Paštonējošie līdzekļi: 6 biežāk uzdotie jautājumi un atbildes
Pirmie saules stari pavasarī ir tie, kas liek domāt par nesteidzīgām dienām pludmalē un zeltaina ādas toņa iegūšanu. Kamēr iesauļoties nav izdevies, mēs varam parūpēties par savu gaišo ādu un ieplānot zvilnēšanu pludmalē vēlākam laikam.
"Dove" zīmola vadītāja Alise Rosipū (Alice Roosipuu) sniedz atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par pašiedegumu, kas varētu būt aktuāli ne tikai pieredzējušiem paštonējošā losjona lietotājiem, kuri vēlas izskatīties kā tikko atgriezušies no saulainā ceļojuma ārzemēs, bet arī iesācējiem un tiem, kuri, meklējot mieru no skarbās ziemas saules, iedegumu veido mājās paši.
Kā darbojas paštonējošais losjons?
Visi paštonējošie losjoni, aerosoli un putas satur DHA jeb dihidroksiacetonu, ko iegūst no cukurbietēm un cukurniedrēm, kas, reaģējot ar ādas virsslāņa saturošām aminoskābēm, rada reakciju, kura padara ādu tumšāku un piešķir tai saulainu spīdumu. Šī pati sastāvdaļa ir arī paštonējošā losjona spilgtās smaržas iemesls. Lai arī katra cilvēka ķermenis ir atšķirīgs, vislabāk "nosauļoties" var vakarā, lai no rīta, baudot aromātisku un atsvaidzinošu dušu, nomazgātu lieko losjona un aromāta atlikumu.
Kā rūpēties par ādu pirms un pēc "sauļošanās"?
Ja plāno kādā ķermeņa daļā atbrīvoties no apmatojuma, veic tā likvidēšanu vismaz 24 stundas pirms paštonējošā losjona uzklāšanas. Skūšanās padara ādu īpaši jutīgu un pēdējā lieta, ko vēlies, ir izsitumi, kas traucē tavu zeltaino kāju iedegumam. Lai nodrošinātu vislabāko un vienmērīgāko pārklājumu, ir svarīga ādas mitrināšana. Īpaši vienkārši to nodrošināt tad, ja paštonējošais losjons ir ar mitrinošu sastāvu.
Kā losjonu uzklāt vienmērīgi?
"Vispirms tev ir viegli jāattīra ķermeņa āda, lai sagatavotu to paštonējošam losjonam. Pretējā gadījumā var gadīties, ka nedzīvās ādas šūnas absorbē pārāk daudz losjona un gala rezultāts ir ļoti nevienmērīgs," norāda zīmola vadītāja. Pirms paštonējošā losjona uzklāšanas sausākajās ķermeņa daļās kā, piemēram, ceļgaliem un elkoņiem, papildus nepieciešams lietot mitrinātāju, pretējā gadījumā āda var kļūt pārāk tumša. Lai iegūtu patiesi vienmērīgu pārklājumu un skaistu iedegumu, eksperte iesaka sākt lietot losjonu, sākot no kājām uz augšu, plecu, kakla zonu, seju atstājot beigām. "Tādā veidā tu samazināsi iespēju, ka losjons tiks noņemts uz jau noklātajām ķermeņa daļām vai ka tavas kustības atstāj nevienmērīgus plankumus uz ādas," saka speciāliste.
Vai sejai un ķermenim vajadzētu izmantot dažādus produktus?
Ķermeņa kopšanai paredzētie produkti, kurus izmanto sejas ādai, drīzāk var radīt kaitējumu, nevis nākt par labu – tas pats attiecas uz paštonējošiem losjoniem. Sejas āda ir daudz jutīgāka, tāpēc tie ķermeņa paštonējošie līdzekļi, kas domāti tavam ķermenim, var kairināt ādu uz sejas vai padarīt seju daudz tumšāku nekā ķermeņa ādu.
Vai pēc paštonējošā losjona lietošanas var uzreiz vilkt drēbes?
Iesakām veikt "sauļošanās" procesu tad, kad nav paredzēts nekur steigties. Vislabāk to veikt pirms došanās pie miera vai nedēļas nogales rītā. Jo vairāk laika tu veltīsi losjona uzklāšanai, jo ilgāks būs tavas ādas zelta spīdums. Tu saņemsi vislabāko rezultātu, ja paštonējošo losjonu lietosi apmēram divas stundas pirms miega, lai tas kārtīgi iesūktos ādā. Gadījumā, ja ķermeņa tonēšanu ar losjonu veiksi steigā no rīta, tas var neizžūt un drēbēs esošās krokas var sabojāt tavu iedegumu, turklāt tumšie sauļošanās krēmi var atstāt traipus uz tavām drēbēm.
Cik noturīgs ir iedegums ar paštonējošo losjonu?
Iedegums var turēties gandrīz nedēļu, bet tikai tad, ja paštonēšanas process tiek veikts pareizi. Tev vienmēr ir jādod paštonēšanās losjonam pietiekami daudz laika, lai tas reaģētu ar ādu un būtu uzklāts vismaz sešas stundas pirms dušas apmeklējuma. Tikai tad tas varēs pareizi uzsūkties un ādai piešķirt skaistu iedegumu. "Lai iegūtu patiesi skaistu un vienmērīgu iedegumu, iesakām vismaz reizi nedēļā lietot sauļošanās losjonu, izvēloties vieglāku un mazāk pigmentētu produktu, piemēram, tonētu mitrinātāju, lai rezultāts būtu dabisks un mirdzošs," saka speciāliste.