Telemedicīnas vietnē "DoctorOnline" reģistrējušies vairāk 500 pacienti un pieejami 30 ārsti
Rīga, 13.sept., LETA. Latvijas pirmajā telemedicīnas vietnē "DoctorOnline" jau reģistrējušies vairāk nekā 500 pacienti un video konsultācijām pieejami vairāk nekā 30 ārsti, pārstāvot 21 specialitāti, aģentūru LETA informēja "DoctorOnline" pārstāve Alīna Kozlovska.
Vietnē reģistrējušies ģimenes ārsti un pediatri, arodārsti un ķirurgi, kā arī psihoterapeiti, miega slimību ārsti, uztura speciālisti un seksologi.
"DoctorOnline" attīstības vadītāja Santa Banga norādīja, ka šādas vietnes un arī mobilās lietotnes izveide Latvijā bija tikai laika jautājums, jo telemedicīna jau vairāku gadu garumā ir plaši attīstījusies ārzemēs, īpaši ASV un Krievijā. "Ja Amerikā dzīvojošiem medicīnas video konsultācijas ir ikdiena, Latvijā sabiedrība pamazām iepazīstas ar šo iespēju. Par to, ka pieprasījums šādam risinājumam pastāv, liecina reģistrējušos pacientu pieauguma dinamika," sacīja Banga.
Interesējošo ārstu vietnē var atlasīt vai nu pēc vārda un uzvārda, vai specialitātes, bet konsultācijas apmaksu var veikt ar bankas karti. Platformā pašlaik pieejami speciālisti no tādām ārstniecības iestādēm kā daudzprofilu medicīnas centrs "Veselības centrs 4", "Alma klīnika", poliklīnika "Via Una", Miega slimību centrs u.c.
Lai nodrošinātu, ka konsultācijām pieejami tikai sertificēti medicīnas speciālisti, mediķiem, reģistrējoties platformā, ir jāpievieno ārsta sertifikāts, ko pārbauda vietnes administrācija.
Neklātienes video konsultācijas ir risinājums situācijā, kad nav nepieciešama padziļinātāka pacienta izmeklēšana, vai ir vajadzība konsultēties ar ārstu pēc izmeklēšanas. Vietne ir arī veids, kā ar Rīgā esošiem speciālistiem konsultēties reģionos dzīvojošiem pacientiem vai ārzemēs dzīvojošiem latviešiem.
Tāpat "DoctorOnline" var palīdzēt ar ārstu sazināties pacientiem ar hroniskām saslimstībām vai kustību traucējumiem, kā arī kalpot kā risinājums izvairīties no ārstniecības iestādēs esošiem baciļiem vīrusu periodā - īpaši būtiski tas ir jaunajiem vecākiem, kuru atvases var būt īpaši uzņēmīgas pret dažādiem vīrusiem.
Telemedicīnas vietnē pacients pirms konsultācijas var pievienot attēlus, piemēram, analīžu rezultātus.
Savukārt video konsultācijas saņemšanai nepieciešams dators vai viedierīce ar interneta pieslēgumu, integrēta vai atsevišķi pieslēgta video kamera, mikrofons un skaņas iekārtas. Katrs speciālists vietnē pats izvieto pieejamos konsultāciju laikus un cenas.
Platformu "DoctorOnline" izveidoja SIA "Telemedicine", projektā ieguldot apmēram 170 000 eiro.
Kā ziņots, šī gada jūnija beigās Latvijā atklāta telemedicīnas platforma "DoctorOnline" medicīnas speciālistu video konsultāciju sniegšanai tiešsaistē.