Skaistumkopšana menopauzes laikā
Menopauzes iestāšanās ir jauns posms sievietes dzīvē. Līdzi ar pārmaiņām emocionālā līmenī, var parādīties arī fiziskas pārmaiņas, kas ietekmē ne tikai sievietes pašsajūtu, bet arī izskatu, piemēram, āda var zaudē elastību, bet mati kļūt plānāki.
Par laimi, mērķtiecīgi rūpējoties par savu veselību un labsajūtu, sieviete menopauzes ietekmi uz savu skaistumu var mazināt - plašāk par to stāsta "Apotheka" sertificētā farmaceite un "Laimes studijas" eksperte Ivanda Krastiņa.
Rūpes par ādu
Iestājoties menopauzei, kolagēna daudzums ādā ik gadu samazinās par 2%. Tāpēc, lai aizkavētu un mazinātu ādas novecošanās pazīmes, vēlams lietot īpaši menopauzes vecumam piemērotus ādas kopšanas līdzekļus, veikt dažādas estētiskās procedūras, kā arī padomāt par izmaiņām dzīvesveidā.
Piemēram, specializēti ādas kopšanas produkti, kas radīti tieši sievietēm menopauzes laikā, palīdz kompensēt ādas sausumu un blīvuma zudumu, atgriezt tai mirdzumu un komforta sajūtu. Savukārt, karstuma viļņu radītās ādas problēmas atvieglo līdzekļi ar īpašām atvēsinošām formulām.
Rūpes par matiem
Menopauzes laikā, mainoties hormonālajai aktivitātei, notiek pārmaiņas arī matu veselībā - tie kļūst sausāki, plānāki, trauslāki, reizēm novēro pastiprinātu matu izkrišanu. Ja matu izkrišana ir ļoti izteikta, noteikti jākonsultējas ar ārstu trihologu vai savu ģimenes ārstu, kas nozīmēs papildu analīzes un veiks izmeklēšanu.
Taču arī daži gluži vienkārši ikdienas ieradumi palīdzēs saglabāt biezus un skaistus matus menopauzes laikā. Izmantojiet īpaši saudzīgus matu kopšanas līdzekļus, kas palīdz nostiprināt mata sakni galvas ādā. Matus ķemmējiet maigi, pēc mazgāšanas tos nosusiniet bez beršanas. Ik dienu veiciet galvas ādas masāžu, kas uzlabos asins mikrocirkulāciju un veicinās matu augšanu.
Uzturs un vitamīni
Iestājoties klimaksam, sievietei noteikti jāievēro arī sabalansēta diēta, vairāk iekļaujot uzturā gan proteīnus un nepiesātinātās taukskābes, augļus un dārzeņus. Vienlaikus uzturā jāiekļauj arī papildu vitamīni un minerālvielas, kas kompleksi iedarbojas uz menopauzes radītiem simptomiem – veicina metabolismu, sekmē dzimumhormonu sekrēciju, labvēlīgi ietekmē imūno sistēmu un palielina organisma vitalitāti.
Matu veselībai ļoti svarīgi arī tādi mikroelementi kā cinks, dzelzs, mangāns un B grupas vitamīni, bet palielināt ādas novecošanos un grumbu veidošanos palīdz vitamīni A, B6 un E. Savukārt, aktīvā viela lignāns, kas lielā daudzumā atrodams linsēklās, samazina karstuma viļņus.
Menopauzes laikā kauli kļūst plānāki un trauslāki, tāpēc to stiprināšanai un osteoporozes riska novēršanai papildus jāuzņem kalcijs, bors un vitamīns D. Nervu un imūnās sistēmas stabilākai darbībai uzturā jāiekļauj C un B grupas vitamīni, kā arī magnijs, kas palīdz tikt galā ar bezmiegu un aizkaitināmību.