Sportošana ziemā uzlabo noskaņojumu un ātrāk dedzina kalorijas
Iestājoties aukstam laikam, tev nav jāpaliek iekštelpās. Treniņi ziemā tev var dot papildu enerģiju, uzlabot noskaņojumu un palīdzēt sadedzināt vairāk kaloriju.
Jebkādu fizisku aktivitāšu laikā, kā zināms, pastiprināti izdalās laimes hormons endorfīns. Aukstā laikā tavs ķermenis ir spiests strādāt pastiprinātā režīmā, līdz ar to endorfīns izdalās vēl vairāk, uzlabojot tavu noskaņojumu un pašsajūtu. Tāpat vairākos pētījumos pierādīts, ka, trenējoties zemākā temperatūrā, tiek sadedzināts vairāk kaloriju.
Izplāno maršrutu
Ja izvēlies trenēties agri no rīta vai vakaros, atrodi vietas, kas ir labi apgaismotas – tādējādi tu laikus pamanīsi, ja ietve būs apledojusi vai uz tās būs izveidojies melnais ledus. Izplāno maršrutu netālu no mājām un pēc nepieciešamības to atkārto vairākas reizes pēc kārtas. Gadījumā, ja tu nogursi, paslīdēsi vai samirksi, tu ātri varēsi tikt atpakaļ mājās.
Iesildies
Pirms dodies ārā, pavadi piecas minūtes, iesildoties iekštelpās, piemēram, skrien uz vietas. Savukārt, uzsākot treniņu ārā, ļauj savam ķermenim pierast pie apstākļiem – pirmās desmit minūtes veic 30 sekunžu pārtraukumus ik pēc pāris minūtēm.
Izvēlies aizvēju
Centies izvairīties no atklātiem ceļiem vai maršrutiem, kas atrodas tuvu ūdenim. Koki un ēkas pasargās tevi no aukstā vēja un vēja pūstām sniega brāzmām.
Beidz treniņu ar apdomu
Neļauj ķermenim pārāk strauji atdzist, beidzot treniņu. Pavadot ārā pēdējās trīs četras minūtes palēlini gaitu un tad uzreiz dodies iekšā. Noģērb siltās drēbes, piecas līdz desmit minūtes turpini kustēties iekštelpās un tad dodies dušā.
Sāc pakāpeniski
Ja vasarā tu parasti noskrien sešus kilometrus, tad ziemā ieteicams uzsākt sportošanu, noskrienot uz pusi mazāku maršrutu. Aukstumā labāk novērtēt savas spējas par zemu nekā pārcensties. Ja tev nāksies strauji apstāties, tava ķermeņa temperatūra strauji kritīsies, palielinot hipotermijas – straujas ķermeņa atdzišanas – risku. Īsāks maršruts tāpat palīdzēs aklimatizēties taviem elpceļiem. Šī iemesla dēļ būs noderīgi arī aptīt šalli ap degunu un muti, lai gaiss sasilst, pirms tu to ieelpo.
Uzņem ūdeni
Tā kā ziemā ķermenis nesvīst tik ļoti kā vasarā, cilvēki bieži vien aizmirst par nepieciešamību uzņemt pietiekami daudz ūdens. Tomēr ūdens trenējoties tev ir tikpat nepieciešams kā siltajā laikā.
Spried saprātīgi
Pat tad, ja jūties pilnīgi sagatavojies un jau vairakkārt esi devies skriet ziemā, izvērtē laikapstākļus. Ja ārā putina, pūš stiprs vējš vai temperatūra ir noslīdējusi pavisam zemu, labāk paliec iekštelpās.