medicine.lv skaitļos

Lietotāji online224
Aktīvie uzņēmumi12813
Nozares raksti1616
Ekspertu atbildes21477
Septiņi droši veidi, kā atbrīvoties no paģirām : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Septiņi droši veidi, kā atbrīvoties no paģirām

Foto: pixabay.com

Vīns ir dzerts un daudzināts jau gadu simteņiem ilgi, pirms radās kaut niecīga nojausma, ka no vīna iespējams iegūt spirtu, kurā slēpjas tā spēks. Kad arābi atklāja destilācijas mākslu, soli pa solim tika atklāts arī etilspirts un degvīns. Lai gan ballītēs alkohols nereti sagādā jautrus mirkļus, pēcsvētku dienā mēs mostamies ar sausu muti un galvassāpēm, bet izkāpt no gultas šķiet grūtāk nekā uzkāpt Everestā. Sekojot mūsu padomiem un izmantojot dabiskus līdzekļus, jūs varat apmānīt paģiras vai vismaz neļaut tām būt tik spēcīgām.

Galvenā viela, kas izraisa paģiras, ir acetaldehīds - ļoti toksiska molekula, kuru organisms rada alkohola (etanola) pārstrādes procesā. Acetaldehīds ir spēcīga inde muskuļiem - apmēram 10-30 reizes indīgāka par pašu alkoholu. Pirmā pazīme, kas liecina par paģirām, ir slāpes. Nav noslēpums, ka alkohols ir "urīndzenošs līdzeklis", jo vairāk organisms tiek atūdeņots, jo spēcīgākas būs paģiras. Kad alkohols nonāk asinīs, hipofīzes dziedzeri bloķē vazopresīna sintēzi organismā. Vazopresīns ir hormons, kas gan nosaka ūdens uzsūkšanos organismā (nierēs), gan arī regulē cukura, sāļu un vitamīnu līmeni asinīs. Ja hormons organismā nav pietiekamā daudzumā, nieres pārstāj filtrēt organismā esošo ūdeni un tā vietā to uzreiz izvada. Faktiski ir pierādījies, ka, izdzerot 250 ml grādīgā dzēriena, no organisma tiek izvadīts aptuveni 0,5 – 1 litrs ūdens.

Tautā ir zināmi dažādi līdzekļi un receptes, kā atbrīvoties no paģirām, bet ne visi atstāj pozitīvu ietekmi uz veselību. Daži no tiem var kaitēt jau tā pārslogotajiem orgāniem: aknām, sirdij, nierēm un kuņģim. Šajā rakstā atspoguļoti tikai tie veidi, kas atjaunos organismā vitāli svarīgās vielas cīņā ar paģirām.

Kas ir paģiras?

Paģiras tas ir organisma cīņas veids. Neizturams sausums mutē un slāpes signalizē par šķidruma trūkumu organismā. Jo vairāk šķidruma tiks uzņemts, jo ātrāk organisms attīrīsies no alkohola paliekām. Ūdens ir vienīgais dzēriens, kas patiesi remdē slāpes. Saindēšanās parasti izpaužas kā slikta dūša un vemšana. Savukārt galvassāpes rodas tāpēc, ka, cenšoties atrast papildus ūdens rezerves, organisms ir daļu no tā nozadzis no smadzenēm.

Kā izvairīties no paģirām?

Nereti paģiras kļūst par svētku pavadoni. Tās ir saistītas ar bezatbildīgu un nesamērīgu alkohola lietošanu: sajaucot kopā dažādus alkoholiskos dzērienus, izdzerot pārmērīgi daudz, dzerot tukšā dūšā. Tā vai citādi, bet paģiras bieži bojā rītus. Organismam ir nepieciešamas 12-14 stundas, lai pārstrādātu visu acetaldehīdu, kas nonācis organismā, un atskaite sākas ne ar pirmo, bet ar pēdējo izdzerto glāzi. Gaidot, kamēr paģiras pāries pašas no sevis, paies vairākas, neciešami mokošas stundas, tāpēc ir nepieciešams sev palīdzēt. Lūk, septiņi padomi, kas palīdzēs ātrāk pārvarēt paģiras, nekaitējot jūsu organismam.

1. Pēc pamošanās ūdeni

Pirmajā stundā pēc pamošanās vai paģiru sākšanās dzeriet ūdeni. Tas palīdzēs organismam atbrīvoties no indēm, ko izdala aknas, noārdot alkoholu. Dzeriet ūdeni ar citronu, tas palīdzēs atgūt alkohola lietošanas laikā zaudēto šķidrumu un normalizēs kuņģa darbību. Nepieciešams izdzert ne mazāk kā 0.05 l šķidruma, bet, lai atbrīvotos no paģirām pilnībā, - 1-1.5 l ūdens. Organismu efektīvi atindē piens un kefīrs, kā arī kompots un sulas, īpaši — tomātu, biešu, skābētu kāpostu un citu dārzeņu sulas, kā arī svaigi spiestas citrusaugļu sulas — tās palīdzēs atjaunot cukura līdzsvaru asinīs un apgādās organismu ar ūdeni. Tomātu sulai var pievienot maltus melnos piparus un smalki sakapātus seleriju kātus, bet biešu sulai — rīvētu ābolu. Ja dzer kefīru, tam var pievienot šķipsnu maltu melno piparu, sāli, 1/2 tējkarotes cukura un tējkaroti sasmalcinātu pētersīļu. Dzert var arī ūdenī izšķīdinātu C vitamīnu.

Ir maldīgi uzskatīt, ka stipru paģiru gadījumā var atkal lietot alkoholu jeb "lāpīties", tas simptomus nemazinās, tikai attālinās. Tas ir veids, lai noņemtu galvassāpes, bet apmaiņā organisms kļūst vēl vājāks nekā bija. Tāpat nevajadzētu lietot stipru kafiju vai tēju, jo tā noslogo sirdi un atūdeņo organismu.

2. Kontrastduša

Ja nākamajā rītā pēc alkohola lietošanas agri jāceļas un jāiet uz darbu, ieteicama ir kontrastduša — pamīša skalošanās ļoti vēsā un karstā ūdenī. Nav ieteicams iet vannā, jo tā paātrina sirdsdarbību. Gadījumā, ja jūtat vājumu, atsakieties no ūdens procedūrām un uzņemiet ūdeni tikai iekšķīgi. Dušā labāk ieteicams iet tad, kad pārliecināti varat nostāvēt kājās.

3. Brokastis

Jums ir nepieciešams paēst, lai uzņemtu enerģiju. Izcili piemērota ir auzu pārslu putra ar medu - tā kalpos par kuņģa "oderi", kas absorbēs alkoholu. Pret paģirām palīdz dabiskie saldumi, piemēram, medus un ievārījums, jo tie cīnās ar pazemināto cukura līmeni organismā. Ieteikums: 5 ēdamkarotes medus sajauc ar 5 ēdamkarotēm citrona sulas uz diviem litriem ūdens. Šķidrumu pamazām izdzer visas dienas laikā. Drīkst apēst arī mazliet baltās gaļas. Lieliski derēs zupa vai borščs. Savukārt asos vai taukainus ēdienus ieteicams aizmirst! Izplatītākais dabiskais līdzeklis pret paģirām ir galerts.

4. Vitamīns C

Pirms svinēšanas lietojiet kādu uztura bagātinātāju, kas satur B1 un C vitamīnus. Tas palīdz atindēt organismu. Ja vitamīni mājas nav atrodami, ēdiet augļus vai sautētus kāpostus.

5. Sautēti kāposti

Šķovēti kāposti, gurķi, kvass - senču ieteiktie veidi cīņā ar paģirām. Tie satur lielu mikroelementu daudzumu: nātriju, kāliju, magniju un fosforu. Svarīgi ņemt vērā, ka labāk no šiem produktiem atteikties, ja tiem pievienots etiķis.

6. Ciešs miegs

Ja ir iespējams gulēt - guliet, pirms tam izdzerot vairākas glāzes ūdens. Labākais līdzeklis pret paģirām ir ciešs miegs. Paģiru gadījumā organismam ir nepieciešamas papildus 2-3 stundas miega.

7. Pastaiga svaigā gaisā

Vienkārša pastaiga svaigā gaisā ir pārsteidzošs ārstnieciskais līdzeklis. Ir pierādīts, ka pusotru stundu gara pastaiga var pilnībā jūs atbrīvot no paģirām, kaut gan attīrīt organismu ar ūdeni pastaigas laikā nav diez ko ērti.

Šos ieteikumus var droši pielietot vienlaicīgi un kombinēt, nebaidoties par savu veselību.

Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Kompresijas izstrādājumi ir viens no galvenajiem līdzekļiem vēnu varikozes slimību profilaksei un ārstēšanai. Uzzināsim vairāk par Lauma Medical kompresijas izstrādājumiem! 

Aktuālie piedāvājumi

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Pavisam drīz mūs sagaida vasara, kad dzīve šķiet vienkāršāka, patīkamāka, interesantāka un garšīgāka. Šajā rakstā aplūkosim svarīgus gremošanas trakta slimību profilakses aspektus un sniegsim praktiskus padomus, kas palīdzēs rūpēties par savu organismu. 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt dabīgo matu toniku ar rozmarīnu, keratīnu un zīda proteīniem.

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvā testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai. 

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt uztura bagātinātāju “Ginerra”.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...