Speciālisti: Saldējums no dabīgām izejvielām palīdz zaudēt svaru un uzturēt sevi formā
Saldējums, kas izgatavots no dabīgām izejvielām, palīdz cilvēkam zaudēt svaru un uzturēt sevi labā formā, tomēr svarīgi šo gardumu lietot mērenā daudzumā, norāda speciālisti.
ASV Tenesijas štata universitātes uzturzinātnes profesors Maikls Zemels, kas pēta aptaukošanās cēloņus, secinājis, ka nelielu saldējuma porciju lietošana uzturā palīdz ne tikai zaudēt liekos kilogramus, bet arī tos vairs neatgūt. Tas, pēc eksperta teiktā, saistāms ar bagātīgu kalcija saturu dabīgā saldējumā.
"Kalcijs paātrina vielmaiņu un veicina lieko kilogramu zudumu. Tādējādi pētījumi atspēko plaši izplatīto pieņēmumu, ka saldējums izraisa svara pieaugumu," norāda kompānijas "Premia FFL" pārstāve Inga Bajāre. Tomēr, pēc viņas teiktā, saldējuma ēšanā ir jāievēro mērenība un jāizvēlas produkti, kas gatavoti no dabīgām sastāvdaļām.
Uztura speciāliste Liene Sondore skaidro, ka cilvēki, kas ir fiziski aktīvi, var droši baudīt saldējumu, taču ļaudīm ar noslieci uz apaļīgumu to daudz ēst nevajadzētu.
"Iegādājoties saldējumu, ieteicams arī rūpīgi izpētīt uz tā iepakojuma norādīto sastāvu, jo daļa saldējumu satur daudz ķīmisku vielu, kas veselībai par labu nenāk. Svarīgi, lai saldējums būtu no dabīgām izejvielām un tajā nebūtu transtaukskābju, kas veselībai ir sevišķi kaitīgas," skaidro Sondore un piebilst, ka visveselīgāk saldējumu būtu baudīt kopā ar augļiem un ogām.
No dabīgām izejvielām gatavots saldējums satur vitamīnus A, E, D, daudz B grupas vitamīnu, kā arī vairāk nekā 20 aminoskābju. Izpētīts, ka augstas kvalitātes saldējums stiprina imunitāti, palīdz pretoties vīrusiem un saglabāt kaulu blīvumu, uzlabo sirdsdarbību.
Saldējums var stiprināt ne tikai fizisko, bet arī garīgo veselību. Vairāki uztura speciālisti noskaidrojuši, ka saldējums var lieliski palīdzēt cīņā pret stresu, jo šajā produktā esošais kalcijs un magnijs nomierinoši iedarbojas uz nervu sistēmu. Turklāt saldējuma sastāvā esošā aminoskābe L-triptofāns palīdz pārvarēt bezmiegu un veicina par laimes hormonu dēvētās vielas serotonīna izstrādāšanos organismā.
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors New Amsterdam Market