medicine.lv skaitļos

Lietotāji online164
Aktīvie uzņēmumi12733
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21050
Pilna spektra redzes korekcija vienuviet : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Pilna spektra redzes korekcija vienuviet

Sabiedrībā bieži vien jēdzienu “redzes korekcija” saprot kā sinonīmu redzes lāzerkorekcijai, bet patiesībā redzes korekcija ir jebkāda veida darbības vai palīglīdzekļi, kas palīdz uzlabot mūsu redzes kvalitāti. Pilna spektra redzes korekcijas iespējas ir brilles un kontaktlēcas, nakts lēcas, redzes lāzerkorekcija, intraokulāras kolamēra lēcas vai multifokālas lēcas implantācija. Pilna spektra redzes korekcija ietver sevī plašu redzes korekciju iespēju klāstu, un svarīgākais šajā procesā ir izvēlēties pacientam vispiemērotāko risinājumu, lai panāktu maksimālu redzes uzlabošanu. Redze ir viena no mūsu svarīgākajām maņām, kas ietekmē mūsu dzīves kvalitāti, labsajūtu un darbaspējas. Bez ievērības atstāta redzes pasliktināšanās var kļūt par iemeslu acu saslimšanai, tādēļ pacientam ir svarīgi savlaicīgi vērsties pie speciālista, lai izprastu redzes izmaiņu iemeslu un rastu piemērotāko risinājumu redzes kvalitātes uzlabošanai. 

Lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem iespējami ātrā laikā un vietā pieejamu kvalitatīvu acu speciālista pakalpojumu, SIA “Latvijas Amerikas acu centrs” ir izveidojis jauna koncepta filiāļu tīklu – Redzes ekselences centrus. Vairāk nekā 28 gadu darba pieredze un profesionālais, augstas klases aprīkojums Redzes ekselences centros ļauj nodrošināt pasaules līmeņa acu un redzes veselības aprūpi ikvienam Latvijas iedzīvotājam neatkarīgi no viņa vecuma. 

Redzes korekcijas iespējas ikvienā vecuma posmā
Redzes korekcijai nav vecuma ierobežojumu, bet katram cilvēka vecuma posmam ir savas redzes veselības  uzlabošanas īpatnības. 

Ja piedzimstot jaundzimušajam nav konstatētas novirzes actiņu attīstībā, pirmā vizīte pie acu ārsta parasti tiek plānota, bērnam sasniedzot 1 gada vecumu. Ja bērnam netiek konstatētas redzes problēmas, nākamā vizīte tiek plānota 3–4 gadu vecumā un pēc tam pirmsskolas vecumā. Bērni bieži vien nesūdzas par redzes problēmām, jo viņiem nav, ar ko salīdzināt, kā ir redzēt skaidri, tādēļ nereti rodas situācijas, kad vecāki pat nenojauš, ka bērnam ir redzes problēmas. Vecumā līdz 7 gadiem bērna redzi ir iespējams koriģēt ar briļļu palīdzību. 

Sasniedzot 8 gadu vecumu, bērna redze ir pilnībā attīstījusies. Ja netiek novērotas redzes problēmas, pusaudžu vecumā profilaktisko redzes pārbaudi pie speciālista ieteicams veikt reizi gadā vai divos. Ņemot vērā to, ka šobrīd ir būtiski palielinājies laiks, kuru pusaudži un jaunieši pavada pie ekrāniem (telefona, datora, televizora u.c.), vecākiem ir rūpīgi jāseko līdzi, lai viņu bērni regulāri atpūtinātu acis un viņiem tiktu nodrošināts pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, kā arī viņi veiktu regulāras fiziskās aktivitātes. Pārmērīga slodze redzei var veicināt sausās acs sindromu, ar kuru bērnam nāksies sadzīvot visa mūža garumā. Šajā vecuma posmā piedāvātās redzes korekcijas iespējas ir brilles, kontaktlēcas un naktslēcas. Redzes lāzerkorekcija ir pieejama, sākot no 18 gadu vecuma. 

Ir jāuzsver, cik būtiski ir jauniešiem un jauniem cilvēkiem līdz 40 gadu vecumam veikt regulāras profilaktiskas redzes pārbaudes reizi 2–3 gados. Bieži vien, paši nejūtot, arī pieaugušie gan darbā, gan brīvajā laikā pavada ievērojami vairāk laika pie ekrāniem, nekā to vajadzētu, un rezultātā var tikt ietekmēta arī redzes kvalitāte.


Sasniedzot 40 gadu vecumu, profilaktiskās redzes pārbaudes ir jāveic reizi gadā, pat ja cilvēkam nav nekādu sūdzību. Profilaktiskajām redzes pārbaudēm ir būtiska nozīme savlaicīgā redzes saslimšanu atklāšanā, jo ne vienmēr simptomi ir pamanāmi un izjūtami. 

Vecuma posmā no 21 līdz 55 gadiem redzes korekciju ir iespējams veikt ar brillēm, kontaktlēcām, nakts lēcām, lāzerkorekciju un  intraokulāras kolamēra lēcas implantāciju. 

Laika gaitā acs, tāpat kā organisms kopumā, sāk novecot. Kādam agrāk, kādam vēlāk, bet, pārsniedzot 40–50 gadu slieksni, var parādīties nepieciešamība pēc brillēm lasīšanai vai kādu smalku darbu veikšanai (adīšanai, izšūšanai, tamborēšanai u.tml. darbiem). Ja vecākiem vai vecvecākiem ir bijušas redzes saslimšanas, noteikti ir jāpievērš pastiprināta uzmanība regulārai savas redzes pārbaudei, kā arī ikgadējās vizītes pie acu ārsta ir jāieplāno, ja cilvēkam ir tādas hroniskas saslimšanas kā cukura diabēts vai sirds un asinsvadu slimības.


Senioru vecumā redzes korekcijai izvēlas brilles, nakts lēcas vai lēcas implantāciju, jo bieži vien ir izveidojusies acs dabīgās lēcas apduļķošanās jeb katarakta, kā rezultātā to aizstāj ar mākslīgo intraokulāro lēcu. Jāpiebilst, ka mūsdienās ir iespēja izvēlēties ne vien monofokālu, bet arī multifokālu lēcu, kas pēc procedūras ļauj redzēt gan tuvumā, gan tālumā, kā arī vidējā redzes attālumā bez brillēm. 

Redzes korekcija – rūpīgi pārdomāta izvēle 
Redzes ekselences centra darbības pamatā ir pasaules līmeņa tehnoloģijas un iekārtas, inovatīvas metodes un profesionāls personāls, kas ir pamatnosacījums veiksmīgai ārstēšanai vai efektīvākā risinājuma piemeklēšanai redzes korekcijas gadījumā. Tikai tad, ja ir pieejamas pilna spektra redzes korekcijas iespējas, pilnībā izprastas pacienta nepieciešamības, speciālists var ieteikt labāko risinājumu.

Lai pacients būtu pārliecināts par tieši viņam piemērotākās redzes korekcijas metodes izvēli, noteikti būtu jānoskaidro acs kā orgāna parametri un to piemērotība izvēlētajam redzes korekcijas veidam. 

Redzes ekselences centros tiek piedāvāta iespēja bezmaksas skrīninga konsultācijai, kuras laikā speciālisti veiks pamatmērījumus, lai noteiktu piemērotāko redzes korekcijas virzienu, un izrunās ar pacientu iespējamos risinājumus.

Plašāk par redzes korekcijas iespējām un Redzes ekselences centra pakalpojumiem uzzini, apmeklējot mājaslapu www.manaredze.lv.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.