Saeimas komisija drīzumā varētu noslēgt darbu pie Psihologu likumprojekta
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija drīzumā varētu noslēgt darbu pie Psihologu likumprojekta sagatavošanas galīgajām lasījumam.
Daļa priekšlikumu jau izskatīti, un diskusijas joprojām ir par informācijas drošības jautājumiem, ko izvērtēja arī Tieslietu ministrija.
Komisijas priekšsēdētāja biedrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) norādīja, ka komisijai varētu vēl pēc vienas sēdes pabeigt izskatīt priekšlikumus. Viņš arī uzsvēra, ka, skatot likumprojektu trešajā lasījumā, iesaistītās puses jau bija vienojušies par daudziem jautājumiem.
Iepriekš, vērtējot likumprojektu otrajā lasījumā, nozares pārstāvjiem pret to bija daudz iebildumu. Iepriekš Latvijas Psihologu arodbiedrība bija vērsusies Saeimā, norādot, ka iebilst pret piespiedu sertifikāciju un piespiedu sadalīšanu pa jomām.
Likumprojekta mērķis ir regulēt psihologu profesionālo darbību, lai personām nodrošinātu kvalitatīvus psihologa profesionālās darbības pakalpojumus.
Šīs likumprojekts Saeimas darba kārtībā jau ir samērā sen - tas bija nodots izskatīšanai komisijās jau iepriekšējā parlamenta sasaukumā, 2014.gada vasarā. Tad likumprojektu pārņēma 12.Saeima, kas to atbalstīja otrajā lasījumā jau vairāk nekā pirms gada - 2016.gada janvārī.
Otrajās lasījumā atbalstītā likumprojekta redakcija nosaka, ka psihologs ir speciālists ar attiecīgu nepieciešamo izglītību un psihologa profesionālo kvalifikāciju, kurš apguvis valsts akreditētu bakalaura studiju programmu psiholoģijā un maģistra studiju programmu psiholoģijā, kuru kopējais apjoms ir vismaz 200 kredītpunkti, turklāt vismaz viena no apgūtajām studiju programmām ir profesionālā studiju programma.
Likumprojektā noteiktas arī citas izglītības un profesionālās darbības pieredzes prasības, ierobežojumi strādāt par psihologu, definētas psihologu darbības jomas. Tāpat likumprojektā noteikts, ka psihologu reģistrs ir valsts informācijas sistēma, kuras mērķis ir nodrošināt psihologu profesionālās darbības uzraudzībai nepieciešamās informācijas apriti.
Likumprojekts arī nosaka psihologu sertifikācijas un profesionālās darbības pārraudzības jautājumus. Tāpat likumā iekļauta nodaļa par psihologa profesionālās darbības pamatprincipiem.
LETA
2017.gada 20.februārī