Pret aukstumpumpu ar gēlu, ziedi vai plāksteri?
"Runājot par lokālajiem ārstniecības līdzekļiem – plāksteriem, gēliem un ziedēm - jāsaka, sastāva ziņā starp tiem lielas atšķirības nav, līdz ar to herpes gadījumā vienu un to pašu līdzekli drīkst lietot jebkurā ķermeņa daļā!
Tāpat arī iekšķīgā terapija ir paredzēta, lai iedarbotos pret jebkuru no herpes vīrusa tipiem. Tādēļ medikamenti, kuru izmanto, piemēram, pirmā un otrā tipa herpes vīrusa gadījumā, neatšķiras.
Savukārt būtiskāk šīs nianses izšķirt tad, ja pacientam ieteikta imūnterapija! Tomēr to speciālisti veic salīdzinoši retāk, un pārsvarā tiem pacientiem, kuriem herpes vīruss ir izteikts un parādās ļoti bieži," skaidro Džuljeta Ulmane.
Kurus no lokālajiem līdzekļiem izvēlēties?
Aukstumpumpu ārstēšanai aptiekās nopērkami gan īpaši plāksteri, gan ziedes, gan gēli. Kuru no šiem pretherpes līdzekļiem vislabāk pirkt?
Izrādās, ka būtiskas atšķirības nav!
"Patiesībā iedarbības ziņā starp plāksteriem, ziedēm un gēliem nekādas atšķirības nav, un aukstumpumpu ārstēšanai vienus un tos pašus lokālos līdzekļus var izmantot jebkurā ķermeņa zonā!
Tie visi ir pretvīrusa preparāti, un tā kā gan āda, gan gļotāda visās mūsu ķermeņa daļās ir līdzīga, arī visu veidu lokālo līdzekļu iedarbība uz tām ir stipri līdzīga.
Tātad šajā gadījumā cilvēka izvēli nosaka tikai viņa paša pieredze – tas, kurš no aukstumpumpu līdzekļiem viņam pašam šķiet visefektīvākais un visērtāk lietojams! Līdzīgi kā ar galvassāpēm – vienam pret tām labāk palīdz Ibumetīns, otram – Panadols vai Saridons," tā dermatoloģe Džuljeta Ulmane.
Foto: Stock.XCHNG
Raksts publicēts sadarbībā ar www.sieviesuklubs.lv