VM no likvidētā Sporta medicīnas centra pārņem sporta medicīnas stratēģijas koordinēšanu
Rīga, 24.jūl., LETA. Veselības ministrija (VM) no Valsts sporta medicīnas centra (VSMC), kas patlaban reorganizēts un pārsaukts par Latvijas Antidopinga biroju, pārņem uzdevumu koordinēt sporta medicīnas stratēģijas īstenošanu, liecina otrdien valdībā atbalstītie grozījumi ministrijas nolikumā.
Kā norāda ministrija, izmaiņas nolikumā nepieciešamas saistībā ar jūlijā sākto VM padotībā esošo valsts pārvaldes iestāžu reorganizāciju un plānoto funkciju pārdali.
Reorganizācija paredz līdz 1.jūlijam reorganizēt VSMC, pārveidojot to par veselības ministra pārraudzībā esošu tiešās pārvaldes iestādi - Latvijas Antidopinga biroju -, savukārt tās līdzšinējo funkciju - iedzīvotāju fiziskās veselības aprūpi - nodot Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, bet sporta medicīnas stratēģijas īstenošanas koordinēšanu atstāt VM rokās.
Pēc ministrijas paustā, ņemot vērā, ka VM organizē un koordinē veselības politikas īstenošanu, tad arī tieši tā izraudzīta kā atbildīgā iestāde, kas no VSMC pārņems uzdevumu koordinēt sporta medicīnas stratēģijas īstenošanu un šis uzdevums netiks nodots VM padotības iestādēm.
Jau ziņots, ka no 1.jūlija sākusies VM iecerētā padotības iestāžu reorganizācija, kas paredz, ka turpmāk Latvijā darbosies Antidopinga birojs.
Līdz šim darbojās VSMC, kuram bija divi darbības virzieni - nodrošināt iedzīvotāju fiziskās veselības aprūpi un koordinēt fiziskās veselības aprūpes pasākumu īstenošanu, kā arī veikt nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu Starptautiskajā konvencijā pret dopingu sportā un Eiropas Padomes Antidopinga konvencijā minēto prasību izpildi.
Pirmais VSMC darbības virziens, proti, iedzīvotāju fiziskās veselības aprūpe, tika nodota Bērnu slimnīcai, savukārt ar antidopingu saistītie jautājumi saglabāti pašam VSMC, kuram gan mainīts nosaukums uz Latvijas Antidopinga biroju, kā arī mainīta valsts pārvaldes padotības forma no pakļautības uz pārraudzību, lai nodrošinātu starptautiski pieprasīto šis iestādes autonomiju.