VCA mediķi uzsākuši sociālās aprūpes centru klientu un darbinieku vakcināciju pret Covid-19
"Veselības centru apvienības" (VCA) mediķi, organizējot darbu izbraukuma vienībās, ir uzsākuši sociālās aprūpes centru klientu un darbinieku vakcināciju pret Covid-19.
"Veselības centru apvienības" 13 medicīnas iestāžu darbinieki ir sagatavojušies iedzīvotāju vakcinācijai pret Covid-19 un varēs šo darbu veikt gan vakcinācijas kabinetos, gan strādājot izbraukuma vienībās visā Latvijā un nodrošinot iespēju pēc vajadzības vakcinēt 50 000 iedzīvotāju nedēļā. Līdz šim VCA vakcinācijas kabinetos jau notika medicīnas personāla vakcinācija, bet ar 10. februāri atbilstoši Veselības Ministrijas izstrādātajam Vakcinācijas plānam aizsākta prioritāro iedzīvotāju grupu vakcinācija VCA izbraukuma vienībās uz sociālās aprūpes centriem (SAC) .
Aleksejs Derovs, VCA valdes loceklis, ārsts-internists, gastroenterologs: "VCA kapacitāti un iespējas iesaistīties vakcinācijas procesā esam nopietni izvērtējuši un jau iepriekš informējām, ka, rūpīgi plānojot darbu un mērķtiecīgi izmantojot mūsu resursus, "Veselības centru apvienības" struktūrvienību vakcinācijas kabinetos un strādājot mediķu izbraukuma vienībās, varam atbilstoši vajadzībai vakcinēt līdz 50 000 iedzīvotāju nedēļā. Tiklīdz vakcīnas ir pieejamas, esam gatavai darbam, tādējādi jau esam uzsākuši vakcināciju šobrīd prioritāro grupu iedzīvotājiem – sociālās aprūpes centru klientiem un darbiniekiem. Paralēli turpinās arī mūsu uzņēmuma medicīnas personāla vakcinācija, un esam ļoti gandarīti, ka varam operatīvi iesaistīties šajā Latvijas iedzīvotājiem tik svarīgajā darbā, tādējādi arī sniegt nopietnu atbalstu lielajām universitātes slimnīcām."
Šodien, 11. februārī, turpinās SAC "Gaiļezers" klientu un darbinieku vakcinācija, ko jau vakar izbraukuma vienībā aizsāka VCA poliklīnikas "Aura" mediķi. VCA poliklīnikas "Elite" mediķu izbraukuma vienība 11. februārī dodas uz centru "Dzintara melodija", VCA "Olvi" mediķi – diviem sociālās aprūpes centriem – "Vārkava" un "Rušona". Savukārt VCA "Pulss 5" 11. februārī uzsāk ārstniecības personu – farmaceitu un laboratorijas darbinieku vakcināciju. VCA "Pļavnieki" mediķu izbraukuma vienības 11. februārī uzsāk vakcināciju trijos SAC Jēkabpilī, kā arī veic izbraukumus farmaceitu vakcinācijai. Sociālās aprūpes centru klientu vakcinācija, iesaistoties arī citām VCA struktūrvienībām turpināsies nākamnedēļ. Pirmdien 15. februārī izbraukumā uz sociālās aprūpes centriem dosies VCA "Dubulti" mediķi, savukārt VCA "Liepāja" dosies vakcinēt Pāvilostas SAC klientus, tiklīdz būs saņemta vakcīna. Pirms vakcīnas ievadīšanas mediķi apskatē pārliecinās par personas veselības stāvokli un katram izmēra ķermeņa temperatūru.
Sociālās aprūpes centru klientu un darbinieku, kā arī ārstniecības personu – farmaceitu un laboratorijas darbinieku – vakcinācijai VCA vakcinācijas kabinetos tiek izmantota "AstraZeneca" radītā vakcīna. Pasaules Veselības organizācija ir atbalstījusi šīs vakcīnas lietošanu personām, kas vecākas par 65 gadiem. (https://www.who.int/publications/i/item/WHO-2019-nCoV-vaccines-SAGE_recommendation-AZD1222-background-2021.1) Šajās dienās SAC klienti un darbinieki saņem pirmo vakcīnas devu. COVID-19 vakcīna "AstraZeneca" tiek ievadīta divu injekciju veidā, parasti augšdelma muskulī. Otrā deva jāievada 4 līdz 12 nedēļas pēc pirmās devas. Par šīs vakcīnas piegādes organizēšanu ir atbildīgas nacionālas iestādes.