Veselības ministrs Hosams Abu Meri apmeklēs ārstniecības iestādēs Vidzemē
Ceturtdien, 8.augustā, veselības ministrs Hosams Abu Meri, reģionālo vizīšu ietvaros, apmeklēs ārstniecības iestādes Līgatnē, Jaunpiebalgā un Strenčos, lai tiktos ar personālu, iepazītos ar iestāžu darbību klātienē, kā arī informētu par aktualitātēm nozarē.
Hosams Abu Meri apmeklēs rehabilitācijas centru “Līgatne”, Jaunpiebalgā ģimenes ārstu prakses un iepazīsies ar vietējās aptiekas darbību un farmaceitiskajiem pakalpojumiem. Ministrs apmeklēs “Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu”. Reģionālās vizītes laikā uzmanības centrā būs primārās veselības aprūpes nodrošinājums un ģimenes ārstu piesaiste darba vietām reģionos, ar farmaceitiem pārrunās jauno zāļu uzcenojuma modeli un farmaceitu lomu veselības aprūpē.
Piebalgā ministrs iepazīsies ar nozīmīga antropoloģiska pētījuma organizētājiem Rīgas Stradiņa Universitātes, Cēsu domes un Roche Latvia komandu, kuras mērķis ir kopīgi īstenot pirms gandrīz 90 gadiem veiktā pētījuma “Latvijas iedzīvotāju antropoloģiskās izpētes projekts. Piebalga” atkārtojumu, izmantojot 21. gadsimta tehnoloģijas. Pētnieki skaidros cilvēku fiziskās uzbūves attīstību un arī izmaiņas salīdzinot ar pirms 87 gadiem Piebalgas iedzīvotāju antropoloģiskajā izpētē iegūtajiem datiem.
Psihiatriskās veselības aprūpes nozarē šobrīd jau strādā pirmais metodiskais centrs, lai standartizētu psihiatriskās aprūpes pakalpojumus un īstenotu vienotus kvalitātes kritērijus valstī, ieviestu jaunus, mūsdienīgus pakalpojumus un nodrošinātu ārstniecību atbilstoši pasaules zinātniskajai un klīniskajai praksei. VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” ir specializēta ārstniecības iestāde, kas nodrošina ārstniecību, aprūpi un rehabilitāciju pacientiem ar atkarību un psihiskās veselības saslimšanām. Slimnīcā darbojas psihiatrijas, narkoloģijas un psihotuberkulozes stacionāra nodaļas, uzņemšanas nodaļa, psihosociālās rehabilitācijas nodaļa, dienas stacionārs. Slimnīcā ir 240 gultas. Stacionārs veic ambulatorās tiesu psihiatriskās un kompleksās tiesu psiholoģiskās ekspertīzes, kā arī nodrošina medicīniskā piespiedu līdzekļa izpildi pēc tiesas lēmuma. Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā strādā 32 sertificēti ārsti, tajā skaitā 16 psihiatri, 66 māsas u.c. speciālisti. Piesaistot ES finansējumu, slimnīca plāno pārbūvēt Uzņemšanas un observācijas nodaļu.
Rehabilitācijas centrs “Līgatne” savukārt nodrošina kompleksus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, izmantojot dažādas profesionālas rehabilitācijas ierīces un tehnoloģijas. Ar pacientiem centrā strādā multidisciplināra komanda, nodrošinot individuālu pieeju rehabilitācijas mērķa sasniegšanai. Centrā strādā 29 ārstniecības personas.
Vidzemē kopumā ir 13 ambulatorās rehabilitācijas pakalpojuma sniedzēji, savukārt primārās veselības aprūpes pakalpojumus nodrošina 149 ārstniecības iestādes ar 151 strādājošu ģimenes ārstu.
Veselības ministrs reģionālo vizīšu ietvaros regulāri tiekas ar stacionāru vadītājiem, ārstniecības personālu, ģimenes ārstiem ārpus Rīgas. Ministrs bijis vizītēs Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Jēkabpilī, Tukumā u.c.