Atziņa, ka jāsāk rūpēties par veselīgu dzīvesveidu, pie mums atnāk dažādi. Viens to dara jau kopš bērnības, citu pārliecina līdzcilvēku piemērs, vēl kāds ir spiests mainīt dzīvesveidu slimības vai traumas dēļ; sievietei spēcīgs stimuls rūpēties par savu veselību ir bērniņa gaidīšana... Variantu daudz, un vienmēr ir labi, ja līdzās atrodas kāds zinošs speciālists, kurš var izvērtēt, kas vajadzīgs tieši Tev, ieteikt, ar ko sākt, un soli pa solim sekot līdzi ceļā uz labāku veselību. Ne vienam vien cilvēkam šādus uzticamus sabiedrotos laimējies atrast "Veselības centrā Medeors pluss".
Veselības centrs izveidots, lai sniegtu palīdzību cilvēkiem ar muguras problēmām, sporta traumām, palīdzētu pēcoperācijas rehabilitācijā. Piedāvāts tiek veselības uzturēšanas programmas biroja darbiniekiem, grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā, pusaudžiem un jauniešiem, kā arī senioriem. Centrā speciālisti nodrošina individuālu pieeju katram klientam, jo mīl savu darbu un cilvēkus, spēj cienīt katra cilvēka individuālās vajadzības un izvēlēties piemērotākos risinājumus atbilstoši veselības stāvoklim.
Muguras sāpes ir viens no biežākajiem fizioterapeita apmeklējuma iemesliem, dzīves laikā tās piemeklē ap 80% pieaugušo. Tās izpaužas kā sāpes, smaguma sajūta vai sasprindzinājums muguras jostas-krustu vai kakla-plecu daļā. Muguras sāpes var rasties stājas izmaiņu, nepareizu sēdēšanas stereotipu, neveiklas noliekšanās, pagriešanās un nepareizas smagumu celšanas dēļ. Tās ne vienmēr signalizē par kādu bīstamāku saslimšanu un daļā gadījumu sāpes mazinās arī pašas no sevis 10-12 nedēļu laikā. Ja sāpju cēlonis ir nopietnāks, tad ir ļoti svarīgi ārstēšanu uzsākt savlaicīgi, lai izvairītos no iespējamām komplikācijām. Tiek piedāvātas dažādas metodes un fizioterapijas tehnoloģijas muguras sāpju gadījumā un muguras profilaksei.
GRUPU VINGROŠANA.
Tiek piedāvātas muguras sāpju gadījumā un muguras problēmu profilaksei gan ārstnieciskās vingrošanas, gan veselības vingrošanas grupas. Veselības vingrošana, ko sevišķi iecienījuši sēdoša darba veicēji, ietver vispārattīstošus vingrojumus, tā palīdz muguras, vēdera un iegurņa muskuļu stiprināšanai u.c. Uz ārstniecisko vingrošanu nāk cilvēki ar lielākām problēmām, pēc traumām, operācijām. Šie vingrojumi ir mazliet vieglāki, un slodze ir mazāka. Atsevišķa grupa domāta cilvēkiem, kuri pārkāpuši 60 gadu slieksni, tajā ir daudz pastāvīgu dalībnieku, un katra nodarbība tiek gaidīta ar prieku.
SLINGA TERAPIJA.
Slinga jeb elastīgo saišu terapija tiek saukta arī par pasīvo vingrošanu. Uz to tiek nosūtīti cilvēki pēc insulta, pēc vieglām traumām, un īpaši - pēc muguras operācijām, kad vēlams uzsākt rehabilitāciju pēc iespējas drīzāk. Slinga terapija ir saudzējošāka nekā vingrošana. Tā palīdz atjaunot kustību apjomu un muskuļu spēku. Ja cilvēkam nav bijusi operācija vai trauma, bet ir protrūzija (starpskriemeļu diska izvelvējums) vai trūce, terapija ir vairāk vērsta uz iegurņa stabilizāciju un muguras stabilizāciju, uzlabojas ari gaita un stāja.
TEIPOŠANA.
Tā domāta sāpju un tūskas mazināšanai un ir lietojama bez speciāla ārsta nosūtījuma. Sporta medicīnā to plaši izmato muskuļu sastiepumu un ieplīsumu, saišu sastiepumu un ieplīsumu, mežģījumu un tamlīdzīgos gadījumos. Uzlīmējot teipu uz ādas, tiek palielināta telpa starp ādu un zemāk esošām struktūrām, samazinās spiediens uz sāpju receptoriem, kustību laikā tiek iedarbināts sūkņa efekts, kas veicina asinsriti un limfas cirkulāciju, līdz ar to mazinās tūska un sāpes.
MASĀŽA.
Lai saņemtu ārstniecisko masāžu, nepieciešams ārsta nosūtījums. Ja cilvēks ierodas pēc savas iniciatīvas, vajadzīga fizioterapeita konsultācija, nereti viņu nosūta uz papildu izmeklējumiem, kuru rezultāti ļauj spriest par to, kāda masāža ir vajadzīga un vai masāžu vispār drīkst veikt. Masāža nenovērš muguras sāpju cēloņus, bet tas ir viens no fizioterapijas paņēmieniem, ar kura palīdzību sāpes var mazināt.
"Veselības centrā Medeors pluss" pieejama arī sporta masāža, relaksējošā un trigerrpunktu masāžas, pretcelulīta un vakuummasāža. Centrā veic arī fizikālās medicīnas procedūras: ultraskaņas terapiju, transkutāno elektroneirostimulāciju un fonoforēzi, magnētterapiju. Ultraskaņas terapija un fonoforēze vairāk vērsta uz iekaisuma procesu mazināšanu, piemēram, ja bijuši locītavu somiņu iekaisumi vai saišu bojājumi, bet elektroneirostimulāciju vairāk kalpo sāpju mazināšanai.
SIA "Veselības centrs Medeors pluss"
Raiņa bulvāris 27, Rīga, LV-1050
Tālrunis +371 26176608, 67226062
E-pasts: medeors@gmail.com