Simpozijā ārsti runās par ilgstošā Covid-19 ietekmi uz iedzīvotāju garīgo veselību
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zinātnes nedēļas ietvaros šodien, 29. martā, pulksten 15.30 notiks “Olainfarm” nozares simpozijs “Ilgstošais Covid-19 un garīgā veselība”, kurā ārsti runās par to, kā pandēmija, kas savu tvērienu neatlaiž vairākus gadus, ietekmē psihisko veselību, kognitīvos procesus un atmiņu.
Simpozijā ar uzrunu piedalīsies psihiatrs, Psihiatrijas un narkoloģijas ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs, Latvijas Psihiatru asociācijas viceprezidents Dr. Elmārs Tērauds, kurš atklās, vai ilgstošais Covid-19 ietekmē psihisko veselību. Savukārt neiroloģe, imunoloģe, PSKUS Reto neiroloģisko slimību centra vadītāja, Latvijas Neiroimunologu asociācijas priekšsēdētāja, Latvijas Imunologu asociācijas un Latvijas Neirologu asociācijas biedre Dr. med. Viktorija Ķēniņa runās par kognitīvajiem un atmiņas traucējumiem ilgstošā Covid-19 laikā.
“Veselība ir pilnīga fiziska, garīga un sociāla labklājība, nevis tikai stāvoklis bez slimības vai fiziskiem trūkumiem, un psihiskā veselība ir neaizstājams labklājības komponents. Tas nozīmē, ka indivīds spēj īstenot savu potenciālu, tikt galā ar ikdienas stresu, pielāgoties apstākļiem un produktīvi strādāt. Tomēr ar stresu saistītu traucējumu pasaulē un Latvijā netrūkst: to ietekmē gan ekonomiskā krīze, gan ieilgusī Covid-19 pandēmija un karš Ukrainā, kā arī dažādas lielākas un mazākas personiskas krīzes. Covid-19 ir bijis visilglaicīgākais izaicinājums mentālajai veselībai. Tāpēc ir svarīgi aktualizēt problēmas, ko tas sagādā sabiedrībai, lai kopā varētu meklēt risinājumus,” saka AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.
RSU Zinātnes nedēļa ir multidisciplinārs pasākums, kas notiek reizi divos gados un kurā aicināts piedalīties ikviens esošais un topošais pētnieks. Zinātnes nedēļa ir vērienīgākais šāda veida notikums Latvijas zinātnē. Piecu dienu laikā norisinās piecas vērienīgas konferences, kas veltītas gan veselības aprūpes un medicīnas, gan sociālo zinātņu tēmām. Pasākums pulcē zinātniekus, studentus, sadarbības partnerus, valsts pārvaldes, nevalstisko organizāciju, tostarp diasporas, pārstāvjus, kā arī medijus. Jaunie un jau pieredzējušie pētnieki no Latvijas un ārvalstīm šogad prezentēs 1188 pētījumus. RSU Zinātnes nedēļa norisinās no 27. līdz 31. martam.