Patiess stāsts: Manam bērnam ir augšanas hormona deficīts

Haraldam ir astoņi gadi, viņš ar aizrautību spēlē hokeju un ne ar ko neatšķiras no saviem vienaudžiem. Vairs ne, jo pēdējos divus gadus saņem terapiju, kas veicina viņa augšanu.

Endokrinoloģija / diabēts

12 simptomi, kas var liecināt par HIV (1)

HIV izplatība visā Eiropā pakāpeniski samazinās, kamēr Latvijā saslimušo skaits turpina pieaugt. Saslimšana tiek diagnosticēta novēloti, un ārstēšana tiek uzsākta tikai tad, kad infekcija pārgājusi tās pēdējā stadijā – AIDS.

Imunoloģija

13 lietas, kas notiks ar tavu ķermeni, regulāri ēdot ātrās uzkodas

Ātrās uzkodas ir bagātas ar cukuru, sāli, neveselīgajiem ogļhidrātiem un taukiem, turklāt, tās ēdot, tu uzņem ievērojamu skaitu kaloriju, bet pavisam niecīgu daudzumu uzturvielu.

Veselīgs uzturs

Ārsts: Jaunas reformas medicīnā var pamudināt mediķus aizbraukt no Latvijas

Aizkraukles slimnīcas ķirurgs - traumatalogs Ēriks Vizulis uzsver, ka ārsti nav šaha figūras, ko pēc saviem ieskatiem var pārvietot pa visu Latviju.

Medicīna

Uģis Kuģis: Vecākiem strīdus vajadzētu atrisināt atsevišķā strīdu istabā

Varētu šķist, par ko gan bērnam satraukties - ne viņam jādomā, kā nomaksāt ikmēneša rēķinus, ne par to, kā uzturēt ģimeni. Tomēr arī bērni diendienā ir pakļauti lielākam vai mazākam stresam.

Pediatrija / bērnu veselība

Insults: Profilakse un simptomi (VIDEO)

29.oktobris ir Pasaules insulta diena. Latvijā katru dienu no insulta mirst vidēji 7 cilvēki, un 15 % no insulta pacientiem ir līdz 45 gadu vecumam.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

7 simptomi, kas var liecināt par kaulu vēzi

Kaulu vēzi iespējams diagnosticēt divos atšķirīgos gadījumos – situācijās, kad ļaundabīgs audzējs veidojas kaula iekšpusē un tad, kad vēža šūnas metastāžu veidā no cita orgāna izplatās uz kauliem.

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

10 pazīmes, kas liecina par narcistiskiem personības traucējumiem

Psiholoģijā termins „narcisms” apzīmē nopietnus personības traucējumus, kas saistīti ar patoloģiski augstu pašvērtējumu un neadekvātām prasībām pret sevi un līdzcilvēkiem.

Psiholoģija

Padomi, kā plānot ēdienkarti, lai uzturētu sevi formā

Aktīvajā ikdienā nereti pietrūkst laika rūpēm par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Pusdienas steigā, pārēšanās un našķošanās starp ēdienreizēm - šie ir tikai daži no "grēkiem", kuriem ļaujamies pārlieku bieži.

Veselīgs uzturs

6 ieteikumi, lai ikrīta kafijas tase nekaitētu tavai veselībai

Pētījumi apliecina, ka dienišķa kofeīna deva spēj pozitīvi ietekmēt ne tikai tavu pašsajūtu, bet arī veselību. Ja nespēj iedomāties rītu bez kūpošas kafijas tases, pārliecinies, ka ar šo rituālu nenodari kaitējumu savam organismam.

Veselīgs uzturs

5 produkti aknu veselībai

Aknas ir lielākais iekšējais orgāns, kas būtiski ietekmē tavu pašsajūtu un imunitāti. Lai stiprinātu aknu veselību un uzlabotu to funkcijas, nepieciešams īpaši padomāt par veselīgu un sabalansētu uzturu.

Veselīgs uzturs