medicine.lv skaitļos

Lietotāji online206
Aktīvie uzņēmumi12196
Nozares raksti1446
Ekspertu atbildes21477
Veselību nepārdod aptiekā. Kur to atrast? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Veselību nepārdod aptiekā. Kur to atrast?

Patiesībā veselību nekur nepārdod, bet tā noteikti mājo katrā no mums. Un katram tā ir citādāka. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc nekad nebūs visiem derīga vienota veselības modeļa, visiem vienas tabletes vienādiem simptomiem. Ja vien cilvēks nesāks meklēt atbildes sevī iekšā lai tas būtu ķermenis, prāts, psihe vai dzīve vispār. Tieši šādiem nolūkiem lēnām top un attīstās preventīvā Lifestyle medicīna ar integratīvo pieeju cilvēkam kā vienotam veselumam.

Desmitiem tūkstošus gadu cilvēka ķermenis evolucionāri veidojies, lai pielāgotos dzīves/dabas apstākļiem, un tas ir pats pirmais, kas jāatceras, runājot par veselību mūsdienu apstākļos. Lai cik ātri nemainītos dzīves apstākļi (lifestyle), cilvēka daba (ķermenis) nemainīsies tik ātri  tas nav iespējams. Tikai kādus 100+ gadus mums ir pieejama elektrība un iespēja dzīvot spilgtā gaismā pat naktī, kad dabiski cilvēka organisms ir ieprogrammēts gulēt. Dienasnakts ritmam ir pakļauta daudzu hormonu darbība, un, cilvēkam noliedzot savu dabu (neguļot naktīs), organisma spēki izsīkst, tas sāk slimot. 

Mūsdienās stresa slodze tikai palielinās. Noliedzot dabiskos bioritmus, cilvēks lieto papildus stimulantus (piemēram, kafiju), kuru ietekmē vēlāk nevar savlaicīgi aizmigt un atslābināties, tad lieto relaksantus (piemēram, alkoholu), un tā tas kamols vijas, devas palielinās, slimības uzkrājas. Liekas, ka tā taču visi dzīvo cīņa ar savu ķermeni paliek par jaunu normu. Šādas likumsakarību ķēdes var izvērst gandrīz pie katra cilvēka stāvokļa. Ķermenim ir savi darbības likumi, un tikai ar gribasspēku tur neko daudz nevarēs izdarīt. Karot ar savu dabu, fizioloģiju un bioķīmiju ir bezjēdzīgi jūs nebūsiet vinnētājs. 

Ko darīt? Gribas jau sasniegt visu, kas ir prātā, vai ne? Tad jāmaina attieksme vispirms pret savu ķermeni. Jums šajā ķermenī būs jādzīvo līdz mūža galam un nekāda cita nebūs! Cilvēka organisms ir ļoti gudrs  tajā notiek nepieciešamo vielu ražošana, ieskaitot gan stimulantus, gan relaksantus, gan pat opioīdus. Tā ķermenis ir ieprogrammēts tūkstošiem gadu garumā. Medikamenti ir parādījušies tikai nesen, iepriekš visu cilvēks ir ņēmis no dabas. Kā teica Hipokrāts: “Lai ēdiens ir jūsu zāles!” Šis postulāts nekur nepazūd arī mūsdienās. Cilvēks patiešām ir tas, ko tas ēd, jo ķermenim nav, kur citur ņemt sev izejvielas. Un kas ir jūsu šķīvī? Ko jūs liekat mutē? Vārda burtiskajā nozīmē. Kapsulu, tablešu, pulveru, mikstūru čupu? Vai tomēr reālu pilnvērtīgu ēdienu? Cerams, ka pēdējo. Lai ko jūs domātu, darītu vai liktu sev mutē, ķermenis tik un tā strādās pēc saviem likumiem. Vai jūs ar to būsiet draugos vai būs kā ar jebkuru likumu pārkāpumu  jo likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības arī šajā gadījumā. Tikai jūs pats varat izlemt par labu īstai veselībai vai otrādi.

Ja jūs beidzot ieklausīsities savā ķermenī, sapratīsiet, uz ko jūsu organisms ir spējīgs, bet kas dara tam tikai ļaunu, šādi padarīsit to par savu draugu, kas līdz mūža galam būs gan resurss, gan enerģijas avots. Protams, var gadīties tā, ka ķermenim kaut kā trūkst vai kaut ko tas nespēj ražot pats, vai arī ir kas lieks, kas tajā uzkrājas – tieši šajā gadījumā varētu palīdzēt Lifestyle medicīnas ārsts vai ārsts-nutriciologs, kas patiešām izprot procesu un vielu likumsakarības ne tikai pārtikā, bet arī cilvēka ķermenī. Kā jau jebkurās attiecībās, arī attiecības ar savu ķermeni ir jāveido – tad tā draudzība un atbalsts ilgs mūža garumā un tikai kļūs stiprāka. Pat ar daudzu slimību sarakstu cilvēks var izvēlēties veselību un būt vesels. Jebkurā vecumā. Nekad nav par vēlu sākt!

Šeit arī ir atšķirība starp klasisko medicīnu, kas ārstē slimības, un preventīvo Lifestyle medicīnu, kuras uzdevums atrast ceļus, kā neslimot un būt veselam. Ja jūs jūtat, ka kaut kas nav kārtībā, ejat pie ārsta, kur jums izmēra asinsspiedienu, uztaisa analīzes un jūs saņemat rezultātus, ka “viss ir normas robežās”  ko šajā gadījumā dara ārsts, kas ir visu savu mūžu mācījies ārstēt slimības? Viņš redz, ka slimību jums nav, un aizsūta jūs mājās ar novēlējumu padzert vitamīnus. Zinu, pati biju šādā situācijā. Bet  ja jau analīzes kārtībā, kādus vitamīnus lietot? Cik daudz? Kāds vispār par to runā? Nē, cilvēks parasti iet un uz savu galvu pats sev kaut ko pērk. Labākajā gadījumā šis “kaut kas” izvadās no ķermeņa bez sekām, bet vienmēr tā nenotiek. Īpaši ar mikroelementiem un īpaši to formām un kombinācijām

Jebkura pārtikas piedeva NAV medikaments. Tas katrai paciņai virsū ir rakstīts, bet kurš tad lasa, vai ne? Galvenais ir tas, ka pārtikas piedevas (jā, vitamīni pārsvarā arī) netiek pienācīgi pārbaudītas un kontrolētas, un jūs to vārda burtiskajā nozīmē lietojat uz dullo. Piedevu ražotājam jūsu veselība neinteresē. Pašlaik šī ir modes, trenda un biljonu biznesa lieta. Nekā personīga. Vienīgais, kam būtu jārūpējas par jūsu veselību, esat jūs paši jo agrāk jūs to pieņemsiet par pamatu, jo veselīgāka, labāka un priecīgāka kļūs jūsu dzīve. Šādi jūs sāksiet meklēt iespējas izprast savu ķermeni, nevis kārtējo brīnumlīdzekli pret visām slimībām. 

Lai jums sakārtota dzīve saskaņā ar īstu veselību!


Elena Priedeslaipa

+37129141771

https://medicine.lv/infolapa/?c=elena-priedeslaipa-nutriciology-doctor

https://taplink.cc/antiage.wellness

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Zobu pasta ir svarīga labas mutes dobuma higiēnas sastāvdaļa. Plaši pieejamajā klāstā var būt grūti noteikt, kura no izvēlēm būs pareizā. Noskaidrosim, kādi ir plusi un mīnusi fluorīdu saturošai zobu pastai un zobu pastai bez fluorīda!

Aktuālie piedāvājumi

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

Pateicoties plašajai iedarbībai uz organisma veselību, labsajūtu un skaistumu, alveja tiek dēvēta par dabas aptieku vienā augā. Izvēlies pārbaudītu kvalitāti ar drošu sirdi – www.alveja.lv! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Veselības veikals" piedāvāja testēt fermentētu probiotisko dzērienu ZOE – ar smiltsērkšķiem vai ar medu.

Testa rezultāti: "Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Testa rezultāti:

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar "Green Wing Paleo Skincare" piedāvāja izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".