Priekšnosacījumi intīmās veselības nodrošināšanai vasarā
Vasara ir laiks, kad īpašas rūpes jāvelta ne tikai ādas veselībai un tās pasargāšanai no saules stariem, bet arī intīmās zonas veselībai. Kā rūpēties par intīmās zonas veselību vasarā un nodrošināt pareizu higiēnu, konsultē Premium Medical ginekoloģe un dzemdību speciāliste Vita Začesta.
1. Ikdienas higiēna. Lai arī ir zināms fakts, ka īpaša rūpība un vērība ir jāpievērš ikdienas higiēnai visa gada garumā, karstajā vasaras sezonā, kad arī pastiprināti svīstam, tas ir vitāli svarīgi. Intīmo higiēnu ieteicams nodrošināt divas reizes dienā, noskalojoties ar siltu ūdeni vai ķermeņa mazgāšanas līdzekli ar atbilstošu pH līmeni. Pievērsiet uzmanību, ka lielākā daļa ķermeņa mazgāšanas līdzekļu tiek ražoti, lai saglabātu un atbilstu ādas dabiskajam pH līmenim, kas ir 5,5, bet intīmajā zonā, dzīves posmā no pubertātes līdz menopauzei, tas ir amplitūdā no 4,0 līdz 4,5. Tādēļ izmantojot parasto dušas želeju arī intīmās higiēnas nodrošināšanai, jutīgā āda var tikt pārlieku kairināta, iznīcinātas labvēlīgās baktērijas un var rasties iekaisums. Intīmo zonu ieteicams skalot ar siltu ūdeni, bet, ja tas nerada vēlamo komfortu, tad variet izmantot speciāli paredzētās dušas želejas intīmo zonu higiēnai ar atbilstošu pH līmeni. Mazgājot šo delikāto zonu, nav ieteicams lietot sūkli, jo tas var radīt ievainojumus maigajai un jutīgajai ādai.
Ikdienā bez īpašas nepieciešamības vai iemesla nevajadzētu lietot biksīšu ieliktnīšus, lai intīmā zona pēc iespējas vairāk tiktu vēdināta un tai piekļūtu gaiss, un tādā veidā tiktu samazināta arī svīšana. Ja tomēr ir nepieciešamība lietot biksīšu ieliktnīšus, tad tos nepieciešams mainīt vismaz ik pēc četrām stundām un izvēlēties tādus, kas nesatur liekas ķīmijas, piemēram, aromatizētājus un krāsvielas.
2. Brīvs, nepiespiests apģērbs un kvalitatīva, piemērota apakšveļa. Vasara noteikti ir tas gadalaiks, kad ir jāizmanto iespēja un jāvelk svārki un kleitas. Tas ir vispiemērotākais apģērbs intīmās zonas veselības nodrošināšanai ikdienā. Gan džinsu šorti, gan bikses kaitē un rada pastiprinātu svīšanu šajā zonā. Nevajadzētu arī izmantot zeķubikses, bet priekšroku dot tieši garajām zeķēm, kas nenospiež un nerada lieku siltumu. Ļoti svarīgi ir atcerēties, ka ikdienā ir jāvalkā dabīgu materiālu apakšveļa, piemēram, kokvilnas, jo sintētiskie materiāli neļauj ādai elpot un pastiprina sakaršanu, kas var atstāt negatīvas sekas, piemēram, radīt ādas iekaisumu vai veicināt maksts mikrofloras izmaiņas. Stringa biksītes atstājiet īpašiem gadījumiem, jo ikdienā intensīva to valkāšana nav ieteicama un labvēlīga, labāk dot priekšroku biksītēm ar platāku aizmugurējo daļu, kas neberzē, nekairina, kā arī neapdraud intīmās zonas mikrofloru.
3. Citu faktoru ietekme. Vasara arī ir laiks, kad labprāt nododamies ūdens priekiem, dodoties uz jūru, peldbaseinu un citām ūdenstilpnēm. Diemžēl arī hlorēts ūdens un sālsūdens dažkārt ietekmē mūsu ādu un intīmās zonas mikrofloru. Ja zināt, ka kādreiz ir nācies saskarties ar šo problēmu, noteikti vajadzētu konsultēties ar ārstu. Tomēr, ja plānots doties ceļojumā vai garākā pārbraucienā, ieteicams līdzi ņemt vaginālās svecītes, kas uzlabo maksts mikrofloru un pavairo labvēlīgās pienskābās baktērijas. Ja arī vasarā nākas pavadīt daudz laika sēžot, svarīgi ir ik pa laikam izkustēties. Ilgstoša sēdēšana arī negatīvi ietekmē intīmās zonas veselību, jo tiek pastiprināta svīšana un apgrūtināta asinscirkulācija. Dažādu šo faktoru ietekmē rodas negatīvas sekas - tiek iznīcinātas labvēlīgās maksts baktērijas, kas ir svarīgas sievietes intīmās veselības, pašsajūtas un komforta nodrošināšanā.
Ievērojot dažus priekšnosacījumus, iespējams nodrošināt sev labu pašsajūtu, kā arī iespēju justies ērti un pārliecināti ne tikai vasarā, bet visu gadu. Protams, svarīgi arī atcerēties, ka jebkuriem simptomiem, pat tiem, kas izzūd, ir bijis kāds cēlonis, tādēļ šādos gadījumos ir jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu vai ginekologu, lai ārsts veiktu nepieciešamās analīzes un nākotnē no šādām neērtām un nepatīkamām situācijām varētu sevi pasargāt. Kā arī ikvienai sievietei ir nepieciešams reizi gadā apmeklēt ginekologu, lai pārliecinātos un nodrošinātu rūpes par savu veselību.