Saistībā ar izmaiņu reģistrēšanu "Olmafarm" valdē sasauktā UR Konsultatīvā padome ar secinājumiem sola iepazīstināt nākamnedēļ
Rīga, 3.jūl., LETA. Uzņēmumu reģistra (UR) Konsultatīvās padome, kas trešdien tika sasaukta saistībā ar izmaiņām zāļu ražotāja "Olainfarm" lielākās īpašnieces SIA "Olmafarm" valdē ar saviem secinājumiem plāno iepazīstināt nākamnedēļ, aģentūrai LETA pauda iestādes pārstāve Dace Zandfelde.
Konsultatīvās padomes sēdes dienas kārtībā bija jautājums "par līdzmantinieku vairākuma tiesībām lemt par izmaiņām uzņēmumā, ja tā pamatkapitāla daļas ietilpst mantojuma masā un līdzmantinieki mantojumu valda nedalīti, kontekstā ar līdzmantinieku tiesībām iecelt kopīgo pārstāvi".
Zandfelde skaidroja, ka UR Konsultatīvās padomes formāts neparedz, ka tiek pieņemti kādi konkrēti lēmumi. Sēdes laikā tiesību eksperti izstāstīja savas domas par normu piemērošanu kontekstā ar citiem tiesību aktiem, un šie viedokļi tiks apvienoti protokolā, pēc kura saskaņošanas UR iepazīstinās ar tajā paustajiem secinājumiem.
UR Konsultatīvā padome ir konsultatīva sabiedrības līdzdalības forma valsts pārvaldē, kuras mērķis ir sekmēt iestādes funkciju attīstību un sniegt teorētisku atbalstu UR tiesību piemērošanas jautājumos. Lai nodrošinātu atklātu un sabiedrībai pieejamu valsts pārvaldi, padomes sastāvā darbojas sabiedrības interešu pārstāvji - organizācijas, sabiedrībā atzīti eksperti un savas nozares speciālisti.
Jau ziņots, ka UR līdz 14.jūlijam pagarinājis termiņu, līdz kuram jāpieņem lēmumu par to, vai reģistrēt izmaiņas "Olmafarm" valdē, atceļot Milanu Beļeviču un viņas vietā ieceļot Pēteri Rubeni. Plašākus komentārus par to, kāpēc lēmuma pieņemšanas periods pagarināts par gandrīz mēnesi, UR nesniedz.
Kā ziņots, aģentūras LETA rīcībā esošais "Olmafarm" divu līdzmantinieču lēmums, kas pieņemts 13.jūnijā, liecina, ka Beļeviča zaudējusi līdzmantinieku vairākuma uzticību, tāpēc ir atcelta no valdes locekles amata.
Beļeviča "Olmafarm" valdē tika iecelta 2019.gada janvāra sākumā.
Vienlaikus Beļevičas paziņojumā medijiem norāda, ka viņa ir "Olmafarm" vienīgā valdes locekle un paziņojumi publiskajā telpā par it kā notikušu valdes maiņu ir nepatiesi.
"Līdzmantinieču - Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas - it kā pieņemtie lēmumi par manu kā "Olmafarm" valdes locekles atcelšanu nav tiesiski, jo saskaņā ar Komerclikumu līdz ar līdzmantinieču ierakstīšanu dalībnieku reģistrā lēmumi par izmaiņām uzņēmuma valdē visām trim līdzmantiniecēm ir jāpieņem kopīgi," uzsver Beļeviča.
"Olainfarm" reģistrēta 1991.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 19,719 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir SIA "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai.
"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.