medicine.lv skaitļos

Lietotāji online124
Aktīvie uzņēmumi12754
Nozares raksti1353
Ekspertu atbildes20942
Parakstīts sadarbības memorands sociālo un veselības aprūpes problēmu risināšanas veicināšanai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Parakstīts sadarbības memorands sociālo un veselības aprūpes problēmu risināšanas veicināšanai

Pēc Rīgas pašvaldības iniciatīvas, pirmo reizi sociālās un veselības aprūpes jomu vēsturē parakstīts sadarbības memorands abu nozaru integrācijas jautājumos. Ceturtdien, 14. oktobrī, tiešsaistē memorandu parakstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, veselības ministrs Daniels Pavļuts, labklājības ministrs Gatis Eglītis un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Parakstot memorandu, puses apņemas:

•   sadarboties, lai izveidotu sociālās un veselības aprūpes jomas integrētu (ekonomiski efektīvu un uz cilvēka vajadzībām orientētu) pakalpojumu sistēmu;

• veicināt veselības aprūpes pakalpojumu integrāciju klienta – sociālo pakalpojumu saņēmēja – atrašanās vietā, lai uzlabotu starpnozaru sadarbībā balstītu pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem;

•  sadarboties ar pašvaldību un sniegt tai iespējamo finansiālo un organizatorisko atbalstu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai sociālajos pakalpojumos;

• veidot sadarbību ar augstākās izglītības iestādēm, lai akadēmiskajās programmās nodrošinātu zināšanas par integrētiem pakalpojumiem un atbalstītu budžeta vietas tādās programmās, kas sagatavo dažādus speciālistus.

Covid-19 pandēmijas laiks ir saasinājis un aktualizējis sociālās un veselības aprūpes jomas sadarbības un koordinētas rīcības aktualitāti un neatliekamību, tāpēc abu nozaru integrācija ir starpinstitucionāls un starpnozaru jautājums, kas jārisina kopā, iesaistoties Labklājības ministrijai, Veselības ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai, kā arī Rīgas domei kā lielākajai pašvaldībai un valsts galvaspilsētai.

Lai nodrošinātu maksimāli visaptverošu  pieeju cilvēka vajadzību apmierināšanai, būtiska ir integrēta sociālo un veselības aprūpes pakalpojumu pieeja, kas uzlabo ne tikai iedzīvotāju labbūtību, bet paredz arī efektīvāku valsts un pašvaldības finanšu līdzekļu izlietojumu.  Kā norāda Pasaules Veselības organizācija un liecina pētījumi, būtiski  akcentēt  integrētās aprūpes pozitīvo ietekmi uz  augstāku pacientu aprūpes kvalitāti un uzlabotu veselību, kā arī augstākiem pacienta apmierinātības rezultātiem, priekšplānā izvirzot klienta kvalitatīvi nodzīvotos dzīves gadus un sistēmas darbības efektivitāti.

Eiropas Sociālo tiesību komisijas rīcības plāns  mudina dalībvalstis veidot situāciju, kuras ietvaros valsts iestādes nodrošina sociālās drošības efektivitāti ar pakalpojumu tīklu veidošanu un piekļuves pamatpakalpojumiem nodrošināšanu tiem, kam tā nepieciešama. Lielā mērā tā ir tieša norāde uz dažādu jomu (veselība, sociālā joma, izglītība u.c.) integrācijas nepieciešamību.

Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgi dzīvot sociāli drošā vidē un saņemt nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus. Tieši veiksmīgi īstenota sabiedrībai nepieciešamo jomu integrācija paaugstina cilvēku labklājību un iespējas realizēt savu potenciālu, veidojot veselīgas attiecības starp dažādām iedzīvotāju grupām, kā arī veidojot ilgtspējīgu vietējo kopienu un valsts ekonomisko attīstību.

Lai efektīvi risinātu memorandā iezīmētos jautājumus, tiek veidota starpnozaru profesionāļu darba grupa, kas jau drīzumā sāks darbu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Ozons un ozonēšana

Ozons un ozonēšana

Ozons ir ļoti spēcīgs oksidants, tam ir stipri izteikta antibaktericīda iedarbība, tādēļ to plaši var izmantot dažādās jomās gaisa, virsmu un ūdens attīrīšanā. SIA “Ozone Tech” piedāvā dažādu ražotāju ozonatorus. 

Video

Produktu testi

Testa rezultāti: "Silmachy Remedies" šampūnziepes – dabai draudzīgs šampūns matu, bārdas un ūsu kopšanai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Silmachy Remedies" piedāvāja testēt šampūnziepes ar Indijas ērkšķogu (Amlas) ekstraktu matiem, bārdai un ūsām.

"Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvā testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic Cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic Face cream anti age".

Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Testa rezultāti: HealthAid® 100% tīra E vitamīna eļļa ķermenim – veselīgai, elastīgai un tvirtai ādai

Testa rezultāti: HealthAid® 100% tīra E vitamīna eļļa ķermenim – veselīgai, elastīgai un tvirtai ādai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt HealthAid® 100% tīru E vitamīna eļļu ķermenim (50 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Valtera protēžu laboratorija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Valtera protēžu laboratorija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA „Valtera protēžu laboratorija” ir vienīgais acu protezēšanas uzņēmums Baltijas valstīs ar ilgstošu darbības pieredzi un augsti kvalificētiem speciālistiem, kas savas zināšanas un prasmes ir ieguvuši Vācijā, Krievijā, Lielbritānijā un ASV. 

Dr. Mauriņa Vēnu centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Mauriņa Vēnu centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Mauriņa Vēnu klīnika ir viena no Eiropā modernākajām lāzermedicīnas un vēnu ārstēšanas klīnikām. Katru gadu klīniku apmeklē tūkstošiem pacientu, kuriem veiksmīgi izārstētas vēnu varikozes, trofiskās čūlas un citas vēnu saslimšanas ar mūsdienīgām, drošām un pārbaudītām metodēm.