medicine.lv skaitļos

Lietotāji online344
Aktīvie uzņēmumi12208
Nozares raksti1421
Ekspertu atbildes21477
Pētījums: Pēc-pandēmijas posmā aug pieprasījums pēc medicīnas pakalpojumiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Pētījums: Pēc-pandēmijas posmā aug pieprasījums pēc medicīnas pakalpojumiem

Freepik.com/ rawpixel.com
Foto: Freepik.com/ rawpixel.com

Līdz ar Covid-19 saslimstības mazināšanos jeb pēc-pandēmijas posmā pieaudzis pieprasījums pēc ikdienas medicīnas pakalpojumiem, izmeklējumiem, mentālās un fiziskās rehabilitācijas, kā arī nopietnu, akūtu saslimšanu ķirurģiskas ārstēšanas, liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO Veselības apdrošināšanas polišu izmantošanas dati.

“Divus gadus iedzīvotāji ir mazāk gājuši pie ārstiem, dažādi medicīnas pakalpojumi nav sniegti – to redzu arī pēc klīnisko laboratorijas izmeklējumu skaita samazinājuma Covid-19 posmā”, norāda “MFD laboratorijas” galvenā ārste Olga Ļakutina. “Kādu diagnozi ārsts var noteikt pa telefonu, neredzot pacientu? Šobrīd vērojams, ka cilvēki vēršas pie medicīnas personāla biežāk, taču saslimšanas kļuvušas smagākas – kā rezultāts tam, ka nav saņemti regulāri medicīnas pakalpojumi. Piemēram, hroniskās saslimšanas, kas raksturīgas Latvijas sabiedrībai, patlaban kļuvušas vēl smagākas un tiek atklātas vēlīnā stadijā. Tādēļ ļoti vēlos uzsvērt, ka veselības pasliktināšanās gadījumā nedrīkst atlikt ārsta apmeklējumu.”

Plašāki izmeklējumi pēc ilgāka pārtraukuma

Salīdzinot ar laiku pirms pandēmijas, proti, 2019. gada pavasari ar 2022. gada pavasara Veselības apdrošināšanas polišu izmantošanas rādītājiem, audzis pieprasījums pēc dažāda veida maksas ambulatorajiem pakalpojumiem, no kuriem lielākais pieaugums bijis analīzēm, dažādām manipulācijām un izmeklējumiem. Savukārt no izmeklējumiem krasākais pieaugums šogad vērojams asinsspiediena diennakts monitorēšanai (+560%), Holtera jeb sirdsdarbības monitoringam (+387%) un asinsvadu izmeklēšanai (+120%).

Gints Konrads, "ERGO Life Insurance SE" Dzīvības un Veselības apdrošināšanas departamentu direktors Baltijā: “Pieaugošais pieprasījums pēc dažādām veselības pārbaudēm, konsultācijām un pakalpojumiem norāda uz to, ka pandēmijas laikā iedzīvotāji tos, visticamāk, atlikuši. Tās ir sekas, ko uz sabiedrības veselību atstājis Covid-19 posms ar pilnībā vai daļēji ierobežotu medicīnas pakalpojumu pieejamību. Laikus nediagnosticētas saslimšanas ļoti bieži nozīmē komplicētāku ārstēšanu vēlāk, tādēļ jo īpaši svarīgi, lai nākotnē, uzņēmumiem rūpējoties ar darbinieku labbūtību, veselības apdrošināšana tiktu uzskatīta par vienu no prioritārajiem atbalsta mehānismiem. Savukārt iedzīvotājus aicinām savlaicīgi rūpēties par savu veselību, lai izvairītos no iespējamiem sarežģījumiem nākotnē.”

Pieaug operāciju skaits

2022. gada pavasarī palielinājies dažādu medicīnisku manipulāciju, tai skaitā operāciju skaits, salīdzinot ar to pašu periodu 2019. gadā. Piemēram, proktoloģisko operāciju skaits pieaudzis par 42%, ginekoloģisko operāciju skaits pieaudzis par 32%, savukārt vēnu izmeklējumu un operāciju skaits par 11%, liecina Veselības apdrošināšanas polišu izmantošanas dati. Pieaugoša nepieciešamība pēc operatīvas iejaukšanās ginekoloģijā saistāma ar veselības profilakses un kontroles trūkumu aktīvajā pandēmijas posmā.

Gan proktoloģisko saslimšanu, gan vēnu operāciju skaita pieaugumu var uzskatīt par pandēmijas blaknēm, kas saistītas ar ilgstošu sēdošu darbu, aktualizējot gan hemoroīdu, gan vēnu problēmas. Vienlaikus tās uzskatāmas par saslimšanām, kurām pandēmijas aktīvajā fāzē iedzīvotāji nav pievērsuši pietiekamu vērību un nav laikus devušies pie ārsta.

Covid-19 dzīvesveida sekas

Pieprasījums pēc-pandēmijas posmā pieaudzis teju pēc visiem speciālistiem, populārākajam ārstu trijniekam paliekot nemainīgam: ginekologs (+52%), acu ārsts (+65%) un dermatologs (+45%). To, ka ieilgusī Covid-19 pandēmija ir bijis izaicinājums cilvēku vispārējai mentālajai un fiziskajai veselībai, apliecina saņemto konsultāciju statistika, izmantojot Veselības apdrošināšanas polises šī gada pavasarī, salīdzinot ar to pašu periodu 2019. gadā. Pieprasījums pēc fizioterapeita konsultācijām pieaudzis par 284% jeb fizioterapeita pakalpojumi saņemti teju četras reizes vairāk.

Līdz ar pandēmijas sākumu iedzīvotājiem ļoti aktualizējusies nepieciešamība pēc psihoterapeita pakalpojumiem, tādēļ Covid-19 laikā tie arvien vairāk iekļauti apdrošināšanas polisēs un, salīdzinot ar periodu pirms pandēmijas, šogad izmantoti 15 reizes jeb par 1400% vairāk. Tāpat vēl nepieredzētu pieprasījumu piedzīvojusi ambulatorā rehabilitācija, proti, ārstnieciskā vingrošana (+35%) un masāžas (+28%), kas, iespējams, saistīts ar ilgstošu mazkustīgu dzīvesveidu mājsēdes laikā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.