
Gatavība, rīcība, dzīvība – ar šādu vadmotīvu NMPD ievada jubilejas gadu
Šodien, 1. februārī, aprit 15 gadi, kopš Latvijā izveidots un visā valstī darbojas vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).

Ievieš psihiatriskās konsultācijas dežūrtālruni
Saistībā ar pieaugošo sabiedrības interesi par psihisko veselību un dažādiem psihiskās veselības aprūpes pakalpojumiem, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs ievieš psihiatriskās konsultācijas dežūrtālruni 25428561, kas darbosies darba dienās no pulksten 08.00-16:00.

Latvijas Ārstu biedrība uzsāk akciju “Saprast un atbalstīt”
Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) no šodienas, 1. februāra uzsāk akciju “Saprast un atbalstīt”, kuras laikā vērsīs sabiedrības uzmanību uz to, cik svarīga ir savstarpējā sapratne, uzticēšanās un atbalsts mediķu un pacientu saskarsmē, veiksmīgam veselības aprūpes procesam.

SPKC: Latvijā gripa pieņemas spēkā. Vakcinēties aizvien nav par vēlu!
Pagājušās nedēļas (22.01. – 28.01.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa* rezultāti liecina par inficēto un arī slimnīcās ārstēto Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, toties turpinās vidēji straujš gripas saslimstības pieaugums. No monitoringa sākuma (2023. gada 40. nedēļa) saņemta informācija par 11 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Visiem 11 mirušajiem bija vairākas blakus saslimšanas un neviens no viņiem nebija vakcinēts pret gripu šajā sezonā.

Pētījums izgaismo veselības aprūpes trūkumus sepses pacientiem
Latvijas Universitātē (LU) noslēdzies pētījums, kura dati izgaismo, ka piekļuve informācijai un zināšanām par sepsi, laicīga sepses simptomu atpazīšana un ārstēšana un efektīva aprūpe pēc sepses ir trīs būtiskākās sepses pacientu veselības aprūpes vajadzības, kuras šobrīd ir jārisina.

Atklāj kampaņu par reto slimību aktualitātēm “Krāso savu spēku!”
Februārī risināsies Reto slimību dienas 2024 informatīvā kampaņa “Krāso savu spēku!”, lai informētu sabiedrību par retajām slimībām Latvijā un pasaulē.

VM: Uzlabos drošību tetovēšanas pakalpojumiem
Lai aktualizētu tetovēšanas pakalpojumu higiēnas prasību regulējumu atbilstoši mūsdienu prasībām, tajā skaitā papildinot apmācību saturu, Veselības ministrija izstrādājusi grozījumus "Noteikumos par higiēnas prasībām tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniegšanai un speciālajām prasībām tetovēšanas līdzekļiem". Otrdien, 30. janvārī, MK noteikumu projektu atbalstīja valdība.

Onkoloģisko pacientu biedrību pārstāvji atzinīgi novērtē paplašinātā Austrumu slimnīcas Ķīmijterapijas dienas stacionāra jaunās telpas
Onkoloģisko pacientu biedrību pārstāvji, apmeklējot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” paplašināto Ķīmijterapijas dienas stacionāru, atzinīgi novērtēja jaunizbūvētās telpas, atzīstot, ka gaiša, plaša un vienlaikus arī diskrēta ārstēšanās vide ir ārkārtīgi svarīga, saņemot ķīmijterapijas zāles.

Janvārī psihoterapeitu konsultāciju kursu kampaņas “Vārdi sāpina! Klusums nogalini” ietvaros uzsākuši septiņi bērni
Biedrības “Taureņa efekts” kampaņas “Vārdi sāpina! Klusums nogalina…” ietvaros konsultāciju kursu ar ārstiem psihoterapeitiem janvārī uzsākuši vēl septiņi bērni, kuriem ir mentālas problēmas, ciešot no vienaudžu pāridarījumiem un emocionālām grūtībām.