Tikai 20 % bērnu ir pareiza stāja. Kā ar Tavējo?
"Homeopātijas institūts", www.homeopatijasinstituts.lv
Padoms Nr.1. Vērojiet bērna stāju – kā viņš iet, sēž, stāv, skrien.
Padoms Nr.2. Izvairieties no nepareizu stāju veicinošiem faktoriem:
1) neērta apģērba un apaviem;
2) neatbilstošām mēbelēm;
3) neērtām ieraduma pozām stāvot, sēžot, balstoties un lasot.
Padoms Nr.3. Vingrojiet kopā ar bērniem! Kopīga ikdienas vingrošanas pusstunda darīs veselīgāku, dzīvespriecīgāku un laimīgāku gan lielo, gan mazo vingrotāju. Vajadzētu vingrot spoguļa priekšā, jo tā iespējams kontrolēt stāju, roku un kāju stāvokli. Cits variants – peldēšana, kas simetriski nodarbina ķermeņa abu pušu muskulatūru.
Padoms Nr.4. Īpašu uzmanību pievērsiet sava bērna apaviem. Tiem jābūt ar cietu, elastīgu zoli, 0,5 – 0,7 centimetru augstu papēdi, kapes daļu un nelielu supinatoru – spilventiņu liestes iekšpusē. Pusaudzēm jāizvairās no augstu papēžu nēsāšanas.
Padoms Nr.5. Ne mazāk svarīga ir arī pareizi izvēlēta bērna guļasvieta. Ideālā variantā matracim vajadzētu būt 15 – 20 centimetrus biezam, un zem tā jānovieto cieta plāksne. Bērnam nevajadzētu gulēt izgulētā dīvānā vai pārāk mīkstā pēlī.
Padoms Nr.6. Esiet īpaši vērīgi un vērojiet bērna stāju, nēsājot skolas somu. Deviņu desmit gadu vecumā visstraujāk attīstās mugurkauls. Noteikti atmaksājas dārgākas skolas somas, jo labai un muguru saudzējošai somai vajadzētu būt ar stingru polsterējumu, lai grāmatu stūri nedurtos mugurā, un platām polsterētām lencēm, kas negriežas plecos. Jākontrolē arī skolas somas svars.
Padoms Nr.7. Ja nepieciešams, meklējiet fizioterapeita palīdzību. Fizioterapeits var palīdzēt sekot pareizai fiziskai ķermeņa noslogošanai un izveidot vingrojumu kompleksu, lai nostiprinātu ķermeņa muskulatūras vājākās vietas.
Homeopātijas Institūts
Rīga, Lapu iela 17 (Āgenskalns).
Tālr. 67807282, 26667579
Fax: 67807284,
mājas lapa: www.similia.lv vai www.homeopatijasinstituts.lv