Eksperti: Zāļu apmaksas modelis Latvijā jāpielāgo revolūcijai medikamentu attīstībā

Eksperti: Zāļu apmaksas modelis Latvijā jāpielāgo revolūcijai medikamentu attīstībā

Lai inovatīvās zāles padarītu pieejamākas pacientiem, Latvijā ir jāsāk diskusija par zāļu apmaksas modeļa pilnveidošanu, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) un zvērinātu advokātu biroja "Sorainen" konferencē "Inovācijas un juridiskie aspekti farmācijas nozarē" uzsvēra farmācijas jomas eksperti un juristi.
Kur saņemt medicīnisko palīdzību ārstu protesta akcijas laikā?

Kur saņemt medicīnisko palīdzību ārstu protesta akcijas laikā?

Pirms gaidāmās ārstu protesta akcijas šī gada 7. novembrī, kuras ietvaros atsevišķās ārstniecības iestādēs varētu netikt nodrošināti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, ārstu-speciālistu, ģimenes ārstu konsultācijas, procedūras dienas stacionāros, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām.
Veselības nozares pārstāvji: Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Veselības nozares pārstāvji: Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt pienācīgu veselības nozares finansējumu un mediķu atalgojumu. Tāpēc valsts budžeta finansējuma palielināšana veselības aprūpes nozarei un balsojums par valsts budžetu būs politisko partiju brieduma pārbaude, uzskata medicīnas nozares profesionālās organizācijas.
Pētījums: Depresija visvairāk piemeklē pirmspensijas vecuma cilvēkus

Pētījums: Depresija visvairāk piemeklē pirmspensijas vecuma cilvēkus

Depresija visbiežāk piemeklē pirmspensijas vecuma cilvēkus vecumā no 55 līdz 63 gadiem, liecina "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss". Kopumā 16% pētījuma dalībnieku minētajā vecumā atzinuši, ka pēdējā gada laikā saskārušies ar depresijas pazīmēm. Biežāk ar šādām veselības problēmām saskaras sievietes (10% no aptaujātajiem), kamēr starp vīriešiem šādu problēmu atzīst tikai 5% respondentu.
Meklēs risinājumus, kā inovācijas farmācijā padarīt pieejamākas 

Meklēs risinājumus, kā inovācijas farmācijā padarīt pieejamākas 

Lai pievērstu uzmanību inovāciju sasniegumiem farmācijā un meklētu atbildes, kā ierobežotā finansējuma apstākļos tomēr panākt būtisku progresu veselības aprūpes efektivitātē, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) sadarbībā ar zvērinātu advokātu biroju "Sorainen" ceturtdien, 31.oktobrī Rīgā rīko starptautisku konferenci "Inovācijas un juridiskie aspekti farmācijas nozarē".
Pasaules Psoriāzes dienā vērš uzmanību <b>– </b>saslimšanas izplatība palielinās

Pasaules Psoriāzes dienā vērš uzmanību – saslimšanas izplatība palielinās

29. oktobris Latvijā un pasaulē tiek atzīmēts kā Pasaules Psoriāzes diena. Psoriāze ir bieži sastopama hroniska autoimūna sistēmiska slimība, no kuras pašlaik pēc Starptautiskās Psoriāzes federācijas datiem [1] cieš vairāk nekā 125 miljoni cilvēku visā pasaulē. Latvijā ar psoriāzi dažādās tās formās slimo 2 līdz 4% iedzīvotāju [2], kas ir ap 38 tūkstošiem cilvēku. 
Onkoloģisko pacientu organizācijas aicina pārdomāt projekta &quot;Diagnoze - vēzis&quot; sižetu objektivitāti

Onkoloģisko pacientu organizācijas aicina pārdomāt projekta "Diagnoze - vēzis" sižetu objektivitāti

LTV ziņu dienesta un LSM.lv izpētes projekta "Diagnoze – vēzis" pirmie raidījumi ir pamatīgi satricinājuši sabiedrību. Šūmējas onkologi, šūmējas pacienti, un šūmējas atbalstītāji un draugi. Galvenais satraukuma "vaininieks" ir LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" par ārstu "slikto" attieksmi. 
Aicina laikus vakcinēties pret gripu 

Aicina laikus vakcinēties pret gripu 

Tuvojoties gripas sezonai, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīcas) ārsti aicina cilvēkus, kuriem tuvāko mēnešu laikā, ieskaitot nākamā gada pirmos ziemas mēnešus (gripas sezonas laikā) paredzēta ķirurģiska operācija slimnīcā un/vai plānots veikt kādas ārstnieciskas manipulācijas ārstniecības iestādēs, vai plānota vizīte poliklīnikā pie ārsta – speciālista, vai arī paredzēts apmeklēt ģimenes ārstu – pirms tam potēties pret gripu.
Pētījums: 63% plaušu hipertensijas pacientu diagnostika ir novēlota, 48% ir mērenas līdz smagas depresijas pazīmes

Pētījums: 63% plaušu hipertensijas pacientu diagnostika ir novēlota, 48% ir mērenas līdz smagas depresijas pazīmes

Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "NVO Fonds" ietvaros Pulmonālās hipertensijas biedrības projektā "Līdzdalība 2019" tika veikts Latvijā unikāls pētījums par plaušu hipertensijas pacientu sociālo, ekonomisko un emocionālo stāvokli.
Onkoloģe: Projekta &quot;Diagnoze – vēzis&quot; ietekmē mazinās pacientu un ārstu savstarpējā uzticēšanās

Onkoloģe: Projekta "Diagnoze – vēzis" ietekmē mazinās pacientu un ārstu savstarpējā uzticēšanās

Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija pauž dziļu neizpratni par Latvijas Televīzijas nule aizsāktā multimediālā projekta "Diagnoze – vēzis" pirmajiem raidījumiem un publikācijām. Gaidījām argumentos, ekspertu, pacientu un ārstu viedokļos balstītu onkoloģijas nozares problēmu analīzi, taču redzam  subjektīvu, virspusēju, emocionālu skatījumu uz  pacientu un ārstu attiecībām.