medicine.lv skaitļos

Lietotāji online262
Aktīvie uzņēmumi12816
Nozares raksti1621
Ekspertu atbildes21477
Sistēmiskā enzīmterapija – palīgs cīņā ar iekaisumiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Sistēmiskā enzīmterapija – palīgs cīņā ar iekaisumiem

Strauji mainīgajos ziemas laikapstākļos, kad vienu dienu temperatūras stabiņš noslīd zem nulles, bet nākamajā dienā jau kļūst ievērojami siltāks, uz ielām kūst ledus un sniegs, vairums saskaras ar dažādām elpceļu infekcijām un iekaisumiem, un saslimstību intensitāte vēl joprojām turpina augt. Tie, kas par savu veselību rūpējas regulāri, saslimšanas, kad tādas rodas, pārcieš vieglāk. Savukārt cilvēki, kas ikdienā neievēro veselīgus paradumus, par maz kustās un neuzņem pietiekamu uzturvielu daudzumu, kā arī hronisku slimību pacienti un mazi bērni, slimo ilgāk un slimību simptomus izjūt smagāk, nereti ar komplikācijām.

Saaukstējoties vai inficējoties ar kādu vīrusu, daudzi ķeras klāt tradicionālajiem pretiekaisumu līdzekļiem, antibiotikām un citiem medikamentiem, kas satur ķīmiskas vielas. Kaut arī tie palīdz mazināt slimības simptomus, ilgstoši lietojot, zāles var negatīvi ietekmēt zarnu trakta, aknu un citu orgānu darbību. Lai uzlabotu organisma dabīgās aizsargspējas pret vīrusu infekcijām un veselību kopumā, kā arī izvairītos no dārgu medikamentu lietošanas, ikvienam būtu svarīgi ikdienā apgādāt organismu ar pietiekamu vitamīnu, mikroelementu un uzturvielu daudzumu.

Viens no svarīgākajiem elementiem imunitātes stiprināšanā un atveseļošanās procesa veicināšanā ir fermenti jeb enzīmi, ko Latvijas farmācijas tirgū sadarbībā ar ārstiem un farmaceitiem piedāvā SIA "Mucos-Balt" – uzņēmums, kas jau kopš 1994. gada darbojas kā oficiālais enzīmu preparātu ražotāja, vācu uzņēmuma "Mucos-Pharma", oficiālais pārstāvis Latvijā.

Kas ir enzīmi?

Enzīmi ir katalītiskas olbaltumvielas jeb, citiem vārdiem, bioloģiskas vielas, kas atrodas visu dzīvo organismu šūnās un veic virkni dzīvībai svarīgu funkciju, tai skaitā – paaugstina organisma aizsargspējas pret infekcijām un palielina ārstēšanās efektivitāti saslimšanu gadījumos. Tie kalpo kā sava veida katalizatori jeb enerģijas avots organismā notiekošo bioķīmisko procesu paātrināšanai. Būtisks uzdevums, ko veic enzīmi, ir slimības izraisītāju "sagremošana" – šūnu iekšienē enzīmi veido kompleksus, kas sagrauj mikroorganismu jeb inficēto šūnu apvalku un palīdz bojātās šūnas un toksīnus izvadīt no organisma, tādējādi likvidējot infekcijas vai iekaisuma perēkli. Tāpat enzīmi regulē imūnšūnu aktivitāti, tāpēc to trūkums organismā var veicināt dažādas veselības problēmas, no kurām var veiksmīgi izvairīties, uzņemot enzīmus papildus.

Sistēmiskā enzīmterapija

Banner 280x280

Par cik enzīmi savu aktivitāti saglabā ne tikai šūnu iekšienē, bet arī ārpus organisma, ir radīti enzīmu preparāti, kurus lietojot, iespējams kompensēt organismā trūkstošos enzīmus un ievērojami uzlabot savu veselības stāvokli un pašsajūtu, kā arī ātrāk cīnīties ar saslimšanām, infekcijām, traumām un iekaisumiem. Enzīmpreparāti veidoti no dabīgām dzīvnieku un augu izcelsmes vielām – tripsīna, ananāsos esošā bromelaīna, papaīna, ko iegūst no papaijas auga, un citiem fermentiem, kas uzlabo imūnšūnu vielmaiņu un sistēmiski iedarbojas uz visu organismu, no kā arī radusies ārstniecības metode – sistēmiskā enzīmterapija (SET).

Enzīmu preparātus medicīnā izmanto jau no seniem laikiem. Ar enzīmu un to īpašību pētniecību 50. gados nodarbojās ārsts, medicīnas profesors un zinātnieks no Vīnes Makss Vulfs (Max Wolf), kas savu zinātnisko mantojumu tālāk nodeva savam kolēģim un tuvam draugam, bioķīmijas profesoram un "Mucos-Pharma" dibinātājam Karlam Ransbergeram (Karl Ransberger). Uzņēmums "Mucos-Pharma" tika dibināts 1949. gadā un tās sākotnējā darbība bija vitamīnu ražošana. Vēlāk, 1957. gadā, profesors Ransbergers uzsāka enzīmu preparātu izstrādi un rūpniecisko ražošanu, un, pateicoties viņa uzņēmībai, sistēmiskā enzīmu terapija kā ārstniecības metode guva nopietnu zinātnisku pamatojumu, bet enzīmu preparāti slimību profilaksē un ārstniecībā kļuva pieejami pacientiem visā pasaulē. Šodien profesora Ransbergera dibinātais uzņēmums "Mucos-Pharma" ir viens no vadošajiem uzņēmumiem, kas ražo gan kombinētus sistēmiskās enzīmu terapijas preparātus, gan arī atsevišķus enzīmus.

Sistēmiskā enzīmterapija ir iedarbīga gan profilaktiskos nolūkos organisma aizsargreakcijas uzlabošanai, gan dažādu veselības problēmu, tostarp dažāda veida iekaisumu un infekciju saudzīgākai ārstēšanai. Terapijas vērtīgo iedarbību apstiprina arī daudzi Latvijas ārsti, imunologi – pacientiem, kuri lietojuši sistēmisko enzīmterapiju, novēroti būtiski uzlabojumi veikto analīžu rādītājos.

Enzīmpreparātu lietošanas spektrs ir ļoti plašs – tos izmanto kā alternatīvas jeb izvēles zāles, slimību palīgterapijā un kā papildterapijas līdzekli.

• Enzīmu preparāti kā alternatīvas jeb izvēles zāles

Kā alternatīvu enzīmpreparātus var lietot pie traumatiskām tūskām un asinsizplūdumiem jeb hematomām, pie dažādas izcelsmes limfātiskās tūskas (limfedēmas), kā arī krūts dziedzera saslimšanu, piemēram, mastopātijas ārstēšanai.

• Palīgterapija

Sistēmiskā enzīmterapija var palīdzēt visa veida iekaisumu novēršanā, kā arī palīdz atlabt pēc ķirurģiskām operācijām, vienlaikus samazinot komplikāciju risku. Tāpat enzīmpreparātus var lietot kā palīgterapiju pie tromboflebīta (virspusējo vēnu, asinsvadu iekaisuma) un pēctrombozes stāvokļa uzlabošanai, kā arī herpes infekciju un locītavu iekaisuma jeb reimatoīdā artrīta ārstēšanas efektivitātes paaugstināšanai.

• Papildu terapija

Enzīmpreparāti ir ieteicami kā papildu ārstniecības līdzeklis pie hroniski recidivējošiem jeb atkārtotiem mutes dobuma, ausu, kakla un deguna blakusdobumu, elpošanas, gremošanas trakta, uroģenitālo un citu orgānu, kā arī locītavu iekaisumiem. Būtiska sistēmiskās enzīmterapijas loma ir pret antibiotikām rezistentu jeb nejutīgu infekciju ārstniecība. Tas nozīmē, ka enzīmpreparātus var lietot kopā ar jebkurām antibiotikām, jo preparātos esošie enzīmi uzlabo antibiotiku iedarbību, palīdzot tām izkļūt cauri inficēto šūnu membrānai un tādējādi ārstējot iekaisumu. Saistībā ar antibiotikām ir svarīgi saprast, ka tās organismā iedarbojas tikai tur, kur ir iemitinājušās baktērijas, taču nereti ārsti mēdz izrakstīt antibiotikas arī pie vīrusu infekcijām. Taču, ja gadījies saslimt, ir parādījies klepus, kakla iekaisums un iesnas, nav prātīgi uzreiz sākt lietot antibiotikas, pirms nav noskaidrots šo simptomu cēlonis. Ja zināms, ka saslimšanas iemesls ir vīrusa infekcija, antibiotikām ir lieliska alternatīva – enzīmpreparāti –, kas paši par sevi palīdz gan pie bakteriālām, gan pie vīrusu infekcijām. Tiesa, sistēmiskās enzīmterapijas preparātu iedarbība ir lēnāka, taču saudzīgāka. Savukārt, ja ir pārliecība par bakteriālu infekciju, tad gan bez antibiotikām neiztikt un labākai iedarbībai tās ieteicams lietot KOPĀ ar enzīmu preparātiem.

Enzīmpreparātu lietošanas nosacījumi

Enzīmpreparātus var lietot pieaugušie un bērni no sešu gadu vecuma – pusstundu vai stundu pirms ēšanas, norijot veselu tableti un uzdzerot glāzi ūdens. Tie neietekmē citu medikamentu iedarbību, tieši pretēji – palielina to efektivitāti, tāpēc enzīmu preparātus var droši lietot paralēli citām zālēm.

Lai arī eksperimenti ar laboratorijas dzīvniekiem attiecībā uz līdzīgiem kombinētiem enzīmpreparātiem neuzrāda embriotoksiskas iedarbības pazīmes, grūtniecības laikā kritiski jāapsver enzīmterapijas nepieciešamība.

Enzīmpreparātus nav ieteicams lietot ar hemofiliju (asinsreces traucējumiem) sirgstošiem pacientiem, jo  enzīmi palīdz šķidrināt asinis un var tikai veicināt asins nesarecēšanu.

Enzīmpreparāti ir jālieto diezgan lielās devās. Kaut arī enzīmu tabletes satur aktīvās vielas, proti, tās ir ar enzīmu aktivitāti, tomēr viena tablete nespēj nodrošināt visas enzīmu vērtīgās īpašības, tāpēc vidējais enzīmpreparātu lietošanas daudzums dienā ir sešas tabletes. Šāds lietojamo tablešu skaits kādu var biedēt, jo ir cilvēki, kas nespēj norīt tik daudz tabletes (piemēram, mazi bērni), tāpēc tā vietā dod priekšroku iedzert vienu, piemēram, pretsāpju tableti, jo zināms, ka tā palīdzēs jau tuvākajā laikā. Taču jāsaprot, ka pretsāpju līdzeklis noņems tikai akūtos simptomus, nevis ārstēs sāpju vai iekaisuma cēloni, pretēji enzīmu preparātiem, kas, kaut arī lēnām, taču iedarbīgi palīdz organismam atveseļoties, likvidējot gan slimības simptomus, gan arī to cēloņus.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

 PIRMS MEDIKAMENTU LIETOŠANAS UZMANĪGI IZLASIET LIETOŠANAS INSTRUKCIJU VAI ATBILSTOŠU INSTRUKCIJU UZ IEPAKOJUMA. 

PAR ZĀĻU LIETOŠANU KONSULTĒJIETIES AR ĀRSTU VAI FARMACEITU.

Autors: MUCOSPharma_logo
Autors: MUCOSPharma_logo
Vairāk informācijas par sistēmisko enzīmterapiju un enzīmu preparātiem var uzzināt SIA "Mucos-Balt" mājaslapā, kā arī, zvanot uz tālruni +371 67807251.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "MarLie" šķiedrvielas efektīvai zarnu trakta darbībai

Testa rezultāti:

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Perfecto" piedāvāja testēt" MarLie" šķiedrvielas efektīvai zarnu trakta darbībai.

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai.

Aknu sargs

Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvā izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvā izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...