Vecākajam "Ergo" klientam Latvijā ar veselības apdrošināšanas polisi - 101 gads
Vecākajam "Ergo" klientam, kam izsniegta veselības apdrošināšana, pašlaik ir 101 gads, medicine.lv norāda uzņēmuma pārstāvji.
Vidējais apdrošināto vecums ir 45 gadi, savukārt visvairāk veselības apdrošināšanu pakalpojumus saņem Latvijas iedzīvotāji 32 gadu vecumā.
"Iespējams, veselības apdrošināšana ir kādam vēl vecākam iedzīvotājam Latvijā – mūsu 101 gadīgais klients tiek apdrošināts "Ergo" jau četrus gadus, un, manuprāt, tas ir brīnišķīgs piemērs tam, kā atbildīgi rūpēties par savu veselību," norāda Gints Konrads, "Ergo" Veselības un dzīvības apdrošināšanas departamentu direktors Baltijā. "Mūsdienās, kad ar ārsta nosūtījumu uz valsts apmaksātām vizītēm un izmeklējumiem nereti jāgaida pat vairāki mēneši, veselības apdrošināšana var būt būtisks atbalsts," uzsver Gints Konrads.
Šobrīd apdrošināto senioru īpatsvars jeb apdrošinātās personas vecumā no 60 gadiem veido 14% no visiem "Ergo" veselības apdrošināšanas klientiem. Kā liecina uzņēmuma dati, vecāka gadagājuma cilvēki pēc 60 vairāk izmanto valsts apmaksātās veselības aprūpes iespējas, nevis maksas ambulatoros speciālistu pakalpojumus. Seniori, izmantojot veselības apdrošināšanas polisi, visbiežāk apmeklē ģimenes ārstu, veic laboratoriskus, rentgena un ultrasonogrāfiskos izmeklējumus, kā arī veic fizikālas procedūras.
Kopumā viena "Ergo" apdrošinātā persona gadā saņem atlīdzību vidēji par 15 veselības aprūpes pakalpojumiem. Visbiežāk veselības apdrošināšana tiek izmantota ģimenes ārsta vai terapeita apmeklējumam, bet nākamais pieprasītākais speciālists, kuru Latvijas iedzīvotāji apmeklē, izmantojot veselības apdrošināšanas polises, ir ginekologs, kā arī traumatologs. Savukārt populārākais medicīniskais izmeklējums ir analīzes un ultrasonogrāfija.
Lielākajai daļai "Ergo" klientu veselības apdrošināšanu nodrošina darba devējs, pilnībā vai daļēji sedzot ar polises iegādi saistītos izdevumus. "Joprojām pavisam nedaudz "Ergo" klientu iegādājas veselības apdrošināšanas polisi kā privātpersonas. Jāņem gan vērā, ka veselības apdrošināšana ir viens no apdrošināšanas veidiem, kurā, iegādājoties polisi privātpersonai individuāli, mēdz būt zināmi ierobežojumi, ko var ietekmēt arī apdrošināmās personas vecums. Tas neattiecas uz gadījumiem, kad veselības apdrošināšanu iegādājas kolektīvi," stāsta Gints Konrads.