Stradiņa slimnīcas jaunie valdes locekļi iepazīstina ar savu redzējumu slimnīcas darbiniekus
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) pirms gandrīz mēneša ieceltie jaunie valdes locekļi ir apzinājuši savas prioritātes un ar veicamajiem darbiem, kā arī ilgāka termiņa mērķiem šodien tikšanās laikā iepazīstināja slimnīcas darbiniekus. Sarunā valdes locekļi iezīmēja nepieciešamību tuvākajos gados darboties saspringtos budžeta apstākļos, vienlaikus izceļot katra darbinieka neatsveramo ieguldījumu kopējo mērķu sasniegšanā un efektivizācijas pasākumus, nodrošinot slimnīcas darba nepārtrauktību, pacientu un darbinieku labbūtību. Stradiņa slimnīcai ir ambiciozi plāni kļūt par Baltijas medicīnas inovāciju un pētniecības centru tādās jomās kā onkoloģija, kardioloģija, neiroloģija.
Stradiņa slimnīcas trīs jauno valdes locekļu amata pilnvaras ir spēkā no 2024. gada 15. novembra uz piecu gadu darbības termiņu, un šodien valdes priekšsēdētāja Laura Vidža, valdes locekles medicīnas jautājumos Daces Žentiņas un valdes locekļa finanšu pārvaldības jomā Ģirta Ansona redzējums uz slimnīcas attīstību tika apspriests kopā ar visiem ieinteresētajiem slimnīcas darbiniekiem.
Viena no galvenajām prioritātēm nākamo gadu laikā ir kvalitatīva A2 korpusa būvniecības pabeigšana, kas ir viens no slimnīcas stratēģiskajiem stūrakmeņiem. Vienlaikus līdz ar slimnīcas infrastruktūras attīstības plānu īstenošanu jāstrādā arī pie digitālās infrastruktūras pilnveides, uzlabojot informācijas apriti, pacientu datu pārvaldību un attālināto veselības pakalpojumu pieejamību, atvieglojot pacientu piekļuvi ārstniecībai. Būtisks izaicinājums ir paredzamais turpmāko gadu darbs saspringtos finansējuma apstākļos, augot izmaksām, bet budžetam saglabājoties līdzšinējā līmenī. Īpaša uzmanība tiks pievērsta personāla atalgojuma sistēmas sakārtošanai un darbinieku labbūtības jautājumiem.
“Nākamajos piecos gados valdei darba netrūks, jo padome mums uzticējusi virkni svarīgu uzdevumu – ne tikai slimnīcas efektīvas stratēģiskās attīstības nodrošināšanu, bet arī komandas saliedēšanu, informācijas aprites un finanšu pārvaldības uzlabošanu. Ticu, ka kopā, mērķtiecīgi strādājot vienotā komandā, mēs to paveiksim. Valdei ir jāturpina iesāktais darbs, koncentrējoties uz slimnīcas vidēja termiņa attīstības plānu realizāciju, kas ietver ārstniecības, izglītības un pētniecības attīstību. Jāveic virkne soļu, lai ieliktu pamatu slimnīcas ilgtermiņa izaugsmei, nodrošinātu augstas kvalitātes veselības aprūpes pakalpojumus un veidotu mūsu slimnīcu par vadošo universitātes slimnīcu Baltijas reģionā,” uzsver valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis.
Valdes priekšsēdētajs atzīst, ka ierobežota finansējuma apstākļos jāspēj izveidot sabalansētu budžetu, kurā liela vērība jāpievērš izdevumu sadaļai – medicīnas preču un medikamentu, kā arī dažādu pakalpojumu iepirkumiem. “Nākamā gada laikā strādāsim pie tā, lai pabeigtu izstrādāt un ieviest caurspīdīgu un saprotamu atalgojuma struktūru gan ārstniecības, gan aprūpes personālam. Liels izaicinājums būs noturēt mūsu augsti kvalificētos darbiniekus, kā arī turpināt piesaistīt jaunus speciālistus. Tāpēc strādājam pie ilgtspējīgas personāla vadības stratēģijas izveides un ieviešanas. Šogad uzsākam cilvēkpieredzes stratēģijas ieviešanu, kas atbalsta ārstniecības kvalitātes un pacientu un darbinieku labbūtības celšanu Stradiņa slimnīcā,” skaidro Lauris Vidzis.
Runājot par zinātnes attīstību, valdes priekšsēdētājs akcentē Stradiņa slimnīcas ilgtermiņa ambiciozos plānus: “Stradiņos strādā augstākās raudzes speciālisti. Mūsu pētnieku darbs ir ievērojams pasaules mērogā. Tāpēc aktīvi jāstrādā, lai Stradiņa slimnīca kļūst par Baltijas medicīnas inovāciju un pētniecības centru, fokusējoties uz tādām jomām kā onkoloģija, kardioloģija, neiroloģija u.c.”
Turpinot valdes priekšsēdētāja redzējumu, valdes locekle medicīnas jautājumos Dr. med. Dace Žentiņa informēja: “Mani galvenie mērķi un uzdevumi ir saistīti ar medicīniskās aprūpes kvalitāti, personāla izaugsmi un inovāciju ieviešanu. Ņemot vērā nākamā gada finansiālos izaicinājumus, galvenais uzdevums būs gudri un stratēģiski plānot slimnīcas attīstību, lai pacientiem nodrošinātu nepieciešamo aprūpi un ārstēšanu, vienlaikus atbalstot arī mūsu darbinieku profesionālās vajadzības un labbūtību. Turklāt, rēķinoties ar to, ka pacientu skaits turpina pieaugt, būs īpaši jādomā par elastību un efektivitāti esošās infrastruktūras izmantošanā, ņemot vērā, ka jaunā korpusa būvniecība vēl turpinās. Mana prioritāte būs rast inovatīvus risinājumus, kas ļaus maksimāli efektīvi izmantot pieejamos resursus, saglabājot augstus medicīniskos standartus un koncentrējoties uz ilgtermiņa attīstību.”
Skaidrojot Stradiņa slimnīcas tuvāko gadu darbību no finansiālā aspekta, valdes loceklis finanšu pārvaldības jomā Ģirts Ansons atzīst: “Darbība ierobežota finansējuma apstākļos neapšaubāmi ir liels izaicinājums, līdz ar to būtiska loma būs spējai efektīvi izmantot pieejamos resursus un vienlaikus nodrošināt augstas kvalitātes veselības aprūpi un rūpēties par personāla labbūtību. Slimnīca veiks mērķtiecīgus ieguldījumus digitālās infrastruktūras attīstībā ar mērķi uzlabot datu pieejamību, pārvaldību un analīzi, kā arī veicinās darbinieku iesaisti iekšējo procesu uzlabošanā. Turpināsim sadarbību ar ieinteresētajām pusēm, lai kopīgiem spēkiem ieviestu izmaiņas veselības aprūpes pakalpojumu finansēšanas kārtībā, veicinātu tās uzlabošanu un ilgtspēju.”
Darbu valdē turpina arī ceturtā valdes locekle Jūlija Stare, kuras atbildības joma saistīta ar infrastuktūras attīstības jautājumiem.
Stradiņa slimnīcas stratēģiskais mērķis ir saglabāt, uzlabot un atjaunot iedzīvotāju veselību, nodrošinot kvalitatīvus, efektīvus un pieejamus plaša spektra terciārā līmeņa, neatliekamās un plānveida veselības aprūpes pakalpojumus Latvijas iedzīvotājiem, īstenojot ārstniecības iestāžu sadarbības teritoriju principu Pierīgā un Rīgā, vienlaikus nodrošinot klīnisko bāzi ārstniecības personu izglītībai un zināšanu pārnesi uz reģioniem, kā arī veicinot zinātnes un pētniecības attīstību.