medicine.lv skaitļos

Lietotāji online41
Aktīvie uzņēmumi12237
Nozares raksti1462
Ekspertu atbildes21477
Viss par un ap zobu implantiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Viss par un ap zobu implantiem

Zobu implanti bieži tiek uzskatīti par visefektīvāko paņēmienu, kā aizstāt zaudētos vai bojātos zobus. Lai gan tas ir salīdzinoši dārgs un laikietilpīgs process, jūs nenožēlosiet paveikto. Kā arī būsiet priecīgi un laimīgi par iegūto smaidu, ko jebkad esat vēlējušies. 

Kādi zobu implantu veidi ir pieejami?

  • Endosteāla implanti
    Visizplatītākais zobu implantu veids ir endosteālie implanti. Tie ir piemēroti lielākajai daļai pacientu, taču stabiņam ir jāsavienojas ar labu, veselu žokļa kaulu. Tie aizstāj zobu saknes ar titāna vai keramikas skrūvēm. Šie implanti ir pilnībā iestrādāti žokļa kaulā zem smaganām. Taču mākslīgie zobi netiek piestiprināti pie endosteālajiem implantiem. Tāpēc, kad implants tiek ievietots žokļa kaulā, tam tiek pievienota karnīze. Pēc tam zobu implants tiek stingri nostiprināts.
  • Transosteālie implanti 
    Šos implantus var ievietot tikai apakšžokļa kaulā, un tiem nepieciešama ilgstoša ķirurģiska procedūra. Šī metode ietver metāla plāksnes nostiprināšanu pie žokļa kaula, izmantojot skrūves un stabiņus, kas ievietoti smaganu audos. Lai savienotu mākslīgos zobus, zem zoda tiek veikts iegriezums. Šie implanti nav lēti, jo tie ir jāpielāgo žokļa kaula platumam un augstumam.
  • Subperiostālie implanti
    Subperiostālos implantus veido metāla karkass, kas piestiprināts pie žokļa kaula, bet zem smaganu līnijas. Atkal ir nepieciešami metāla stabi, un tie caur karkasu it kā izvirzās virs smaganu līnijas. Operācija ir laikietilpīga. Tai ir zemi veiksmes rādītāji un pēc operācijas paliek rētas, līdz ar to ir vismazāk sastopamais implantu veids, ko izmanto ikdienā.

Vai ikvienam ir iespējams iegūt zobu implantus?
Lielākajā daļā gadījumu zobu implantus var saņemt ikviens, kurš to vēlas un ir pietiekami vesels, lai veiktu standarta zobu ekstrakciju vai mutes dobuma operāciju. Pacientam ir jābūt veselām smaganām un pietiekamam kaulaudu daudzumam, lai implantu varētu ievietot un nostiprināt. Klientam ir arī svarīga pareiza mutes dobuma higiēna un regulāras vizītes pie sava zobārsta. Pacientiem ar nekontrolējamām hroniskām slimībām, smēķējošiem cilvēkiem un pacientiem, kuri ir izgājuši galvas/ kakla staru terapiju, nav ieteicams veikt zobu implantēšanu. Tomēr katrs gadījums ir jāizskata individuāli. 

Kādas ir zobu implantu izmaksas?
Zobu implantu ievietošana ir ļoti individuāls process katram klientam. To, cik maksā zobu implanti, galvenokārt nosaka no zobu implantu skaita, ko vēlaties ievietot, un ārstēšanas apjoma, kas nepieciešams pirms implanta ievietošanas, ieskaitot visus medicīniskos un zobārstniecības pakalpojumus.

Vai zobu implantu izmaksas sedz apdrošināšana?
Lielākā daļa zobu apdrošināšanas plānu pašlaik zobu implantu procedūru nesedz. Atkarībā no apdrošināšanas plāna un/vai zobu zuduma iemesla, iespējams, pastāv varbūtība par naudas atgriešanu saskaņā ar jūsu medicīnisko plānu. Jūsu zobārstam un apdrošinātājam jāuzdod detalizēti jautājumi par jūsu konkrētajām vajadzībām un to saistību ar apdrošināšanu.

Kāds ir zobu implantu sāpju līmenis?
Lielākā daļa cilvēku, kuriem ir bijuši zobu implanti, norāda, ka operācija ir diezgan nesāpīga. Operācijas laikā var ievadīt vietējo anestēziju, un lielākā daļa pacientu uzskata, ka implanti ir mazāk sāpīgi nekā zobu izraušana.

Cik ilgi pacients izjūt sāpes pēc zobu implantu ievietošanas?
Vismaz desmit dienas pacients var izjust diskomfortu ārstētajā zonā, sejā un žoklī, atkarībā no tā, kur implants tiek ievietots. Pacientiem jārēķinās ar nelielu pietūkumu, bet zobārsts var izrakstīt antibiotikas un pretsāpju līdzekļus diskomforta mazināšanai. Pietūkums un sāpes sāk mazināties trešajā dienā pēc operācijas.

Pēc 14 dienām pacientam var vairs nesāpēt un implants var būt pilnībā sadzijis. Ja sāpes un pietūkums saglabājas arī pēc 14 dienām, pacientam nekavējoties jādodas pie zobārsta, jo tas var liecināt par infekciju.

Kā jārūpējas par zobu implantiem?
Zobu implantiem, tāpat kā dabiskajiem zobiem, ir nepieciešama zobu tīrīšana, zobu diegs, skalošana ar antibakteriālu mutes skalojamo līdzekli un bieža zobu pārbaude.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc ir vērts lietot Coral-Mine ūdeni?

Kāpēc ir vērts lietot Coral-Mine ūdeni?

Ūdens ir cilvēkam svarīgākais elements, dzīves pamats un galvenā organisma sastāvdaļa, kas pieauguša cilvēka organismā ir vairāk nekā 60%, bet bērniem šis rādītājs sasniedz pat 80%. Taču ar gadiem šis rādītājs samazinās, tāpēc ir īpaši svarīgi ikdienā dzert pietiekami daudz ūdens. 

Kā noteikt sev piemērotākās ēteriskās eļļas

Kā noteikt sev piemērotākās ēteriskās eļļas

Šobrīd, kad ēterisko eļļu izvēle ir tik plaša, var rasties zināms apjukums. Kā lai saprot, kuru ēterisko eļļu izvēlēties un vai tā būs man piemērota? 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CORAL-MINE minerālu kompozīcija ūdens kvalitātes un garšas uzlabošanai

CORAL-MINE minerālu kompozīcija ūdens kvalitātes un garšas uzlabošanai

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club", veselīgam dzīvesveidam paredzētu produktu ražotāju, piedāvā izmēģināt "Coral-Mine" minerālu kompozīciju, kuras pamatā ir dabīgie koraļļi, kas paredzēti ūdens kvalitātes un garšas uzlabošanai.

RUUTe dabiska eļļa, cietais šampūns un kondicionieris veseliem un mirdzošiem matiem

RUUTe dabiska eļļa, cietais šampūns un kondicionieris veseliem un mirdzošiem matiem

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar zīmola RUUTe® izveidotāju Inesi Vasiļevsku piedāvā testēt matu kopšanas komplektu – dabisku eļļu veseliem matiem, cieto šampūnu ar zilajiem māliem un kondicionieri mirdzošiem matiem ar rabarbera ekstraktu.

Testa rezultāti: Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Testa rezultāti: Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvāja testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

Aloe Body Lotion – labākais ķermeņa losjons 2022. gadā

Aloe Body Lotion – labākais ķermeņa losjons 2022. gadā

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar Alveja.lv piedāvā izmēģināt 2022. gada labāko ķermeņa losjonu ar alveju "Aloe Body Lotion".

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Uztura bagātinātājs "Mamita", dr. V. Veisas viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Uztura bagātinātājs

Uztura bagātinātājs grūtniecēm "Mamita" ir neaizstājamu omega -3 taukskābju komplekss vienā kapsulā. Vai grūtniecēm papildus jālieto vitamīni, atbild ginekoloģe, dzemdību speciāliste Vija Veisa.

Intas Dinsbergas klīnika – integrēta pieeja sievietes veselībai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Intas Dinsbergas klīnika – integrēta pieeja sievietes veselībai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.