medicine.lv skaitļos

Lietotāji online309
Aktīvie uzņēmumi12800
Nozares raksti1624
Ekspertu atbildes21477
Parazīti - kur un kā tos var dabūt? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Parazīti - kur un kā tos var dabūt?

Pēdējā laikā tiek daudz runāts par organisma un apkārtējās vides piesārņojumu. Sakarā ar ūdens un pārtikas piesārņojumu, ar lielu ķīmisko vielu un antibiotiku lietošanu un ar tūristu pieaugumu strauji palielinās inficēšanās ar dažāda veida parazītiem.  Parazīti - cērmes, nematodes, amēbas u.c. daudz lielākā mērā ir izplatīti starp iedzīvotājiem nekā par to ir informēti medicīnas darbinieki.

Parazīts -  organisms, kas dzīvo uz sava saimnieka rēķina. Viņš dzīvo mūsu organismā paralēlu dzīvi, pārtiek no mūsu enerģijas, no mūsu šūnām, no mūsu pārtikas.

Cilvēka organismā var dzīvot vairāk nekā 100 dažāda veida parazīti – sākot ar mikroskopiskām amēbām un beidzot ar lenteņiem, kas var būt pat vairākus metrus gari.

Parazīti dzīvo ne tikai kuņģa zarnu traktā, tos var atrast jebkurā ķermeņa daļā – aknā, plaušās, muskuļos, smadzenēs, asinīs, ādā un pat acīs.

Tradicionāli parazītus nosaka ar fekāliju analīžu palīdzību, bet problēma ir tā, ka šāda metode nav pārāk droša. Analīžu laikā parazītu klātbūtni var noteikt, ja laborants zem mikroskopa ierauga parazīta oliņas, bet, ja tanī brīdī, kad veic analīzes, parazīts nav saražojis oliņas, to klātbūtne paliks nepamanīta. Daži ārsti ieteic veikt analīzes 3 reizes, bet tas visticamāk nepalīdzēs, jo oliņu atlikšanas laiks ir nenormēts. Tikai 8.-10. reizē varētu iegūt patiesu atbildi.

Pirmās pazīmes, kas liecina par parazītu klātbūtni mūsu organismā.

Aizcietējumi. Dažas cērmes savu izmēru dēļ var bloķēt dažādus orgānus. Piemēram žūlts ceļu nosprostojums var novest pie aknu slimībām un dzeltes, savukārt zarnu nosprostojums pie aizcietējumiem, bet sliktākajā gadījumā līdz zarnu necaurejamībai un operācijai.

Banner 280x280

Caureja. Daudzi parazīti ražo vielu līdzīgu prostaglandīnam, kas provocē šķidru vēdera izeju. Caureja – tas var būt viens no rādītājiem parazītu klātbūtnei organismā.

Gāzes un vēdera uzpūšanās. Iekaisuma process tievajās zarnās izsauc vēdera uzpūšanos un gāzu veidošanos. Ja neattīra zarnas no parazītiem šis process ar dažādu intensitāti var atkārtoties dažu mēnešu vai pat dažu gadu garumā.

Zarnu iekaisumi. Parazīti var kairināt un veidot iekaisuma procesu zarnu sieniņās, kas savukārt izraisa daudz nepatīkamu simptomu un mazina barības vielu, jo sevišķi  nepiesātināto taukskābju uzsūkšanās spējas. Rezultātā taukvielas, kurām vajadzētu uzsūkties tievajās zarnās nonāk resnajā zarnā izprovocējot spazmas, aizcietējumus, caureju. Šos taukus var atrast fēču analīzēs un bieži tiek izrakstītas zāles, kas ārstē zarnu iekaisumu, bet neattīra organismu no parazītu piesārņojuma.

Alerģijas.  Pēc savas būtības parazīti ir alergēni un tas liek aizdomāties. Kopā ar ekoloģisko un cita veida piesārņojumu arī parazitārais piesārņojums veicina alerģisko saslimšanu palielināšanos.

Sāpes locītavās un muskuļos. Ir sen zināms, ka parazīti migrē pa mūsu organismu. Kad tas notiek cilvēks jūt sāpes, ko bieži uzskata par artrīta sekām.  Muskuļu iekaisumi un sāpes locītavās bieži var būt kā imunitātes atbildes reakcija uz parazītu klātbūtni organismā, kā arī sekas, kuras ir radījuši parazīti traumējot audus.

Ādas iekaisumi.  Parazīti var izsaukt papilomas, nātreni, ekzēmu, furunkuļus un citus ādas iekaisumus.

Svara problēmas.  Arī paaugstināts vai pazemināts svars var būt par iemeslu parazītu klātbūtnei organismā.
 
Pazemināts svars – zarnu trakta traucējumi, vēdera sāpes, pazemināta apetīte.

Liekais svars -  kā sekas cērmju invāzijai. Trūkstot kuņģa zarnu traktā fermentiem un pienskābām baktērijām pasliktinās pārtikas šķelšanās process un šāda vide ir labvēlīga parazītiem, kā rezultātā organisms piesārņojas arvien vairāk  un veidojas liekais svars. Svara pieaugumu veicina arī toksisko vielu iedarbība uz vielmaiņu. 

Hronisks nogurums. Hroniska noguruma simptomi -  vājuma sajūta, apātija, depresija, koncentrēšanās spēju samazināšanās, slikta atmiņa u.c. Nepietiekamas  barības vielas izsauc fizisko, smadzeņu darbības un emocionālo problēmu rašanos. Pat pie ļoti labas pārtikas lietošanas: olbaltumvielas, taukvielas, vitamīni un minerālvielas sakarā ar sliktām uzsūkšanās spējām organismā neuzsūcās. Un to  pastiprina pastāvīga organisma saindēšanās ar parazītiem un to toksīniem.

Imunitātes traucējumi.  Parazīti novājina imūno sistēmu, samazinot imunoglobolīna aizsargspējas un izprovocējot alerģiskās reakcijas. Tādā veidā tiek atvērts ceļš dažādu infekciju iekļūšanai organismā un kuņģa zarnu traktā veidojas disbakterioze. Parazītu atstātās pēdas var būt par iemeslu biežai slimošanai.

Onkoloģiskās slimības. Hroniska organisma indēšana, novājināta imūnā sistēma, tieša traumējoša iedarbība uz šūnām un orgāniem, ilgstoši iekaisumi un barības vielu nepietiekamība organismā – tas ir pilnīgi pietiekami, lai izprovocētu audzēju veidošanos.

Elpošanas ceļu iekaisums. Daudzi parazīti migrē pa mūsu organismu ,ieskaitot arī elpošanas ceļus. Klepus, paaugstināta temperatūra, gļotu izdalīšanās, iesnas, sinusīts ir pilnīgi reāli simptomi, kas var liecināt par parazītu klātesamību mūsu organismā.

Kādi faktori veicina parazītu vairošanos mūsu organismā.
 
Pirmais veicinošais faktors ir  ilgstošs resnās zarnas piesārņojums. Vairums parazītu atrodas resnajā zarnā, vai emigrē caur to. Pēc Britānijas Karaliskās Medicīniskās Akadēmijas zinātnieku domām, 95% slimību tiešā vai netiešā veidā ir saistītas ar resno zarnu.  Akadēmijā tika noteiktas vairāk kā 40 dažādas indīgas vielas, kas veidojas resnajā zarnā. Šie toksīni nokļūst asinsritē un graujoši iedarbojas uz organismu.

 Doktors B. Džensens uzskata ka, vidējam cilvēkam, vecākam par 40 gadiem, resnajā zarnā apmēram noslāņojas no 2-12 kg fēces vielu. Tādā fēces vielu daudzumā var savairoties jebkura izmēra parazīti, kas saindē mūsu organismu. Parazīti pārtiek no paša labākā, ko ēd viņa saimnieks, atstājot tikai ēdiena paliekas. Tieši tāpēc cilvēkiem, kuri ievēro veselīgu dzīves veidu un lieto vitamīnus, ļoti bieži netiek novērots veselības uzlabojums.

"Iekšējie netīrumi ir vēl bīstamāki nekā ārējie. Tas, kas attīrās tikai no ārpuses, paliek piesārņots no iekšpuses. Cik ļoti daudz paliek indīgu vielu organismā, kuras būtu nepieciešams iztīrīt no organisma ar dabīgiem līdzekļiem." tie ir Pola Breggi vārdi, kurš pamatoja un praktizēja organisma attīrīšanu un piekopa veselīgu dzīves veidu. Kad viņš traģiski gāja bojā 96 gados, veicot sekciju, dakteri atklāja ka, viņa iekšējie orgāni bija kā 18 gadīgam jauneklim.

"Mums jāattīra savs organisms no fēču vielām un parazītiem, lai izvairītos no organisma saindēšanās. Neveicot nekādas organisma attīrīšanas procedūras, mēs savu organismu  pakļaujam lielam toksīnu piesārņojumam. 90% slimības sākas resnajā zarnā, šlakvielas iesūcas limfā un asinsritē, parazīti apēd visas vērtīgās uzturvielas un izdala indīgas toksiskās vielas. Toksīni bloķē fermentus – un lūk jums sākums visām slimībām,"  raksta doktors B.Karpenters.

Veselības salons 888
Dārzaugļu iela 1, Rīga
Tālr.: 67275888, 27088877
www.vs888.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Tu mīli sauli, bet vai tā mīl tevi? Pārmērīgas sauļošanās ietekme uz ādu

Tu mīli sauli, bet vai tā mīl tevi? Pārmērīgas sauļošanās ietekme uz ādu

Arvien vairāk siltais laiks par sevi liek manīt, kas liek domāt par to, ka drīz jau varēsim sauļoties. Lai kā mums patiktu šis process, pārmērīga saules iedarbība ir būtisks faktors, kas izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos jeb fotonovecošanos. Kā pasargāt sejas ādu no saules, zilās gaismas un apkārtējās vides piesārņojuma?

Aktuālie piedāvājumi

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Acorus Balance Fiber – šķiedrvielu kompleksi tavai veselībai!

Testa rezultāti: Acorus Balance Fiber – šķiedrvielu kompleksi tavai veselībai!

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvāja testēt "Acorus Balance Fiber" šķiedrvielu kompleksu.

Testa rezultāti: Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Testa rezultāti: Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvāja izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Testa rezultāti: “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt uztura bagātinātāju “Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai.

Testa rezultāti: RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

Testa rezultāti: RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvāja testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, dr. Žoržs Žabūrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, dr. Žoržs Žabūrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Žoržs Žabūrs ir asinsvadu ķirurgs, asinsvadu ultrasonogrāfijas speciālists un flebologs. Pirmais Baltijā veicis vēnu operāciju, pielietojot hipnozi. Žoržs Žabūrs ir arī Latvijas Asinsvadu ķirurgu biedrības biedrs, Latvijas Flebologu biedrības biedrs, Eiropas Asinsvadu ķirurgu biedrības biedrs.