Universālās dzīvības enerģijas uzņemšana
Foto: Pixabay.com
Droši vien katram cilvēkam, tāpat kā man jau kopš bērnības, dzīves laikā rodas dažādi jautājumi: "Kas es esmu? Kāds uzdevums man jāpilda šajā dzīvē? Kādas spējas vai talants, kas dots no Dieva, slēpjas manī, un kā man to labāk izmantot, lai es būtu laimīgs dzīvot šjaā brīnišķīgajā Dieva radītajā pasaulē, ko sauc par Zemi" Un vēl viens jautājums: "Kādi spēki liek pukstēt manai sirdij mūža garumā?"
Dzīves laikā mācoties un izprotot enerģijas plūsmas cilvēka ķermenī caur enerģijas centriem, guvu atbildes uz šiem jautājumiem. Indiešu un tibetiešu senajos rakstos ir minēti ap 7200 šādu enerģijas centru. Galvenie no šiem ir septiņi. Indijā tos sauc par čakrām, kas tulkojumā nozīmē "Virpuļi", kas rotē pulksteņrādītāja virzienā, piepildot šos centrus ar universālo dzīvības enerģiju. indijā šo enerģiju apzīmē ar sanskrita vārdu "prana" vai "absolūtā enerģija". Ķīnā to sauc par universālo dzīvības spēku "ci", savukārt japāņi – "ki". ķīnieši un japāņi izmanto enerģijas kanālu sistēmu, ko sauc par meridiāniem, lai veiktu adatu terapiju. Čakras cilvēka enerģētiskajā sistēmā darbojas kā dažādo pranas frekvenču uztvērējstacijas, transformatori un sadalītāji.
Šo dzīvības enerģiju cilvēks saņem no kosmosa, apkārtējās vides un citiem avotiem, pārveido to cilvēka fiziskajam ķermenim vajadzīgajās frekvencēs vai smalkos matērijas ķermeņos. Tie ir – ēteriskais, emocionālais jeb astrālais, mentālais un spirituālais jeb cēloniskais ķermenis. Katram šīs smalkās matērijas ķermenim piemīt sava vibrācijas frekvence. Astrālajam un mentālajam ķermenim piemīt augstāka frekvence, bet cēloniskajam ķermenim, cilvēkam pilnveidojoties, frekvences palielinās.
Dažādie enerģētiskie ķermeņi nav nodalīti cits no cita. Tie mijiedarbojas, svārstoties katrs savā frekvencē. Ēteriskajam ķermenim piemīt tāds pats lielums un forma kā fiziskajam ķermenim. Tas ir it kā neredzamais, netveramais dubultnieks, kas atbildīgs par enerģijām, kas veido fizisko ķermeni, kā arī par vitālo un radošo dzīvības enerģiju un fiziskām sajūtām. Ēteriskais ķermenis piesaista dzīvības enerģiju no Saules ar saules pinuma čakras starpniecību. Zemes enerģiju tas saņem caur pamatčakru – kundalīni. ēteriskais ķermenis uzkrāj visas enerģijas un piegādā tās fiziskajam ķermenim caur čakrām un otrādi. Ēteriskā ķermeņa enerģija tiek izstarota caur čakrām uz āru apmēram 5 cm no fiziskā ķermeņa staru veidā. Šo starojumu sauc par ēterisko auru. Starojums apņem fizisko ķermeni un aizsargā to no slimībām un kaitīgām vielām. Šo starojumu var redzēt, izmantojot Kirliana fotogrāfiju metodes.
Diemžēl lielākoties cilvēki redz tikai fizisko ķermeni un domā, ka ar to var darīt visu, kas ienāk prātā. Taču negatīvas domas un emocijas, dzīvesveids, kas neatbilst ķermeņa dabiskajām vajadzībām – neveselīgas pārtikas lietošana, smēķēšana, alkohola un narkotiku lietošana –, iztukšo dzīvības enerģiju. Ķermeņa enerģijas dabiskais starojums zaudē savu spēku. Ēteriskais ķermenis un līdz ar to arī fiziskais ķermenis asi reaģē uz domu impulsiem, kurus raida mentālais ķermenis. Tādējādi tiek pamatota pozitīvās domāšanas labvēlīgā ietekme uz veselību un cilvēka dzīvi kopumā. Bet negatīvas domas rada stresu, un caur emociju centriem, kas ir nervu pinumi – kakla, sirds, saules un dzimumsfēras enerģētiskais un nervu pinums jeb čakras, enerģija izplūst no cilvēka, bet jaunas enerģijas saņemšana tiek bloķēta. Un tad cilvēks sajūtas vājš, it kā slims, jo viņam nav dzīves enerģijas.
Ēteriskā ķermeņa harmonizēšanai piemērotas dažādas metodes. Jāsāk ar čakru atvēršanu un harmonizēšanu. Īpaša uzmanība jāpievērš jutīgākajam emociju centram – sirds čakras atvēršanai un harmonizēšanai, jo tā atrodas čakru sistēmas viduspunktā un tajā mīt mīlestība.
Arī cilvēks pats var attīrīt savu ķermeni. Vispirms jāattīra prāts no negatīvām domām, kuras izraisa negatīvas emocijas un stresu, kas iztukšo čakras no dzīvības enerģijas. Čakru harmonizēšanai veiksmīgi var izmantot elpošanu. Mums jau zināmais vārds "prana" tulkojumā nozīmē "elpa", "dzīvības dvaša", "universālā enerģija". čakru stimulēšanai ar elpošanu ir senas tradīcijas un dažādas tehnikas. Viena no tām ir ļoti vienkārša. Apsēdieties ērtā pozā, iztaisnojiet muguru un sāciet vienmērīgi dziļi ieelpot un izelpot. Pēc brīža koncentrējiet domas uz pamatčakru un vadiet ar ieelpu uzņemto "pranu" uz šo čakru aptuveni 305 minūtes. Pēc tam tā jādara ar visām čakrām pēc kārtas uz augšu. Sākumā jātrenējas katru dienu. Seansa laikā var sajust enerģijas plūsmu un patīkamu siltumu. Gandrīz visi cilvēki pēc tam sajūt enerģijas pieplūdumu, ir kā no jauna piedzimuši. Kāds atzīst: "Esmu kļuvis cits cilvēks!" Cits saka: "Jūtos jaunāks, veselāks!" Ir cilvēki, kuri pēc seansa kļūst mierīgāki un līdzsvarotāki.
Šo metodi var kombinēt ar dārgakmeņu smaržu, skaņu un krāsu vibrācijām.
Jogas metodoloģijas "pranas" vadīšanai ir dažādas: "pranajama" un meditācijas. Vēl var veikt čakru dinamisko elpināšanu. Neelpot lēni, bet gan ar iztēles palīdzību izdarīt ieelpu un izelpu caur čakrām dinamiski enerģiski un ātrā tempā.
Telpa, kurā mēs atrodamies, ir piepildīta ar "pranu". Šo dzīvības enerģiju var izmantot ar speciāliem vingrinājumiem, apgūstot tos skolotāja vadībā. Reiki nozīmē "universālā dzīvības enerģija", un tā ir terapijas metode, ar kuras palīdzību enerģija, kas darbojas Visumā, tiek pārnesta uz cilvēka ķermeni.
Vienkāršākais čakru aktivizēšanas paņēmiens ir, viegli uzliekot plaukstas uz atsevišķiem enerģijas centriem (čakrām), savienot tās šādā secībā:
- pamatčakru ar vainaga čakru,
- sirds čakru ar pieres čakru,
- saules pinuma čakru ar kakla čakru.
Sirds čakrai ir centrālā loma kā starpniekam ar visām čakrām. Ejot gulēt, var abas rokas uzlikt uz sirds čakras un iemigt, būs labi sirds veselībai.
Dzīvības enerģija ir visuresoša, tāpēc pēc iespējas vairāk vajadzētu atrasties ārpus lielpilsētām pie dabas: pļavā, mežā, jūras, ezera vai upes krastā jebkurā gadalaikā. Ja dārzā ir kāds skaists koks, varat ar muguru pieglausties tam un palūgt atļauju saņemt koka dāsno enerģiju. Pēc tam pateicieties kokam par to. Jutīsities daudz enerģiskāks.
Ja ikdienā jūtat sagurumu, nespēku, depresiju, bieži slimojat, medikamenti īpaši nepalīdz, var apgalvot – jums trūkst dzīvības enerģijas, enerģijas kanālos necirkulē "prana", tāpēc iekšējie orgāni darbojas vāji.
Jau ilgus gadus strādāju ar enerģijām un piedāvāju čakru diagnostiku, nobloķēto čakru atvēršanu, biolauka palielināšanu, kā arī iekšējo orgānu veselības stāvokļa diagnostiku.
Čakru sistēmā koncentrējas enerģija, kas apgādā iekšējos orgānus
Pirmā čakra jeb pamatčakra apgādā ar enerģiju asinis un šūnas, resno, taisno zarnu, prostatas dziedzeri, mugurkaulu, kaulus, zobus un nagus.
Otrā čakra jeb dzimumsfēras čakra – asinis, limfu, nieres, urīnpūsli, iegurņa rajonu, dzimumorgānus, palīdz veidot kuņģa sulu un spermu.
Trešā čakra jeb saules pinuma čakra – veģetatīvo nervu sistēmu, gremošanas sistēmu, aizkuņģa dziedzeri, kuņģi, aknas, liesu, žultspūsli un muguras lejasdaļu.
Ceturtā čakra jeb sirds čakra – muguras augšdaļu, krūšu kurvi, apakšējās plaušu daļas, ādu, sirdi un asinsrites sistēmu.
Piektā čakra jeb kakla čakra – plaušu augšējo daļu, elpvadus, bronhus, barības vadu, kaklu, žokļa rajonu, ausis, runas aparātu.
Sestā čakra jeb pieres čakra – centrālo nervu sistēmu, smadzenes, seju: acis, ausis, degunu, deguna blakusdobumus, nodrošina hipofīzes dziedzera harmonisku darbību.
Septītā čakra jeb vainagčakra – lielās smadzenes, čiekurveida dziedzeri – epofīzi.
Orlejs E., dziednieks
Elizabetes 75-32, 1.st., Rīga, LV-1050
Tālrunis 29478396
https://orlejs.wordpress.com