VĒDERDEJA – BELLY DANCE! Dejo un stiprini veselību!
Vēderdeju var uztvert ne tikai kā lielisku un aizraujošu vaļasprieku, bet arī kā labu ieguldījumu sava veselības stāvokļa uzlabošanā.
Novērots, ka, regulāri apmeklējot vēderdeju nodarbības, uzlabojas sirds un asinsvadu sistēmas darbība, normalizējas asinsspiediens, apgūstot vienmērīgu elpošanas tehniku, tiek sekmēta plaušu ventilācija. Vēderdejas parasti dejo basām kājām – tiek kārtīgi izvingrināti kāju pēdu muskuļi un masēti pēdās esošie nervu galiņi. Ar šīs dejas palīdzību var lieliski attīstīt ķermeņa lokanību un plastiskumu, nostiprināt vēdera, gurnu, starpenes, iegurņa dziļo muskulatūru, mazināt muguras, plecu stīvumu un uzlabot stāju, jo tieši mugurkauls veido īpašo, graciozo austrumnieces gaitu. Tiek stiprināta locītavu saišu sistēma, ķermenis kļūst vijīgāks un atbrīvotāks. Kustības, kas raksturīgas vēderdejai, piemēram, gurnu apļošana, organismā sekmē vielmaiņas procesus un palīdz normalizēt vēdera darbību. Veselīgs ieguvums ir arī ķermenim sniegtais tonuss.
Dzīvības radīšana un iznēsāšana cieši saistīta ar sievietes klēpi. Vēderdeja, kurā šai ķermeņa daļai ir īpaša loma, ļauj labāk izjust un stiprināt savu sievišķo būtību. Uzbudinājuma impulsu plūsma ķermenī kļūst brīvāka, sieviete gūst prieku no savām kustībām un sāk izstarot pievilcību un valdzinājumu. Uzlabojoties attieksmei par savu ķermeni un rodoties pārliecībai par sevi, uzlabojas arī sievietes seksuālā dzīve. Noteiktas vēderdeju kustības uzlabo reproduktīvās sistēmas veselību, veicina apaugļošanos un vieglas dzemdības, kā arī palīdz atgūt fizisko formu pēcdzemdību periodā.
Par vēderdeju mēdz teikt, ka tā palīdz atbrīvot ne vien fizisko ķermeni, bet arī cilvēka iekšējo pasauli. Austrumos cilvēka ķermenis nekad nav uztverts kā kaut kas atsevišķi dalīts – gan fiziskie, gan psihiskie procesi vienmēr tikuši skatīti kopsakarā. Tādēļ vēderdeja tiek uztverta arī kā pašizziņas un pilnveidošanās ceļš.
Ar vēderdejas palīdzību par sevi var uzzināt daudz ko jaunu, piemēram, atklāt psiholoģiskus kompleksus, kurus pauž ķermeņa valoda. Saspringta ķermeņa apakšdaļa liecina par apspiestu seksualitāti, bet augšdaļa – par nespēju atklāti komunicēt ar apkārtējiem, Bet, ja diendienā labā garastāvoklī šīs daļas tiek kārtīgi izkustinātas, agri vai vēlu atbrīvosies arī dvēsele.
Vēderdeja pēc savas būtības ir deja prieka izteikšanai un vairošanai, tādēļ to saista arī ar psihoterapijas metodi – prieka un smieklu terapija. Brīnišķīga priekšrocība – to var apgūt jebkurā vecumā. Dejas demokrātiskā daba izpaužas arī apstāklī, ka, izceļot sievišķību un dejotājas personību, par skaitu tiek uzskatīts jebkurš sievietes ķermenis – kā slaiks, tā apaļīgs.
Šo deju var apgūt SIA "Studija "SPORTS PLUSS" pie treneres – profesionālas dejotājas Janas.