Uzsākts pētījums veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes izvērtēšanai
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) Zinātniskais institūts sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu, Rīgas Dzemdību namu un Veselības inspekciju ir uzsācis pētījumu “Stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes salīdzinošais novērtējums ārstniecības iestādēs sirds-asinsvadu, onkoloģijas un mātes-bērna veselības jomās”, kas tiek realizēts Valsts pētījumu programmas ietvaros ar Latvijas Zinātnes padomes finansiālu atbalstu.
Pētījuma mērķis ir izvērtēt stacionārajās ārstniecības iestādēs sniegtās veselības aprūpes kvalitāti un atbilstību vadlīnijām un identificēt veselības aprūpē esošos trūkumus sekojošās veselības aprūpes jomās: sirds un asinsvadu slimību ārstēšana, onkoloģija, mātes un bērna veselība.
Pētījums notiks V, IV, III un II līmeņa medicīnas iestādēs, kur tiks izanalizētas 1500 Nacionālā Veselības dienesta nejaušināti atlasītas slimību vēstures. Medicīnas dokumentāciju analizēs pētniecībā pieredzējuši ārsti pēc iepriekš ekspertu izstrādātiem parametriem katrā jomā. Pētījuma rezultātā tiks identificēti veselības aprūpē nepieciešamie uzlabojumi un izstrādāti ieteikumi veselības aprūpes kvalitātes uzlabošanai katrā no trīs veselības aprūpes jomām.
Pētījuma vadošais pētnieks profesors Andrejs Ērglis saka: “Šis pētījums pacientiem, ārstiem un valstij kopumā būs liels ieguvums. Pirmkārt, identificēsim un statistiski pierādīsim trūkumus trīs svarīgās veselības aprūpes jomās. Otrkārt, sagatavosim ieteikumus, kas būtu maināms un uzlabojams, lai šos trūkumus novērstu. Un, treškārt, sapratīsim, ko darām labi, jo gan mediķiem, gan pacientiem ir svarīgi apzināties ne tikai Latvijas veselības aprūpes trūkumus, bet arī kvalitātes. Datu analīzi veiks pieredzējuši ārsti, tāpēc pētījuma rezultāti kalpos kā vadlīnijas veselības aprūpes attīstībai tuvākā nākotnē.”
Pētījumu finansē Latvijas Zinātnes padome, valsts pētījumu programmas "Sabiedrības veselības" apstiprinātā projekta “Veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes novērtējums, kardiovaskulārās un onkoloģijas mirstības mazināšana pacientiem ar perifēro asinsvadu patoloģiju multidisciplinārā komanda” ietvaros.