Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centrs kļūst par Baltijas reģiona mācību centru
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) Sirds ķirurģijas centrā ir sācies jauns attīstības posms – tas ir kļuvis par reģiona sirds ķirurģijas mācību centru, kur demonstrē modernākos sirds ķirurģijas tehniskos paņēmienus. Šonedēļ Stradiņa slimnīcā sadarbībā ar Drēzdenes Universitātes slimnīcu norisinās starptautisks mazinvazīvās sirds ķirurģijas mācību kurss "Johnson & Johnson University" ietvaros. Teorētiskās lekcijas mijas ar operāciju paraugdemonstrācijām, kur Latvijas un Vācijas sirds ķirurgi dalās savā pieredzē ar kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas.
Foto: Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centra virsārsts doc. Mārtiņš Kalējs, prof. Manuels Vilbrings (Manuel Wilbring), prof. Utz Kaperts (Utz Kappert) (no kreisās).
Drēzdenes Sirds ķirurģijas centrs ir pasaules mēroga līderis jaunākā veida mazinvazīvās sirds ķirurģijas jomā. Patiecoties prof. Uta Kaperta (Utz Kappert) un prof. Manuela Vilbringa (Manuel Wilbring) atbalstam, ir izveidojusies veiksmīga sadarbība starp abām klīnikām: Drēzdenes sirds ķirurģijas komanda regulāri viesojas Rīgā, savukārt Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centra rezidenti ir stažējušies Vācijā. Tagad Latvijas speciālistu uzkrātā mazinvazīvās ķirurģijas ārstēšanas pieredze ļauj zināšanas nodot tālāk kolēģiem no kaimiņvalstīm.
Foto: Sirds ķirurgu Baltijas ceļš: prof. Kestutis Rucinskas (Lietuva), prof. Pēteris Stradiņš (Latvija), prof. Arno Ruusalepp (Igaunija) (no kreisās)
Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs prof. Pēteris Stradiņš: “Mēs jau vairākus gadus Latvijā izmantojam jaunākās mazinvazīvās metodes, un šogad varam tās mācīt arī kolēģiem no Viļņas un Kauņas Lietuvā, un Tartu Igaunijā. Man ir patiess prieks, ka tikai dažas nedēļas pēc Baltijas ceļa divdesmit piektās gadadienas trīs Baltijas valstu sirds ķirurgi var satikties ar kopīgu mērķi sekmēt sirds ķirurģijas attīstību reģionā, turklāt vienlaicīgi mēs varam apliecināt mūsu, Latvijas sirds ķirurgu, profesionalitāti, zinot, ka galvenie ieguvēji būs mūsu pacienti.”