas atbilst 48 pēc kārtas nomodā pavadītām stundām, liecina ASV veikts pētījums.

Medicīna

9 pazīmes, kas var brīdināt par limfātiskās sistēmas vēzi – limfomu

Limfoma ir ļaundabīgs audzējs, viens no vēža paveidiem, kas skar organisma limfātisko sistēmu – asinsrites sistēmas daļu, pa kuru plūst limfa.

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

Ārsts: Latvijā katastrofāli trūkst orgānu donoru

Nieres un sirds - šo divu orgānu transplantāciju veic tepat pie mums, Latvijā, dodot iespēju cilvēkam dzīvot. Diemžēl pacientu rinda, kam nepieciešama kāda orgāna transplantācija, ir gara, un donoru katastrofāli trūkst.

Medicīna

Ēšanas ieradumi sirds veselības uzlabošanai

Infarkts, insults, sirds mazspēja - tās ir tikai dažas no sirds un asinsvadu slimībām, kuras tiek ne tikai pārmantotas, bet arī iegūtas dzīves laikā.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Speciālisti: Bailes no vēža - šķērslis ceļā uz veselību

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) speciālisti norāda, ka ir svarīgi apzināties un risināt arī tos iemeslus, kas pašus pacientus nereti kavē laikus uzsākt ārstēšanos.

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

Patiess stāsts: Manam bērnam ir augšanas hormona deficīts

Haraldam ir astoņi gadi, viņš ar aizrautību spēlē hokeju un ne ar ko neatšķiras no saviem vienaudžiem. Vairs ne, jo pēdējos divus gadus saņem terapiju, kas veicina viņa augšanu.

Endokrinoloģija / diabēts