medicine.lv skaitļos

Lietotāji online56
Aktīvie uzņēmumi12796
Nozares raksti1633
Ekspertu atbildes21477
Viss par un ap zobu implantiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Viss par un ap zobu implantiem

Zobu implanti bieži tiek uzskatīti par visefektīvāko paņēmienu, kā aizstāt zaudētos vai bojātos zobus. Lai gan tas ir salīdzinoši dārgs un laikietilpīgs process, jūs nenožēlosiet paveikto. Kā arī būsiet priecīgi un laimīgi par iegūto smaidu, ko jebkad esat vēlējušies. 

Kādi zobu implantu veidi ir pieejami?

  • Endosteāla implanti
    Visizplatītākais zobu implantu veids ir endosteālie implanti. Tie ir piemēroti lielākajai daļai pacientu, taču stabiņam ir jāsavienojas ar labu, veselu žokļa kaulu. Tie aizstāj zobu saknes ar titāna vai keramikas skrūvēm. Šie implanti ir pilnībā iestrādāti žokļa kaulā zem smaganām. Taču mākslīgie zobi netiek piestiprināti pie endosteālajiem implantiem. Tāpēc, kad implants tiek ievietots žokļa kaulā, tam tiek pievienota karnīze. Pēc tam zobu implants tiek stingri nostiprināts.
  • Transosteālie implanti 
    Šos implantus var ievietot tikai apakšžokļa kaulā, un tiem nepieciešama ilgstoša ķirurģiska procedūra. Šī metode ietver metāla plāksnes nostiprināšanu pie žokļa kaula, izmantojot skrūves un stabiņus, kas ievietoti smaganu audos. Lai savienotu mākslīgos zobus, zem zoda tiek veikts iegriezums. Šie implanti nav lēti, jo tie ir jāpielāgo žokļa kaula platumam un augstumam.
  • Subperiostālie implanti
    Subperiostālos implantus veido metāla karkass, kas piestiprināts pie žokļa kaula, bet zem smaganu līnijas. Atkal ir nepieciešami metāla stabi, un tie caur karkasu it kā izvirzās virs smaganu līnijas. Operācija ir laikietilpīga. Tai ir zemi veiksmes rādītāji un pēc operācijas paliek rētas, līdz ar to ir vismazāk sastopamais implantu veids, ko izmanto ikdienā.

Vai ikvienam ir iespējams iegūt zobu implantus?
Lielākajā daļā gadījumu zobu implantus var saņemt ikviens, kurš to vēlas un ir pietiekami vesels, lai veiktu standarta zobu ekstrakciju vai mutes dobuma operāciju. Pacientam ir jābūt veselām smaganām un pietiekamam kaulaudu daudzumam, lai implantu varētu ievietot un nostiprināt. Klientam ir arī svarīga pareiza mutes dobuma higiēna un regulāras vizītes pie sava zobārsta. Pacientiem ar nekontrolējamām hroniskām slimībām, smēķējošiem cilvēkiem un pacientiem, kuri ir izgājuši galvas/ kakla staru terapiju, nav ieteicams veikt zobu implantēšanu. Tomēr katrs gadījums ir jāizskata individuāli. 

Kādas ir zobu implantu izmaksas?
Zobu implantu ievietošana ir ļoti individuāls process katram klientam. To, cik maksā zobu implanti, galvenokārt nosaka no zobu implantu skaita, ko vēlaties ievietot, un ārstēšanas apjoma, kas nepieciešams pirms implanta ievietošanas, ieskaitot visus medicīniskos un zobārstniecības pakalpojumus.

Vai zobu implantu izmaksas sedz apdrošināšana?
Lielākā daļa zobu apdrošināšanas plānu pašlaik zobu implantu procedūru nesedz. Atkarībā no apdrošināšanas plāna un/vai zobu zuduma iemesla, iespējams, pastāv varbūtība par naudas atgriešanu saskaņā ar jūsu medicīnisko plānu. Jūsu zobārstam un apdrošinātājam jāuzdod detalizēti jautājumi par jūsu konkrētajām vajadzībām un to saistību ar apdrošināšanu.

Kāds ir zobu implantu sāpju līmenis?
Lielākā daļa cilvēku, kuriem ir bijuši zobu implanti, norāda, ka operācija ir diezgan nesāpīga. Operācijas laikā var ievadīt vietējo anestēziju, un lielākā daļa pacientu uzskata, ka implanti ir mazāk sāpīgi nekā zobu izraušana.

Cik ilgi pacients izjūt sāpes pēc zobu implantu ievietošanas?
Vismaz desmit dienas pacients var izjust diskomfortu ārstētajā zonā, sejā un žoklī, atkarībā no tā, kur implants tiek ievietots. Pacientiem jārēķinās ar nelielu pietūkumu, bet zobārsts var izrakstīt antibiotikas un pretsāpju līdzekļus diskomforta mazināšanai. Pietūkums un sāpes sāk mazināties trešajā dienā pēc operācijas.

Pēc 14 dienām pacientam var vairs nesāpēt un implants var būt pilnībā sadzijis. Ja sāpes un pietūkums saglabājas arī pēc 14 dienām, pacientam nekavējoties jādodas pie zobārsta, jo tas var liecināt par infekciju.

Kā jārūpējas par zobu implantiem?
Zobu implantiem, tāpat kā dabiskajiem zobiem, ir nepieciešama zobu tīrīšana, zobu diegs, skalošana ar antibakteriālu mutes skalojamo līdzekli un bieža zobu pārbaude.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Šislera sāļi – tavai veselībai

Šislera sāļi – tavai veselībai

Grāmatas “Šislera sāļi” autori ir austrieši Tomass Feihtingers un Zuzana Nīdane-Feihtingere, mūsdienās ievērojamākie Šislera bioķīmijas eksperti, kas turpina V. Šislera darbu. Ar autoriem sarunājās grāmatas tulkotāja Laura Tidriķe.

Aktuālie piedāvājumi

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto” piedāvā testēt pēdu krēmu “Urea 20” sausai pēdu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.