medicine.lv skaitļos

Lietotāji online301
Aktīvie uzņēmumi12199
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
RAKUS tika atvesti un stacionēti pirmie Ukrainas karā smagi cietušie pacienti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

RAKUS tika atvesti un stacionēti pirmie Ukrainas karā smagi cietušie pacienti

Pirmie pacienti no Ukrainas ar smagiem un kropļojošiem galvas, roku, kāju un citiem savainojumiem – kopskaitā 21 cietušais, vakar tika atvesti uz  Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu, lai ilgtermiņa valsts apmaksātas ārstēšanas un rehabilitācijas programmas ietvaros vadošo Latvijas slimnīcu un specializēto klīniku mediķi (ārsti), izmantojot inovatīvas operāciju metodes un tehnoloģiju sniegtās iespējas, turpmāk palīdzētu Ukrainas karā cietušajiem cilvēkiem novērst vai mazināt kropļojošo kara ievainojumu sekas.

Sākotnēji  pacienti tika stacionēti Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, kur viņus sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda – dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls. Šiem pacientiem tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings  - dažādi diagnostiskie un laboratoriskie izmeklējumi. Tāpat papildus bija jāpārliecinās par dažādu hospitālo infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos uzliesmo un strauji izplatās dažādas bīstamo infekciju slimības.

Aleksejs Višņakovs, Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs: “Jau iepriekš apzinājāmies, ka pacienti ceļā no Ukrainas būs pavadījuši ilgu laiku (aptuveni 18 stundas). Lai šiem pacientiem Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, līdztekus ierastajai  pacientu  plūsmai, nodrošinātu tikpat raitu pirmreizējo apskati un veiktu arī šo pacientu prioritizēšanas procesu, jau iepriekš vienojāmies par mūsu slimnīcas stacionāru dažādu profilu ārstu iesaisti darbam multidisciplinārā komandā. Tāpat aicinājām uz Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīniku  kolēģus no Traumatoloģijas un Ortopēdijas slimnīcas (TOS), kas būs iesaistīti atsevišķu pacientu turpmākajā ārstēšanas un/vai rehabilitācijas procesā.”

Tuvākajā laikā šiem Ukrainas karā smagi cietušajiem pacientiem Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiks veiktas sarežģītas rekonstruktīvas ķirurģiskas un mikroķirurģiskas operācijas, kā arī  neiroķirurģiskas operācijas – pacientiem, kas guvuši smagus galvaskausa, kakla, ekstremitāšu un mugurkaula savainojumus. Tāpat tiem pacientiem, kuriem iepriekš veiktas roku vai kāju amputācijas operācijas tiks izgatavotas un pielāgotas protēzes.  Jau ar pirmo iestāšanās dienu mūsu slimnīcā - ar katru no šiem pacientiem strādās Rehabilitācijas klīnikas rehabitologi, kas palīdzēs ātrāk veseļoties, uzlabot zaudēto ekstremitāšu funkcionalitāti, atgūt kustību spēju un nākotnē būtiski uzlabot dzīves kvalitāti.

Pirmie Ukrainas karā cietušie pacienti ārstēsies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru “Gaiļezers” un “Biķernieki” ārstu un aprūpes personāla uzraudzībā  - Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikā (virsārsts -  Andris Vikmanis), Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikā (virsārsts - Aleksejs Kaminskis), Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikā (virsārsts - Kārlis Bicāns), stacionāra “Gaiļezers” Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļā, kur sarežģītas mikroķirurģiskas operācijas veic  vadošie ārsti-mikroķirurgi) (Kalvis Pastars/Mārtiņš Kapickis), Rehabilitācijas klīnikā (vadītāja – Illa Mihejeva), Ķirurģiskās infekcijas klīnikā (vadītājs – Arnolds Jezupovs) un Gerontoloģijas nodaļā.  Tāpat Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas mediķu brigāde ar slimnīcas transportu pārveda vienu pacientu uz Traumatoloģijas un Ortopēdijas slimnīcu (TOS) un vienu – uz Nacionālo rehabilitācijas centru “Vaivari”.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem bija iespēja kādu laiku pirms iepazīties ar pacientiem Ukrainā veikto ārstēšanas un medicīnisko manipulāciju datiem. Lai gan tie nesniedza pilnu priekšstatu par ievainoto un sakropļoto cilvēku veselības stāvokli un viņu veselības problēmām, šie dati bija noderīgi, lai saplānotu un sagatavotos šo pacientu uzņemšanai. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā dažādu medicīnas profilu klīnikās un nodaļās tika sagatavotas atsevišķas palātas, kur potenciāli bija paredzēts ārstēt Ukrainas karā cietušos pacientus. Tas bija svarīgs psiholoģisks un emocionāls aspekts, lai šie smagi cietušie pacienti ārstētos pēc iespējas vienkopus. Jo sākotnējā ārstēšanās posmā viņiem noderēs pleca sajūta, atbalsts un iespēja sarunāties ar līdzcilvēku, kas arī piedzīvojis kara šausmas un ticis smagi ievainots. Jāņem vērā, ka līdztekus smagam un ilgstošam ārstēšanās un rehabilitācijas posmam, šiem pacientiem būs jāpielāgojas būt/ārstēties citā valstī, neierastā vidē un iespējams bez tuvinieku atbalsta.

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir stratēģiskā NATO sadarbības slimnīca, kur regulāri notiek personāla apmācība – par rīcību dažādu valstiska mēroga katastrofu vai krīžu gadījumos, kad ir apdraudēta cilvēku dzīvība un veselība.  Svarīgākais uzdevums – spēt prioritizēt šos pacientus un iespējami ātri sniegt medicīnisko palīdzību. Šie Ukrainas karā cietušie pacienti sniedz mums vērtīgu pieredzi - mācībās gūto zināšanu pielietošanu un saskaņotu multidisciplināras mediķu komandas darbu ikdienas praksē.”

Izziņai. Ukrainas karā cietušo pacientu atvešana uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu tika īstenota, pateicoties privātai iniciatīvai - labdarības organizācijas M-Help.com direktora Arvja Reketa iesaistei un mērķtiecīgajai rīcībai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds (kas darbojas Ukrainā) aprīkoja un pārbūvēja autobusu, ar kuru arī bija iespējama šo pacientu transportēšana.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".