Rīgā notiks bezmaksas seminārs vecākiem par bērna balsta un kustību sistēmas attīstību
Ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu vecākiem ir iespēja bez maksas apmeklēt semināru "Vai mans bērns ir ortopēdiski vesels?", ko vadīs VSIA "Bērnu klīniskās universitātes slimnīca" (BKUS) ķirurgs Jānis Upenieks, informē Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice.
Seminārs notiks šā gada 16.janvārī no plkst.10 līdz 14 BKUS, Vienības gatvē 45. Lai pieteiktos semināram, iedzīvotāji lūgti zvanīt pa tālruni 27 597 546 vai rakstīt e-pastu "vinnijapukaskola@gmail.com".
Seminārs tiek organizēts līdztekus projektam "Vinnija Pūka skola", un arī šogad vecāki varēs apmeklēt BKUS mediķu vadītus seminārus par dažādām aktuālām bērnu slimībām un veselības veicināšanas jautājumiem. Kā ierasts, vecākiem ir iespēja šos seminārus apmeklēt kopā ar bērniem.
Semināra programmā plānots runāt par augoša bērna kāju attīstību (faktori, kas ietekmē bērna kāju un stājas attīstību jau kopš dzimšanas; iedzimtība un citi fizioloģiski procesi; gūžas locītavas un to attīstība; X un O veida kājiņas; kāju rotācija; sāpes ceļu locītavās; plakanā pēda un bērna apavi; greizā pēda un citas tēmas), stājas traucējumiem un muguras problēmām bērniem (mugurkaula attīstība; stājas traucējumi un vingrojumi pareizai stājai; mīti un patiesība par skoliozi; sāpes mugurā bērniem un citas tēmas).
Bērnam, sperot pirmos soļus un sākot staigāt, augšanas procesā veidojas fizioloģiskas izmaiņas. Katram mazulim tās var atšķirties atkarībā no tādiem faktoriem, kā, piemēram, iedzimtība, pareizs kāju balsts vai pilnvērtīgs uzturs un vitamīni. Katrs pēdas daļas strukturāls vai funkcionāls traucējums var ietekmēt visu ķermeni, īpaši balsta un kustību orgānu sistēmu - ne velti mugurkaulu var dēvēt par cilvēka balstu visa mūža garumā. Tādēļ zināšanas un savlaicīga ārsta konsultācija var būt noteicošs faktors veselīgam bērna augšanas procesam un visai turpmākajai dzīvei.
Pēc bērna dzimšanas dzemdību nodaļā bērna apskati veic neonatalogs, savukārt bērnu ķirurga profilaktiskās apskates veiktas netiek. Konstatēt tādas problēmas kā iedzimtas greizas pēdiņas, nepareizs kāju izvērsums vai citas ortopēdiskas problēmas iespējams apskatēs pie ģimenes ārstiem, kuri var izrakstīt nosūtījumu pie speciālista. Liela atbildība gulstas arī tieši uz vecākiem, kuriem jābūt vērīgiem un ikdienā jāpievērš uzmanība, vai ar bērniņu viss ir kārtībā, bet galvenais ir nebaidīties uzdot jautājumus ārstam, jo, ja ārstēšana tiks uzsākta laikus, tā var dot labus rezultātus.
Projektu īsteno nodibinājums "Ilgtspējīgas attīstības fonds" sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu un BKUS ar mērķi veidot hroniski slimo pacientu sociālās integrācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanas sistēmu - apmācību programmu vecākiem "Vinnija Pūka skola".
LETA