POLAR, GARMIN vai SUUNTO viedpulkstenis: kurš ir vislabākais palīgs sporta treniņos un veselīga dzīvesveida uzturēšanā?
Nav noslēpums, ka dzīvojam digitālo tehnoloģiju laikmetā un pasaule attīstās tik strauji, ka dažkārt kļūst grūti sekot līdzi visām inovācijām un jaunumiem. Viedpulkstenis jau kādu laiku ir mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa, tāpēc savām ikdienas vajadzībām ārkārtīgi svarīgi izvēlēties vispiemērotāko viedo aksesuāru. No pirmā acu uzmetiena var šķist, ka visi viedpulksteņu modeļi ir līdzīgi, tieši tāpēc pirms kāda modeļa iegādes ir kārtīgi jāizprot un jāsalīdzina, ar ko dažādu zīmolu viedpulksteņi atšķiras cits no cita.
Polar pulksteņu galvenā iezīme ir precīza sporta metrika, kas iekļauj sevī slodzes un atjaunošanas procesa analīzi. Turklāt tie ir plaši pazīstami ar savu miega diagnostiku, skriešanas programmu un unikālu zīmola lietojumprogrammu – skriešanas indeksa funkciju, kura palīdz uzlabot treniņu aerobo veiktspēju. Vēl viena iezīme, ar kuru Polar viedpulkstenis atšķiras no konkurentiem un kura nav atrodama citu pulksteņu modeļos, ir ortostatiskā testa iekļaušana konfigurācijā – šis tests analizē treniņa laikā iegūtus datus un palīdz saprast, kā jūsu ķermenis pielāgojas slodzei. Polar viedpulkstenis ir ideāli piemērots sportiskiem cilvēkiem, kas nodarbojas ar cikliskajiem sporta veidiem: skriešanu, slēpošanu, peldēšanu, triatlonu utt.
Orientēšanās, kalnu skriešanas un pārgājienu cienītājiem vajadzētu apskatīt Suunto zīmola pulksteņus, jo salīdzinājumā ar citiem modeļiem tie ir vislabāk piemēroti tieši šim uzdevumam. Šie viedpulksteņi ir aprīkoti ar lielas ietilpības baterijām, un tiem ir labi pārdomāta akumulatora darbība, kas savlaicīgi brīdina par akumulatora izlādi. Augstā līmenī ir arī Suunto pulksteņu navigācijas funkcija, kura ir apkopota atsevišķā izvēlnē, kas būtiski atvieglo meklēšanu un taupa laiku. Turklāt pulksteņa vai viedtālruņa lietotnē ir iespējams izveidot savu maršrutu un ātri to lejupielādēt. Pateicoties Somijas kvalitātei, Suunto ir pazīstams viedpulksteņu tirgū kā uzticams un izturīgs zīmols, kas noteikti nepievils jūs ikdienā.
Garmin viedpulkstenis apvieno sevī visnoderīgāko un nepieciešamāko funkciju kopumu, pateicoties to daudzveidībai, pulksteņus ir iecienījuši daudzi sportisti. Garmin modeļi iekļauj sevī barometru, termometru, akselerometru, altimetru, aktivitātes izsekošanu un daudzas citas lietotnes. Garmin kļuva par pirmo ražotāju, kuram rūpēja arī cilvēki, kas vēlējās atteikties no viedpulksteņiem, nomainot tos uz sporta pulksteņiem. Tāpat Garmin izveidoja savu norēķinu sistēmu, uzstādīja papildus atmiņu mūzikas lietotnēm, kā arī nodrošināja iespēju lejupielādēt pilnvērtīgas topogrāfijas kartes navigācijai. Atšķirībā no konkurentiem Garmin ir saglabājis arī savu lietotņu veikalu ar pulksteņu ciparnīcām, sporta programmām un dažādiem logrīkiem, kad citi uzņēmumi no šīs iespējas ir atteikušies. Ikdienā Garmin turpina ieņemt līdera pozīcijas kā viens no ērtākajiem viedpulksteņu veidiem ar pārdomātu modinātāju, laikapstākļu logrīku un WiFi savienojuma iespēju datu apmaiņai ar datoru.
Salīdzinoši nesen Polar un Garmin viedpulksteņos ir parādījies jaunums, kas ātri kļuva populārs amatieru vidū – vizuālā treniņu funkcija, kas piedāvā personalizētu treniņu plānu ar katra vingrinājuma detalizētu aprakstu, kur dati tiek analizēti pamatojoties uz jūsu miega un atpūtas laiku. Tomēr ar zināmu pārliecību mēs varam apgalvot, ka līdzīga funkcija tuvākajā laikā parādīsies arī Suunto pulksteņos.
Tātad – kurš viedpulkstenis vislabāk der skriešanai, peldēšanai, riteņbraukšanai vai triatlonam?
Visi trīs zīmoli viedpulksteņu tirgū ir līdzvērtīgi, neraugoties uz dažām atšķirībām konfigurācijā un funkciju pieejamības ziņā, treniņa beigās tie parāda vienus un tos pašus datus. Tāpēc ir jāveic izvēle, pamatojoties uz primārajām funkcijām un jūsu vajadzībām, kas katram ir individuālas.