medicine.lv skaitļos

Lietotāji online133
Aktīvie uzņēmumi12211
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
Parakstīts sadarbības memorands sociālo un veselības aprūpes problēmu risināšanas veicināšanai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Parakstīts sadarbības memorands sociālo un veselības aprūpes problēmu risināšanas veicināšanai

Pēc Rīgas pašvaldības iniciatīvas, pirmo reizi sociālās un veselības aprūpes jomu vēsturē parakstīts sadarbības memorands abu nozaru integrācijas jautājumos. Ceturtdien, 14. oktobrī, tiešsaistē memorandu parakstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, veselības ministrs Daniels Pavļuts, labklājības ministrs Gatis Eglītis un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Parakstot memorandu, puses apņemas:

•   sadarboties, lai izveidotu sociālās un veselības aprūpes jomas integrētu (ekonomiski efektīvu un uz cilvēka vajadzībām orientētu) pakalpojumu sistēmu;

• veicināt veselības aprūpes pakalpojumu integrāciju klienta – sociālo pakalpojumu saņēmēja – atrašanās vietā, lai uzlabotu starpnozaru sadarbībā balstītu pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem;

•  sadarboties ar pašvaldību un sniegt tai iespējamo finansiālo un organizatorisko atbalstu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai sociālajos pakalpojumos;

• veidot sadarbību ar augstākās izglītības iestādēm, lai akadēmiskajās programmās nodrošinātu zināšanas par integrētiem pakalpojumiem un atbalstītu budžeta vietas tādās programmās, kas sagatavo dažādus speciālistus.

Covid-19 pandēmijas laiks ir saasinājis un aktualizējis sociālās un veselības aprūpes jomas sadarbības un koordinētas rīcības aktualitāti un neatliekamību, tāpēc abu nozaru integrācija ir starpinstitucionāls un starpnozaru jautājums, kas jārisina kopā, iesaistoties Labklājības ministrijai, Veselības ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai, kā arī Rīgas domei kā lielākajai pašvaldībai un valsts galvaspilsētai.

Lai nodrošinātu maksimāli visaptverošu  pieeju cilvēka vajadzību apmierināšanai, būtiska ir integrēta sociālo un veselības aprūpes pakalpojumu pieeja, kas uzlabo ne tikai iedzīvotāju labbūtību, bet paredz arī efektīvāku valsts un pašvaldības finanšu līdzekļu izlietojumu.  Kā norāda Pasaules Veselības organizācija un liecina pētījumi, būtiski  akcentēt  integrētās aprūpes pozitīvo ietekmi uz  augstāku pacientu aprūpes kvalitāti un uzlabotu veselību, kā arī augstākiem pacienta apmierinātības rezultātiem, priekšplānā izvirzot klienta kvalitatīvi nodzīvotos dzīves gadus un sistēmas darbības efektivitāti.

Eiropas Sociālo tiesību komisijas rīcības plāns  mudina dalībvalstis veidot situāciju, kuras ietvaros valsts iestādes nodrošina sociālās drošības efektivitāti ar pakalpojumu tīklu veidošanu un piekļuves pamatpakalpojumiem nodrošināšanu tiem, kam tā nepieciešama. Lielā mērā tā ir tieša norāde uz dažādu jomu (veselība, sociālā joma, izglītība u.c.) integrācijas nepieciešamību.

Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgi dzīvot sociāli drošā vidē un saņemt nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus. Tieši veiksmīgi īstenota sabiedrībai nepieciešamo jomu integrācija paaugstina cilvēku labklājību un iespējas realizēt savu potenciālu, veidojot veselīgas attiecības starp dažādām iedzīvotāju grupām, kā arī veidojot ilgtspējīgu vietējo kopienu un valsts ekonomisko attīstību.

Lai efektīvi risinātu memorandā iezīmētos jautājumus, tiek veidota starpnozaru profesionāļu darba grupa, kas jau drīzumā sāks darbu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".