medicine.lv skaitļos

Lietotāji online76
Aktīvie uzņēmumi12813
Nozares raksti1616
Ekspertu atbildes21477
Viss par un ap zobu implantiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Viss par un ap zobu implantiem

Zobu implanti bieži tiek uzskatīti par visefektīvāko paņēmienu, kā aizstāt zaudētos vai bojātos zobus. Lai gan tas ir salīdzinoši dārgs un laikietilpīgs process, jūs nenožēlosiet paveikto. Kā arī būsiet priecīgi un laimīgi par iegūto smaidu, ko jebkad esat vēlējušies. 

Kādi zobu implantu veidi ir pieejami?

  • Endosteāla implanti
    Visizplatītākais zobu implantu veids ir endosteālie implanti. Tie ir piemēroti lielākajai daļai pacientu, taču stabiņam ir jāsavienojas ar labu, veselu žokļa kaulu. Tie aizstāj zobu saknes ar titāna vai keramikas skrūvēm. Šie implanti ir pilnībā iestrādāti žokļa kaulā zem smaganām. Taču mākslīgie zobi netiek piestiprināti pie endosteālajiem implantiem. Tāpēc, kad implants tiek ievietots žokļa kaulā, tam tiek pievienota karnīze. Pēc tam zobu implants tiek stingri nostiprināts.
  • Transosteālie implanti 
    Šos implantus var ievietot tikai apakšžokļa kaulā, un tiem nepieciešama ilgstoša ķirurģiska procedūra. Šī metode ietver metāla plāksnes nostiprināšanu pie žokļa kaula, izmantojot skrūves un stabiņus, kas ievietoti smaganu audos. Lai savienotu mākslīgos zobus, zem zoda tiek veikts iegriezums. Šie implanti nav lēti, jo tie ir jāpielāgo žokļa kaula platumam un augstumam.
  • Subperiostālie implanti
    Subperiostālos implantus veido metāla karkass, kas piestiprināts pie žokļa kaula, bet zem smaganu līnijas. Atkal ir nepieciešami metāla stabi, un tie caur karkasu it kā izvirzās virs smaganu līnijas. Operācija ir laikietilpīga. Tai ir zemi veiksmes rādītāji un pēc operācijas paliek rētas, līdz ar to ir vismazāk sastopamais implantu veids, ko izmanto ikdienā.

Vai ikvienam ir iespējams iegūt zobu implantus?
Lielākajā daļā gadījumu zobu implantus var saņemt ikviens, kurš to vēlas un ir pietiekami vesels, lai veiktu standarta zobu ekstrakciju vai mutes dobuma operāciju. Pacientam ir jābūt veselām smaganām un pietiekamam kaulaudu daudzumam, lai implantu varētu ievietot un nostiprināt. Klientam ir arī svarīga pareiza mutes dobuma higiēna un regulāras vizītes pie sava zobārsta. Pacientiem ar nekontrolējamām hroniskām slimībām, smēķējošiem cilvēkiem un pacientiem, kuri ir izgājuši galvas/ kakla staru terapiju, nav ieteicams veikt zobu implantēšanu. Tomēr katrs gadījums ir jāizskata individuāli. 

Kādas ir zobu implantu izmaksas?
Zobu implantu ievietošana ir ļoti individuāls process katram klientam. To, cik maksā zobu implanti, galvenokārt nosaka no zobu implantu skaita, ko vēlaties ievietot, un ārstēšanas apjoma, kas nepieciešams pirms implanta ievietošanas, ieskaitot visus medicīniskos un zobārstniecības pakalpojumus.

Vai zobu implantu izmaksas sedz apdrošināšana?
Lielākā daļa zobu apdrošināšanas plānu pašlaik zobu implantu procedūru nesedz. Atkarībā no apdrošināšanas plāna un/vai zobu zuduma iemesla, iespējams, pastāv varbūtība par naudas atgriešanu saskaņā ar jūsu medicīnisko plānu. Jūsu zobārstam un apdrošinātājam jāuzdod detalizēti jautājumi par jūsu konkrētajām vajadzībām un to saistību ar apdrošināšanu.

Kāds ir zobu implantu sāpju līmenis?
Lielākā daļa cilvēku, kuriem ir bijuši zobu implanti, norāda, ka operācija ir diezgan nesāpīga. Operācijas laikā var ievadīt vietējo anestēziju, un lielākā daļa pacientu uzskata, ka implanti ir mazāk sāpīgi nekā zobu izraušana.

Cik ilgi pacients izjūt sāpes pēc zobu implantu ievietošanas?
Vismaz desmit dienas pacients var izjust diskomfortu ārstētajā zonā, sejā un žoklī, atkarībā no tā, kur implants tiek ievietots. Pacientiem jārēķinās ar nelielu pietūkumu, bet zobārsts var izrakstīt antibiotikas un pretsāpju līdzekļus diskomforta mazināšanai. Pietūkums un sāpes sāk mazināties trešajā dienā pēc operācijas.

Pēc 14 dienām pacientam var vairs nesāpēt un implants var būt pilnībā sadzijis. Ja sāpes un pietūkums saglabājas arī pēc 14 dienām, pacientam nekavējoties jādodas pie zobārsta, jo tas var liecināt par infekciju.

Kā jārūpējas par zobu implantiem?
Zobu implantiem, tāpat kā dabiskajiem zobiem, ir nepieciešama zobu tīrīšana, zobu diegs, skalošana ar antibakteriālu mutes skalojamo līdzekli un bieža zobu pārbaude.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Kompresijas izstrādājumi ir viens no galvenajiem līdzekļiem vēnu varikozes slimību profilaksei un ārstēšanai. Uzzināsim vairāk par Lauma Medical kompresijas izstrādājumiem! 

Aktuālie piedāvājumi

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Pavisam drīz mūs sagaida vasara, kad dzīve šķiet vienkāršāka, patīkamāka, interesantāka un garšīgāka. Šajā rakstā aplūkosim svarīgus gremošanas trakta slimību profilakses aspektus un sniegsim praktiskus padomus, kas palīdzēs rūpēties par savu organismu. 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt dabīgo matu toniku ar rozmarīnu, keratīnu un zīda proteīniem.

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvā testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai. 

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt uztura bagātinātāju “Ginerra”.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...