Pētnieki: Barošana ar krūti samazina krūts vēža attīstības risku
Barošana ar krūti ne vien aizsargā sievietes pret krūts vēzi, bet arī samazina krūts vēža attīstības risku 10 gadu garumā. Pētījumā norādīts, ka šīs iezīmes ir novērojamas vienīgi to sieviešu vidū, kas nesmēķē un baro bērnu ar krūti ilgāk par sešiem mēnešiem.
Pētnieki no Spānijas novēroja 504 krūts vēža pacientes vecumā no 19 līdz 91 gadiem. Publicējot rakstu medicīnas aprūpes žurnālā, pētnieki norāda, ka saslimšanas gadījumi ievērojami samazinātos, ja sieviešu vairākums izvēlētos bērna barošanu ar krūti.
"Bērnu barošana ar krūti ilgāk par sešiem mēnešiem ne tikai nāk par labu bērna veselībai, bet aizsargā arī māti no saslimšanas, piemēram, ar krūts vēzi," norādīts pētījumā, kuru vadīja Emilio Gonzalezs Himinezs (Emilio González-Jiminéz) no Granadas Universitātes.
Nesmēķējošām sievietēm, kas vismaz sešus mēnešus nodarbojās ar bērna barošana ar krūti, diagnoze krūts vēzis pacientēm tika konstatēta vidēji 68.4 gadu vecumā.
Pēc desmitgades novērojot sievietes, kas nesmēķē, bērnu ar krūti nebaroja vai veica to mazāk kā 3 mēnešus, diagnosticēja saslimšanu ar krūts vēzi vidēji 58 gadu vecumā, arī nesmēķējošām sievietēm, kas baroja ar krūti no 3 līdz 6 mēnešu laikā (57 gados). Līdz ar to sievietes, kas baro bērnu ar krūti, samazinās risks saslimt ar krūts vēzi par 4,3 % katru gadu, kamēr viņa to dara.
Savukārt sievietes, kas ikdienā smēķē, negūst labumu no barošanas ar krūti, diagnosticēja viņām krūts vēzi, neatkarīgi no krūts barošanas ilguma, ka pētījumā ir konstatēts.
"Balstoties uz šiem secinājumiem, slimības izplatība samazinātos no 6,3 % līdz 2,7%, ja sievietes barotu bērnus ar krūti ilgāk par sešiem mēnešiem, " atklāj pētnieki. Atteikšanās no barošanas ar krūti ir būtisks faktors, kas palielina risku saslimt ar krūts vēzi.
Rezultāti apstiprina iepriekš veiktos pētījumus šīs tēmas sakarā. Pētnieki norāda, ka barošana ar krūti un grūtniecība pasargā sievieti no saslimšanas ar krūts vēzi samazinātā oestregena līmeņa dēļ.
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors ODHV