"Evisit" pieejamas jaunas lekcijas
• Asoc.prof. Ilzes Konrādes lekcija "Iekaisums kā universāls slimību patoģenēzes mehānisms: no metabolisma traucējumiem līdz psoriāzei",
• Dr. Roberta Fūrmaņa lekciju kurss "Neatliekamās situācijas ambulatorās medicīnas praksē";
• Dr. Ievas Cīrules lekcija "Alerģiju profilakse un mikrobioma loma".
Cilvēka organisms ir viens veselums, kur izmaiņas vienā orgānu sistēmā spēj izteikti ietekmēt citas šķietami pat nesaistītas orgānu sistēmas. Pētījumi rāda, ka tādas endokrinoloģiskas problēmas kā aptaukošanās, cukura diabēts un metabolais sindroms ir bieži vien asociētas ar psoriāzes attīstības risku un tās smagumu. Asoc. Prof. Konrāde savā lekcijā informē, kā aptaukošanās, dažāda veida iekaisumi, autoimunitāte un mikrobiomi iedarbojas uz organismu un izraisa dažādas saslimšanas.
Uzziniet vairāk, noskatoties Asoc.prof. Ilzes Konrādes lekciju "Iekaisums kā universāls slimību patoģenēzes mehānisms: no metabolisma traucējumiem līdz psoriāzei". Pēc lekcijas noskatīšanās atbildiet uz testa jautājumiem un saņemiet 1.00 TIP.
Neatliekams jeb dzīvībai bīstams stāvoklis ir pacienta stāvoklis, kurā esošas hroniskas slimības paasinājuma vai jaunas akūtas slimības gadījumā pacientam ir radušies tieši draudi viņa dzīvībai vai veselībai, un neatliekamā medicīniskā palīdzība ir palīdzība, ko cietušajiem (saslimušajiem) dzīvībai vai veselībai bīstamā kritiskā stāvoklī sniedz šādiem gadījumiem īpaši sagatavotas (apmācītas, ekipētas) personas ar atbilstošu kvalifikāciju medicīnā un kurām saskaņā ar šo kvalifikāciju ir juridiska atbildība par savu darbību vai bezdarbību un tās sekām.
Uzziniet vairāk, noskatoties Dr. Roberta Fūrmaņa lekciju kursu "Neatliekamās situācijas ambulatorās medicīnas praksē". Pēc kursa noskatīšanās atbildiet uz testa jautājumiem un saņemiet 1.9 TIP. Maksa par abām kursa lekcijām ir EUR 12.50.
Šobrīd viena no zinātnes aktualitātēm ir cilvēka mikrobioms un ar to saistītās dažādas orgānu slimības. Tam pētnieku uzmanība pastiprināti veltīta jau pēdējos desmit gadus. Cilvēka mikrobioms sastāv no visiem cilvēka organismā esošiem mikrobiem un to gēniem. Agrīnā vecuma zarnu mikrobioms alerģiskiem un veseliem bērniem atšķiras, un agrīnās dzīves faktori, kas ietekmē mikrobiomu, ietekmē arī alerģijas attīstību. Pēdējos gados ir novērojama tendence, ka alerģijas kļūst arvien smagākas, piemēram, alerģiju pret pienu un olām, kas agrāk bija izteikta bēniem līdz gada vecumam, tagad to ar 128% pieaugumu novēro arī bērniem skolas vecumā.
Uzziniet vairāk, noskatoties Dr. Ievas Cīrules lekciju "Alerģiju profilakse un mikrobioma loma". Pēc lekcijas noskatīšanās atbildiet uz testa jautājumiem un saņemiet 1.00 TIP.