medicine.lv skaitļos

Lietotāji online113
Aktīvie uzņēmumi12199
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Pozitronu emisijas tomogrāfija tagad arī Latvijā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Pozitronu emisijas tomogrāfija tagad arī Latvijā

Foto: Marika Kalniņa, radioloģe, Nukleārās medicīnas centra "MedVision" Medicīnas nodaļas vadītāja
 
2016. gads Latvijas medicīnai ir vēsturisks – beidzot arī mums kļūst pieejama augstākās kvalitātes onkoloģisko, kā arī kardiovaskulāro, neiropsihiatrisko pacientu vizuālā diagnostika. Šīs metodes ieviešana paver jaunu lapaspusi Latvijas medicīnā, turklāt mūsdienīgā kvalitātē.
 
Pozitronu emisijas tomogrāfija (PET/CT) apvieno kodolmedicīnas vizuālās diagnostikas metodi, kur pēc pozitronus emitējoša radiofarmpreparāta injekcijas tā izplatību ķermenī nosaka ar detektoriem, kas vienlaikus uztver pretējos virzienos emitēto pozitronu radītos gamma starus (1. attēls). Secīgi, pacientu nepārvietojot, veic datortomogrāfiju, kas ir rentgenizmeklēšanas metode. Rezultātā iegūst cilvēka ķermeņa un orgānu plāna slāņa (0,2–5,0 mm) šķērsgriezuma morfoloģiskus un funkcionālus attēlus. Tālāk šie attēli tiek savienoti vienā hibrīdattēlā precīzai funkcionālo pārmaiņu raksturošanai atbilstošajās audu un orgānu struktūrās (2. attēls).


 
1. attēls. Pozitronus emitējošais radiofarmpreparāts rada gamma fotonu, ko uztver PET/CT detektori.


 
2. attēls. PET/CT attēli koronārā rekonstrukcijā secīgi CT, PET un PET/CT.
 
Biežāk izmantotais radiofarmpreparāts ir 18F-FDG, kas apvieno 18F – ciklotronā producētu fluora radioizotopu, kas emitē pozitronus (un to uztver detektori) ar īsu pussabrukšanas periodu (109.7 min) un FDG – glikozes analogu (3. attēls). Vairumam ļaundabīgo audzēju raksturīgs paaugstināts glikozes patēriņš, kas saistāms ar pārmērīgu GLUT glikozes transportera ekspresiju un paaugstinātu heksokināzes aktivitāti. 


3. attēls. Glikozes un 2-deoksi-2-18F-D-glikozes molekulu salīdzinājums.
 
 
Lielākā daļa audzēju histoloģisko tipu ir ar paaugstinātu glikozes patēriņu un nosakāmi ar PET metodi. Te svarīgi izprast, ka bieži funkcionālas izmaiņas ir bez morfoloģiskām izmaiņām vai ir agrīnākas par tām, t.i., agrīnākas, nekā nosakāmas ar citām morfoloģiskām radioloģijas metodēm, kā datortomogrāfija vai magnētiskā rezonanse. Tomēr PET metodei svarīga komponente ir datortomogrāfija, kas būtiski uzlabo PET attēla kvalitāti signāla novājināšanās korekcijas dēļ, gan dodot papildu morfoloģisko informāciju par strukturālām izmaiņām audos un orgānos. To var veikt gan kā zemo devu datortomogrāfiju morfoloģiskai metabolo pārmaiņu raksturošanai, gan kā diagnostisku datortomogrāfiju ar kontrastvielas pielietojumu, kad iegūst daudz vairāk diagnostiskas informācijas.
 
PET/CT ir kodolmedicīnas radioloģiskas diagnostikas metode, kas savienojumā ar datortomogrāfijas metodi iespējami precīzi klasificē ļaundabīgus audzējus (TNM klasifikācija). PET/CT sistēmai onkoloģijā nav konkurentu, kas varētu līdzvērtīgi noteikt audzēju stadiju, novērtēt audzēju dinamikā, laikus diagnosticēt recidīvu, noteikt terapijas efektivitāti. FDG PET/CT sniedz būtisku informāciju staru terapijas plānošanā, palīdzot ieskicēt audzēja apjomus. Metodei ir milzīga klīniskā nozīme: tiek iegūti augstas kvalitātes hibrīdattēli, kas apvieno anatomisku un fizioloģisku informāciju par mērķa audiem.
 
Visbiežāk PET/CT izmanto pie Hodžkina un ne-Hodžkina limfomām, krūts vēža, kolorektālā un plaušu vēža, kā arī pie dzemdes un dzemdes kakla un olnīcu vēža, pie kuņģa un barības vada vēža, pie aizkuņģa dziedzera vēža, melanomas un sarkomas gadījumos, kā arī meklējot nezināmas lokalizācijas vēzi u.c. (skatīt tabulu).
 
Bez plašā pielietojuma onkoloģijā 18F-FDG PET/CT pielieto neirodeģeneratīvu saslimšanu raksturošanā, kur Alcheimera slimību var diferencēt no cita veida demencēm.
 
Kardioloģijā 18F-FDG PET/CT spēj novērtēt miokarda perfūziju kvantitatīvi, kā arī novērtēt tā dzīvotspēju.
 
Biežākās klīniskās indikācijas onkoloģijā
PET/CT biežākās indikācijas (nav ierobežotas ar šīm):
- labdabīgu un ļaundabīgu veidojumu diferencēšana;
- nezināma primārā audzēja meklēšana, kad sākotnēji slimība manifestējusies ar metastāzēm vai paraneoplastiko sindromu;
- stadijas noteikšana pie zināma primārā ļaundabīgā audzēja;
- terapijas efekta izvērtēšana (4. attēls);
- citos radioloģiskos vai fizikālos izmeklējumos diagnosticēto, pēc terapijas reziduālo anomāliju precizēšana, diferencējot audzēju no fibrozes vai nekrozes pēc terapijas;
- audzēja recidīva atklāšana, īpaši, ja paaugstinās audzēja marķieri;
- diagnostiski piemērotākās zonas noteikšana punkcijas biopsijai;
- staru terapijas plānošana.

 

 
4. attēls. Viens no pirmajiem PET/CT izmeklējumiem, kas veikts Latvijā pacientam ar ne-Hodžkina limfomu terapijas efektivitātes novērtēšanai. PET uzrāda progresējošu slimību, ko neuzrādīja citas radioloģiskās metodes (CT) un mainīja tālāku taktiku.
 
Pacientu sagatavošana 
Pacientu sagatavošana pirms 18F-FDG PET/CT izmeklējuma ir ļoti būtiska klīniski izvērtējamu attēlu iegūšanai. Pacienti bez diabēta nedrīkst uzņemt nekāda veida pārtiku, vienkāršos ogļhidrātus un dzērienus, kā vienīgi tīru ūdeni (bez aromatizētājiem) 6h pirms FDG injekcijas. Svarīga adekvāta prehidratācija, lai nodrošinātu pietiekami zemu FDG koncentrāciju urīnā (samazina artefaktus) un radiācijas drošības nolūkos. Īpaši svarīga ir diabēta pacientu sagatavošana, jo paaugstinātais glikozes līmenis plazmā var konkurēt ar ievadīto radiofarmpreparātu, kas satur glikozes analogu. Tāpat insulīns var negatīvi ietekmēt attēla kvalitāti.
 
Ciklotrons – radioaktīvo izotopu ražotne un tās sniegtās iespējas
PET/CT metode nebūtu iespējama bez ciklotrona pieejamības, kas ir izotopu ražotne. Tās pieejamība nodrošina iespēju klīniskām un zinātniskām vajadzībām izmantot citus radioaktīvos izotopus un ligandus, ar kuriem iespējams vizualizēt arī citus fizioloģiskos procesus ķermenī, tādējādi precīzi diagnosticējot patoloģiskos audus gan morfoloģiski, gan funkcionāli, kas dažādās klīniskās situācijās ir izšķiroši tālākai pacienta vadīšanai. Patlaban klīniskajos pētījumos arvien plašāk diagnostisko ieguvumu parāda tādas molekulas kā  18F-FET (18F fluoroetiltirozīns), kas nosaka aminoskābju metabolismu audzējā, atšķir aktīvas audzēja šūnas no neaktīvām, ir pārāks par MR galvas smadzeņu audzēju raksturošanā. Ar 18F-FET var precīzi noteikt primāro smadzeņu audzēju pirms ārstēšanas, var mērķtiecīgi noteikt precīzi to audzēja daļu, kas ir funkcionāli aktīva. 
 
Ar 18F izotopu var savienot arī citus ligandus, kā dopamīnu feohromocitomas diagnostikā, kas ir pārāka metode par CT un MR un 131I MIBG (matajodobenzilguadīna) scintigrāfiju, kā arī ar estradiolu estrogēna receptoru diagnostikā krūts vēža pacientēm individualizētai ārstēšanai. Tāpat to var savienot ar NaF precīzākai metastāžu diagnostikai kaulos. 18F izotopu var savienot ar fluoromizonidazolu radot FMISO (fluoromizonidazols) molekulu hipoksijas vizualizācijai audzējos, kas var laikus uzrādīt nejutību pret staru un ķīmijterapiju [9]. Proliferācijas vizualizācijai 18F–FLT (fluorotimidīns) var neinvazīvi noteikt audzēju stadiju un pretvēža terapijas efektivitāti.
 
Ciklotronā iespējams sintezēt arī radioaktīvos izotopus ar īsu pussabrukšanas laiku, kā 11C, ko savienojot ar acetātu, var diagnosticēt arī tos audzējus, kas neuzrāda augstu FDG uzkrāšanos. Tie ir audzēji ar zemu proliferāciju, labi diferencēti audzēji, kā arī prostatas vēzis, un bez tā arī var izvērtēt skābekļa vielmaiņu miokardā [7]. 
 
Ģeneratorā iegūstamie izotopi PET/CT
Nukleārā medicīnā pasaulē pēdējos gados pelnītu popularitāti ieguvis ģeneratorā iegūstamais 68Ga izotops, kas savienībā ar PSMA (prostatas specifiskais membrānas antigēns specifiski atrodas tieši prostatas vēža šūnu membrānās) uzrāda daudzsološus rezultātus prostatas vēža ļoti specifiskā diagnostikā. Pamatā to izmanto stadijas noteikšanā (uzrāda specifiska audzēja primāro mezglu izplatību limfmezglos, kaulos u.c.), terapijas efektivitātes noteikšanā. 
 
68Ga var savienot arī ar somatostatīna analogu DOTA-TATE, kas uzrāda papildu diagnostisko ieguvumu pār Octreoscan, MIBG scintigrāfiju un citu radioloģisko izmeklēšanu neiroendokrīno audzēju diagnostikā, specifiski uzrādot stomatostatīna receptorus, nozīmīgi ietekmē tālāku pacientu vadīšanu.

 
 

 
1. attēls. 68Ga PET/CT skaidri uzrāda prostatas vēža metastāzi labā pusē iliakāli, ko neredz CT izmeklējumā.
 
 
2014. gadā Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (IAEA) publicējusi plašāk apkopotās, pierādījumos balstītas FDG PET/CT pielietojuma vadlīnijas, kas apkopo jaunāko un plašāko pētījumu datus attiecībā uz FDG PET/CT atbilstošu pielietojumu onkoloģijā (skatīt tabulu Nr. 1).
 
Krūts vēzis
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir piemērots distālu metastāžu diagnostikā IIIa un IIIb stadijā ar aizdomīgu vai neskaidru atradi ar citām vizuālās diagnostikas metodēm
- FDG PET/CT ir indicēts pie inflamatora krūts vēža
- FDG PET/CT ir piemērots terapijas efektivitātes noteikšanā pie lokāli izplatīta un/vai metastātiskas slimības gadījumā
- FDG PET/CT ir piemērots atkārtotā stadijas noteikšanā (restaging) un recidīva diagnostikā
 
Dzemdes un dzemdes kakla vēzis
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir piemērots stadijas noteikšanā dzemdes un dzemdes kakla vēža Ib-IV stadijās, galvenokārt ārpus iegurņa saslimšanas diagnostikā un metastāžu noteikšanā limfmezglos
- FDG PET/CT piemērots recidīva diagnostikā
- FDG PET/CT piemērots atkārtotā stadijas noteikšanā (restaging)
 
Nezināmas lokalizācijas vēzis
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir izvēles metode, ja diagnosticētas plakanšūnu karcinomas metastāzes galvas un/vai kakla limfmezglos
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots, ja galvas smadzenēs atrastas plakanšūnu metastāzes bez zināma primārā audzēja
- FDG PET/CT var lietot, ja konvencionālās metodes bijušas neveiksmīgas un ir paaugstināti FDG krājošu audzēju marķieri
 
Kolorektāls vēzis
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots stadijas uzstādīšanā (rekomendēts, ja CT ir šaubīga atrade vai kontrindicēta intravenozā kontrastviela)
- FDG PET/CT ir indicēts preoperatīvā pacientu novērtēšanā ar potenciāli rezektablu metastātisku slimību
- FDG PET ir pārāks par citām izmeklēšanas metodēm papildus ekstrahepatisku MTS noteikšanā, kad aknu MTS diagnosticētas CT vai USG
- FDG PET/CT piemērots atkārtotā stadijas noteikšanā (restaging). FDG-PET pielietojums pirms aknu rezekcijas maina taktiku 1/3 gadījumu

Germinālie audzēji
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots terapijas efektivitātes noteikšanā (Seminomas gadījumā PET var atšķirt reziduālu audzēju no nekrozes/fibrozes)
 
Galvas un kakla plakanšūnu audzēji
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir piemērots tālākā pacienta izvērtēšanā, ja ir limfadenopātija ar nezināmu primāro audzēju
- FDG PET/CT ir piemērots stadijas noteikšanā (pievienotā vērtība limfmezglu MTS noteikšanā)
- FDG PET/CT ir piemērots terapijas beigu novērtēšanā
- PET/CT ir piemērots recidīva apstiprināšanā

Hodžkina limfoma
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir piemērots stadijas noteikšanā
- FDG PET/CT ir piemērots ķīmijterapijas efektivitātes noteikšanā
- FDG PET/CT ir piemērots potenciāla recidīva diagnostikā

Ne-Hodžkina limfoma
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots stadijas noteikšanā (būtisks pie agresīviem limfomas tipiem: difūza lielo B šūnu limfoma, ekstranodāla NK/T šūnu limfoma, ar AIDS saistīta B šūnu limfoma, perifēra T šūnu limfoma)
- FDG PET/CT ir, iespējams, piemērots terapijas efektivitātes noteikšanā (izvēles metode, ja limfomas pirms terapijas krāj FDG)
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots potenciāla recidīva diagnostikā (noderīgs, ja limfomas pirms terapijas krāj FDG)

Nieru vēzis
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir, iespējams, piemērots stadijas noteikšanā
- FDG PET/CT ir, iespējams, piemērots atkārtotā stadijas noteikšanā (restaging) vai recidīva apstiprināšanā

Melanoma
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir piemērots I un II stadijas pacientiem ar augstu MTS iespējamību
- PET/CT ir potenciāli piemērots pie III un IV stadijas 
- FDG PET/CT ir piemērots atkārtotā stadijas noteikšanā (restaging) vai recidīva apstiprināšanā

Nazofaringeāla karcinoma
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir piemērots stadijas noteikšanā
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots atkārtotā stadijas noteikšanā (restaging) vai recidīva apstiprināšanā
 
Plaušu sīkšūnu vēzis
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots stadijas noteikšanā
- FDG PET/CT ir, iespējams, piemērots sagaidāma recidīva diagnostikā
- FDG PET/CT piemērots staru terapijas plānošanā

Plaušu ne-sīkšūnu vēzis
Indikācijas:
- FDG PET/CT piemērots solidāru pulmonālu mezglu raksturošanai
- FDG PET/CT ir piemērots videnes limfmezglu stadijas noteikšanā
- FDG PET/CT piemērots ekstratorakālā stadijas noteikšanā un distālu MTS izslēgšanā
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots pēc neoadjuvantas ķīmijterapijas
- FDG PET/CT ir, iespējams, piemērots potenciāla recidīva diagnostikā
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots staru terapijas plānošanā
 
Barības vada vēzis
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir piemērots stadijas noteikšanā
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots atkārtotā stadijas noteikšanā (restaging) 
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots sagaidāma recidīva diagnostikā
 
Olnīcu vēzis
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots stadijas noteikšanā
- FDG PET/CT ir piemērots sagaidāma recidīva diagnostikā
 
Aizkuņģa dziedzera adenokarcinoma
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir, iespējams, piemērots patoloģiskās masas raksturošanā
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots sagaidāma recidīva diagnostikā
 
Primāri CNS audzēji
Indikācijas:
- FDG PET/CT ir, iespējams, piemērots biopsijas vadīšanā
- FDG PET/CT ir potenciāli piemērots sagaidāma recidīva diagnostikā
 
Sarkomas (mīksto audu un kaulu)
Indikācijas:
- PET/CT ir potenciāli piemērots prognozes un pakāpes noteikšanā
- PET/CT ir potenciāli piemērots stadijas noteikšanā
- PET/CT ir, iespējams, piemērots atkārtotā stadijas noteikšanā (restaging)
- PET/CT ir potenciāli piemērots sagaidāma recidīva diagnostikā
 
Vairogdziedzera vēzis
Indikācijas:
- PET/CT piemērots atkārtotā stadijas noteikšanā (restaging) vai recidīva apstiprināšanā pie diferencēta vairogdziedzera vēža speciālos gadījumos
- PET/CT ir potenciāli piemērots atkārtotā stadijas noteikšanā (restaging) vai sagaidāma recidīva apstiprināšanā pie medulāra vairogdziedzera vēža
 
Kuņģa vēzis
Indikācijas:
- PET/CT ir piemērots stadijas noteikšanā
 
Tabula Nr.1 FDG PET/CT pierādījumos balstītas indikācijas
 
Kopsavilkums
Plašais PET/CT metodes pielietojums klīniskajā onkoloģijā individualizē pacientu aprūpi. Pozitronu emisijas tomogrāfija (PET/CT) ir stūrakmens mūsdienu klīniskajā onkoloģijā. Tā būtiski maina pacientu vadīšanu un ietekmē onkoloģisko pacientu ārstēšanas taktikas izvēli. Plaši prospektīvi pētījumi parāda, ka pēc PET/CT pielietojuma 30–40% gadījumu mainās tālākā pacientu vadīšana. PET/CT spēj agrīni noteikt staru terapijas un ķīmijterapijas efektivitāti, palīdz izvairīties no neefektīvu un dārgu ārstēšanas metožu lietošanas, tādējādi arī individualizējot ārstēšanu. PET/CT ir liels solis personalizētas ārstēšanas virzienā Latvijas iedzīvotājiem, kas sākas ar precīzas diagnostikas pozitronu emisijas tomogrāfijas (PET/CT) metodes pieejamību.
 
Vēres redakcijā vai pie raksta autores.
 
Publikācija no "MEDICUS BONUS" 25. numura. 
 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Diagnostika":

Uzņēmumi nozarē "Diagnostika"

Centrālā laboratorija, SIA

Centrālā laboratorija, SIA

SIA "Centrālā laboratorija" darbojas kopš 1995.gada un ir viena no lielākajām un modernākajām medicīnas laboratorijām ar vairāk nekā 50 filiālēm un 8 testēšanas laboratorijām visā Latvijā. Analīžu veikšanai tiek izmantotas visjaunākās tehnoloģijas, kā arī iekārtas un reaģenti no pasaulē vadošajiem ražotājiem. Laboratorija regulāri piedalās ārējās kvalitātes kontroles programmās un ir novērtēta atbilstoši LVS EN ISO 15189:2013 standartam. SIA "Centrālā laboratorija" nodrošina visplašākā spektra klīniski diagnostiskos laboratorijas izmeklējumus: hematoloģijā, bioķīmijā, koaguloģijā, imunoloģijā, citoloģijā un histoloģijā, mikrobioloģijā, virusoloģijā, parazitoloģijā, molekulārā bioloģijā.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Juridiskie dati

  1. 40003210801
  2. LV40003210801
  3. "SEB banka"
  4. LV89UNLA0050024286885
  5. 17.08.1994
  6. Šarlotes iela 1B, Rīga, LV-1001

Apraksts

SIA "Centrālā laboratorija" darbojas kopš 1995.gada un ir viena no lielākajām un modernākajām medicīnas laboratorijām ar vairāk nekā 50 filiālēm un 8 testēšanas laboratorijām visā Latvijā. Analīžu veikšanai tiek izmantotas visjaunākās tehnoloģijas, kā arī iekārtas un reaģenti no pasaulē vadošajiem ražotājiem. Laboratorija regulāri piedalās ārējās kvalitātes kontroles programmās un ir novērtēta atbilstoši LVS EN ISO 15189:2013 standartam. SIA "Centrālā laboratorija" nodrošina visplašākā spektra klīniski diagnostiskos laboratorijas izmeklējumus: hematoloģijā, bioķīmijā, koaguloģijā, imunoloģijā, citoloģijā un histoloģijā, mikrobioloģijā, virusoloģijā, parazitoloģijā, molekulārā bioloģijā.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Diagnostika.

Laboratorija, laboratoriskie izmeklējumi, analīzes, analīžu nodošana,
asins analīzes, asins ņemšana, asins nodošana, asins aina, CITO analīze,
asins ņemšana pie pacienta, hematoloģija, nepilna asins aina,
hemoglobīns, hemoglobīna noteikšana, aknu testi, aknu analīzes,
cukura analīzes, cukura diabēts, glikoze, glikozes analīzes, cukura līmenis asinīs,
pilna asins aina, urīnanalīzes, urīna analīzes, urina analizes,
dzīvnieku analīzes, infekcijas, hormoni, D vitamīna noteikšana,
holesterīns, holesterīna analīzes, ērču encefalīts, HIV, STS,
HIV analīzes, STS analīze, seksuāli transmisīvās slimības,
diennakts analīzes, mājas vizītes, grūtniecības tests, grūtniecības analīzes,
epšteina barra vīruss, tireotropais hormons, hipotireoze, antivielas
pret tireoperoksidāzi, tireoperoksidāze, progesterons, progesterona analīzes,
c hepatīts, hepatīta analīzes, olbaltumvielas, olbaltumvielu analīzes,
dzelzs, dzelzs analīzes, kalcijs, kalcija analīzes, folskābe,
folskābes analīzes, hemoglobīna analīzes, steidzamie testi, steidzamās analīzes,
mājas vizītes Rīgā, analīzes mājās, pārtikas nepanesamības tests,
alerģijas tests ImuPRO, alerģijas tests, asins ņemšana no pirksta,
asins ņemšana ar slēgtu sistēmu vienā stobriņā, asins ņemšana
ar slēgtu sistēmu vairākos stobriņos, urīna trauciņš, fēču trauciņš,
materiāla apstrāde, materiāla uzglabāšana, mājas vizītes Rīgas rajonā,
mājas vizītes Jūrmalā, izmeklējamā materiāla paņemšana,
leikocītu noteikšana, retikulocītu noteikšana, ferritīna noteikšana,
dzelzs noteikšana, transferīna noteikšana, vitamīna B 12 noteikšana,
folskābes noteikšana, asins parazītu noteikšana, transferīna
piesātinājuma noteikšana, trombocītu plūsmas citometrija, pacientu pieņemšana,
fermenti, glikozes regulācija, kardioloģiskie marķieri, iekaisuma marķieri,
autoantivielas, eletrolīti, lipīdi, fertilitāte un grūtniecība,
vairogdziedzera hormoni, marķieri, imūnhematoloģija, citoloģija,
spermas izmeklēšana, iztriepju izmeklēšana, koaguloģija, celiakijas diagnostika,
osteoporozes marķieri, alerģija, specifiskie alergēni, serozo
dobumu šķidruma izmeklējumi, likvora izmeklējumi, krēpu izmeklējumi,
fēču izmeklējumi, molekulārā bioloģija, mikrobioloģija, strutu izmeklējumi,
brūču izmeklējumi, rūpes par mazuli, sievietes veselība, mēs plānojam mazuli,
alerģijas, biežāk sastopamās infekcijas, analīžu komplekss bērniem,
vīriešu veselība, seksuāli transmisīvo infekciju komplekss.


Vairāk

Foto 9

SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika
SIA "Centrālā laboratorija", asins un urīna analīzes, laboratoriskā diagnostika

Mājas lapa internetā