Par Rietumnīlas drudža gadījumiem Eiropā
Pēdējo nedēļu laikā Rietumnīlas drudža uzliesmojumi reģistrēti Rumānijā, Grieķijā, Izraēlā un Krievijas Federācijā,", stāsta LIC direktora vietniece medicīnas jautājumos Velga Ķūse.
Eiropas Komisijas Agrīnās brīdināšanas un reaģēšanas sistēmā (EWRS) ievietotā informācija vēstī, ka šogad pirmais neiroinvazīvais Rietumnīlas drudža gadījums Eiropā tika reģistrēts 21.jūlijā kādai 37 gadus vecai sievietei no Rumānijas austrumu daļas (Galati apriņķa), apgabalā, kur jau iepriekšējos gados arī tika reģistrēti šīs infekcijas gadījumi.
Grieķijā kopš 27.jūlija, un līdz 4.augustam kopumā reģistrēti jau 7 saslimšanas gadījumi gadījumi piecās prefektūrās (Larissa un Karditsa prefektūrās Thessalia reģionā, Thessaloniki un Imathia prefektūrās Centrālmaķedonijas apgabalā un Austrum-Attiki prefektūrā).
Izraēlā līdz 2.augustam apstiprināti 5 Rietumnīlas drudža gadījumi.
Krievijas Federācijā līdz 10.augustam apstiprināti 10 gadījumi: 7 – Volgogradas apgabalā un 2 Voroņežas apgabalā.
LIC direktora vietniece Velga Ķūse informē: "Minētie gadījumi ir tikai oficiāli reģistrētie saslimšanas uzliesmojumi. Iespējams saslimstība ar šo infekciju ir lielāka, bet daudzi cilvēki drudzi pārslimo vieglā formā un nevēršas pēc palīdzības pie ārsta. Latvijā līdz šim nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar Rietumnīlas drudzi".
LIC speciālisti atgādina, ka Eiropas reģionā kritiskais periods Rietumnīlas vīrusa transmisijai ir katru gadu no jūlija līdz oktobrim. Ceļojot uz valstīm, kur pastāv infekcijas slimību risks, cilvēkiem jāzina, kā pasargāt sevi no šīs infekcijas.
Velga Ķūse: "Pret šo slimību nav iespējams vakcinēties, tādēļ ceļotājiem jāpievērš īpaša uzmanība pretodu aizsardzībai. Rietumnīlas drudža vīrusa galvenie pārnēsātāji ir odi un moskīti, ērces.
Rietumnīlas drudzis var izraisīt smagu un bīstamu smadzeņu un smadzeņu apvalka iekaisumu.
Drudža simptomi ir visai līdzīgi kā gripai - trīs līdz sešu dienu laikā pēc inficēšanās paaugstinās temperatūra, sākas muskuļu sāpes, var pietūkt limfmezgli. Novērojot šīs pazīmes, jāvēršas pie mediķiem".
Pasaules veselības organizācijas infektologu novērojumi liecina, ka 4% gadījumu inficēšanās ar Rietumnīlas drudža vīrusu ir letāla.
Vairāk par Infekcijas slimībām var uzzināt LIC mājas lapā www.lic.gov.lv sadaļā Infekcijas slimības (slimību apraksti).
V/a "Latvijas Infektoloģijas centrs"
Sabiedrisko attiecību speciālisti